Zvuk při zařazeném třetím stupni

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
smrckajan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 31.05.2012 21:54
Bydliště: Kutná Hora

Zvuk při zařazeném třetím stupni

Příspěvek od smrckajan »

Ahoj klubáci,
2x se mi teď stalo, že při zařazeném 3. stupni, když přidám plyn a auto je v záběru, je slyšet zepředu zvuk, jako když něco rotuje, hučí.
Na neutrál, nebo když je zařazena trojka a nepřidávám plyn, nebo když je zařazen jiný převodový stupeň, to slyšet není.
Pozoruji to asi dva dny, někdy to slyšet je, někdy zase ne, ale vždy na trojku.
Že by nějaké ložisko nebo ozubené kolo 3. stupně?

díky za Vaše názory, Honza
Passat Variant 3C, 1.9 TDi, 77 kW, BXE, 2006; RCD210 MP3; dodělávky: AUX, AutoHold

Uživatelský avatar
Honza23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 22.02.2012 14:03

Re: Zvuk při zařazeném třetím stupni

Příspěvek od Honza23 »

Ahoj, je to pravděpodobný, mě to hučelo na 3 a 4st. , byly v háji ložiska.
Touareg 5.0TDI V10 INDIVIDUAL@Passat 1.9TDI Comfortline

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Zvuk při zařazeném třetím stupni

Příspěvek od KJirka »

synchron v převodovce třeba. Každopádně bych se podíval, jestli je v převodovce dost oleje, případně bych se zajímal o to, jestli ho někdo za těch 10 let taky vyměnil.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

smrckajan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 31.05.2012 21:54
Bydliště: Kutná Hora

Re: Zvuk při zařazeném třetím stupni

Příspěvek od smrckajan »

Olej do převodovky se dával na podzim nový, protože se mi vyjebal diferák, přestřihl se tam nějakej malej čep, čímž vyjela hřídel a udělala díru do převodovkový skříně (oprava zavařením). Současně měněno ozubené kolo 5. stupně. Tak možná to budou ty ložiska...
Passat Variant 3C, 1.9 TDi, 77 kW, BXE, 2006; RCD210 MP3; dodělávky: AUX, AutoHold

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Zvuk při zařazeném třetím stupni

Příspěvek od KJirka »

twl, tobě se střihnul čep diferáku a vy jste tu díru vařili ? Hmm, tak to už asi ani nepokračuj. Mně se to kdysi stalo na Oct. taky a jediný rozumný řešení bylo hodit celou špajsku do šrotu a dát jinou. Jestli to udělalo díru a ještě jsi s tím něco ujel, vytekl olej a šlo to na sucho. Ty zvuky teda nebudou asi nic překvapivýho.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

smrckajan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 31.05.2012 21:54
Bydliště: Kutná Hora

Re: Zvuk při zařazeném třetím stupni

Příspěvek od smrckajan »

KJirka píše:twl, tobě se střihnul čep diferáku a vy jste tu díru vařili ? Hmm, tak to už asi ani nepokračuj. Mně se to kdysi stalo na Oct. taky a jediný rozumný řešení bylo hodit celou špajsku do šrotu a dát jinou. Jestli to udělalo díru a ještě jsi s tím něco ujel, vytekl olej a šlo to na sucho. Ty zvuky teda nebudou asi nic překvapivýho.
Naštěstí se mi to stalo vedle práce, takže jsem rovnou odbočil do vedlejšího areálu a nechal to tam v servise. Měnila se i lamela spojky, protože byla od oleje.
Díra naštěstí nebyla tak velká, ale "trochu" pilin z toho vypadalo :-) Vařili to ve firmě, která se specializuje na svařování těhle slitin. Celou dobu to bylo OK, nyní jen ten 3. stupeň občas hlučí...
Nemám u sebe zrovna fotky, abych Vám ukázal ten masakr.
Passat Variant 3C, 1.9 TDi, 77 kW, BXE, 2006; RCD210 MP3; dodělávky: AUX, AutoHold

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Zvuk při zařazeném třetím stupni

Příspěvek od KJirka »

mně to ani ukazovat nemusíš, i po těch letech si to pamatuju dost dobře. o byla díra, jak do pr**le. Bojím se, že ty zvuky s tím přímo souvisí. Nemám tušáka za kolik a jestli vůbec se dá tahle převodovka dneska jetá sehnat, ale já za tu svojí tehdy dal bůra. Vůbec nemělo smysl něco vymýšlet s opravou.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Zvuk při zařazeném třetím stupni

Příspěvek od ricom »

vše se dá sehnat, jen musíš mít chechtáci a vědět kde sehnat..

smrckajan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 31.05.2012 21:54
Bydliště: Kutná Hora

Re: Zvuk při zařazeném třetím stupni

Příspěvek od smrckajan »

KJirka píše:mně to ani ukazovat nemusíš, i po těch letech si to pamatuju dost dobře. o byla díra, jak do pr**le. Bojím se, že ty zvuky s tím přímo souvisí. Nemám tušáka za kolik a jestli vůbec se dá tahle převodovka dneska jetá sehnat, ale já za tu svojí tehdy dal bůra. Vůbec nemělo smysl něco vymýšlet s opravou.
Tak já doufám, že zavařením skříně se nic nezkazí. Ale už si taky nevzpomínám, kolik za novou skříň chtěli. Určitě bys to dokázal někde vygooglit v Etce/Else...jen tak pro zajímavost...
Či ty myslíš, že by se vyjebalo s celou převodovkou?
Passat Variant 3C, 1.9 TDi, 77 kW, BXE, 2006; RCD210 MP3; dodělávky: AUX, AutoHold

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Zvuk při zařazeném třetím stupni

Příspěvek od KJirka »

já nemluvím o nový, to je nesmysl. Někde z vrakárny koupit jetou. Ten čep, když se ustřihne, tak posune hřídel s kolem diferenciálu a šoupe se to o skříň. No a samozřejmě to vytváří piliny. A než se to provalí úplně, chvíli to trvá a ty o tom nevíš. Proto je možný, že ty piliny už nadělaly nevratnou paseku v některým ložisku třeba. Tam nejde o to zavaření skříně jako takový, to vem čert a běžně se to i dělá. Jde o ten masakr, co mohl nastat uvnitř. Proto bych to neopravoval a radši hned vyhodil.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

smrckajan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 31.05.2012 21:54
Bydliště: Kutná Hora

Re: Zvuk při zařazeném třetím stupni

Příspěvek od smrckajan »

KJirka píše:já nemluvím o nový, to je nesmysl. Někde z vrakárny koupit jetou. Ten čep, když se ustřihne, tak posune hřídel s kolem diferenciálu a šoupe se to o skříň. No a samozřejmě to vytváří piliny. A než se to provalí úplně, chvíli to trvá a ty o tom nevíš. Proto je možný, že ty piliny už nadělaly nevratnou paseku v některým ložisku třeba. Tam nejde o to zavaření skříně jako takový, to vem čert a běžně se to i dělá. Jde o ten masakr, co mohl nastat uvnitř. Proto bych to neopravoval a radši hned vyhodil.
Jasný, chápu, ale tak servis snad věděl, co dělá :-) I když někdy se dá pochybovat. Jinak k tomu synchronu, to by spíš blbě řadilo, než hlučelo, ne?
Passat Variant 3C, 1.9 TDi, 77 kW, BXE, 2006; RCD210 MP3; dodělávky: AUX, AutoHold

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Zvuk při zařazeném třetím stupni

Příspěvek od KJirka »

Servis věděl co dělá. Tak na tohle téma by sis tady s mnohými pěkně popovídal. Jinak, přikláním se spíš taky k tomu ložisku.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

smrckajan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 31.05.2012 21:54
Bydliště: Kutná Hora

Re: Zvuk při zařazeném třetím stupni

Příspěvek od smrckajan »

Ahoj, tak jsem zjistil, že mi cosi teče z motorového prostoru. Dnes jsme sundali kryt spodku motoru a byl vypadlý šroub z převodové skříně. Byl to ten hned vedle znaku VW, teklo to jím. Kluci, na co tam ten šroub je? Zároveň prosím o info, jaký olej patří do převodovky mého pašíka viz můj podpis.
Nechci to pokoušet, než případně dojedu do servisu, abych tam něco nalil - teda pokud něco seženu na benzínce o svátcích.

díky, Honza
Passat Variant 3C, 1.9 TDi, 77 kW, BXE, 2006; RCD210 MP3; dodělávky: AUX, AutoHold

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zvuk při zařazeném třetím stupni

Příspěvek od sharik4x4 »

Jak píše KJirka.Tu převodovku hoď do kopru a dej tam jinou.5q převodovku koupíš za 5-8tKč.Je jich 3 pr..le, protože se moc neserou a tak nemá smysl cokoliv na ní opravovat.Pasuje tam z golfa/octy,atd.Žádnej atyp to není.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Zvuk při zařazeném třetím stupni

Příspěvek od KJirka »

to pak vážně nechápu, proč jste se s tím tehdy jebali
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“