MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od matko001 »

Ďalšie poznatky :
Filter je plný nafty (skontrolované pohľadom zvrchu)
Do tandemu ide nafta - ráno som skúsil len na 2 sekundy štartovať, nechytilo, tak som odpojil hadičku a bola plná
Do filtra ide nafta - tiež odpojená a skontrolovaná hadička
Čerpadlo v nádrži dostáva 11,7 V na dobu asi dvoch sekúnd
Keď nemám koberec a ani zadeklované čerpadlo, tak je počuť tie už zmienené "bublinky", ale predtým ich bolo počuť stále.
Množstvo paliva pred a za filtrom po otočení kľúčikom je podľa oka také isté - filter by to nemal blokovať
Filter aj tandem boli ráno odspodu suché, ale aj tak som nenaštartoval
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od hiero »

odmeraj tlak nafty za filtrom musi byt 0.5 baru mozno cerpadlo uz nema vykon.....inak je to dost pocut aj ked mam koberec poriadne to zaspliecha ked sa rozbehne...

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od matko001 »

Len ako to rozumne odmerat? Tiez som nasiel v "AKO NA TO" nejaky graf merania tlaku a ako nechat cerpadlo zapnute dlhsie ako 3 sekundy, akurat mi chyba ten nastroj. Mam dohodnute nejake cerpadlo z vrakoviska (auto malo vraj 36 000km) a uvazujem ci ho kupit a risknut to alebo nie.
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od hiero »

kludne aj tlakomerom na kolesa vsak improvizuj daj kus hadice z filtra a pritlac tam trebarz ten tlakomer na kolesa a pomocnik nech zapne zapalovanie aspom pre zaciatok....Ja viem je to divocina ale na zaciatok staci

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od matko001 »

Vcera som to cerpadlo vytiahol von a ked som ho napojil na zdroj na stole, tak sa ledva tocilo. Takze uz mam nove, ktore vyzera celkom slusne a aj bublinky bolo pocut a na stole islo vyrazne rychlejsie ako to stare.

Lenze rano som zase nenastartoval.

Myslim, ze zacnem pokusy s naklananim auta, aby som si overil, ze to je naozaj zavzdusnene a nasledne novy palivovy filter a pretesnim tandem.

Vymenil by som aj gumicky na vstrekoch, len netusim kde su a ako to urobit. Tandem som uz raz vonku mal, tak tam viem co ma caka.
007houmr píše:Zdravím pánové!
Mám "malý" problém na velkém autě (AUY, 6/2003) Po delším stání, myslím tím třeba přes noc, velice špatně startuje. Příznaky jsou následovné. Motor naskočí na brnknutí, ale hned zhasne. Potom musím držet klíček hodně dlouho, než opět naskočí, ale pak už je vše OK. Problém bude někde mezi nádrží a vstřikama, ...myslím. Je to vyloženě tak, že jakmile se spálí nafta, co tam někde zůstala po předešlé jízdě, tak trvá hodně dlouho (min. 30 sekund) , než doteče nová. Kontroloval sem už skoro všechno. Podávací čerpadlo v nádrži OK, na potrubí nikde známka po netěsnosti, palivový filtr nový. Mám obavu o tandemové čerpadlo.
Netušíte někdo, co by to mohlo být? Prostě při startu není palivo. :(
Ako si to vyriesil? Posledne co som tu od teba cital bolo, ze mas suchu spiatocku na tandeme, ale dalej neviem ako si dopadol a riesim presne to iste, tak aby som sa zase "nesnazil vymysliet koleso"
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od matko001 »

Takže na 99% to je tesnením pod tandemom. Urobil som komplet repas a auto zase štartovalo dobre, ale poslali mi zlé tesnenie, takže mi tadiaľ tiekol olej. Dal som naspäť staré tesnenie a olej netečie, ale zase neštartuje.

Ináč opravná sada na tandem stojí 40€ čo si myslím že je dobrá cena.
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

VelPa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 20.05.2014 21:00

Alhambra zlobi pri startovani

Příspěvek od VelPa »

Ahoj,

poprosim o radu se startovanim Alhambry 1,9 tdi AUY 85 kW. Hledal jsem, ale na podobny problem jsem tu nenasel. Jesli jsem spatne hledal, tak se omlouvam.

Auto obcas nenastartuje, respektive krasne chytne, ale hned chcipne. Potom musim pockat par minut a kdyz pak auto dlouho toci, tak po chvilce chytne (treba 15-20 vterin). Zhavicky jsou vymenene, po otoceni klice slysim, ze podavaci cerpadlo zavrci. Cidlo teploty chladici kapaliny bych asi taky vyloucil, dela to i kdyz zhavim vickrat a je vic nez 10 stupnu.

Dela to jen kdyz dlouho stoji (vic nez 7-8 hodin). Vsechny ostatni starty behem dne jsou pak na prvni drbnuti.

Pripada mi, ze z nejakeho duvodu spadne nafta, je to mozne? A jeste jsem vypozoroval, ze kdyz auto zaparkuju cumakem dolu, byt jen na mirnem kopecku, tak auto krasne chytne. Napr. kdyz na parkoviste zajedu po cumaku, tak rano nechytne. Kdyz na to same misto zacouvam, tak je to v pohode ...

Mate nekdo napad, kde zacit hledat?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od michall »

Zkoušel jsi diagnostiku? Projdi tohle, vlákno, tuším tu něco podobného bylo.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od hiero »

Padá ti nafta...gumicky na vstrekovacoch typické pre pd....ked si cumakom dolu nevie z hlavy odtiect nafta. A este by som pretesnil tandem....

VelPa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 20.05.2014 21:00

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od VelPa »

hiero píše:Padá ti nafta...gumicky na vstrekovacoch typické pre pd....ked si cumakom dolu nevie z hlavy odtiect nafta. A este by som pretesnil tandem....
Nemáte prosím nějaký odkaz, kde se dají koupit ty opravné sady na vstřiky a čerpadlo?

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od lubos1947 »

Hadičky na přepad koupíš pomalu v každé prodejně autodílů- je to v metráši- nejlepší jsou jak jsou opletené
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od hiero »

lubos1947 to si trosku mimo..... :mrgreen:

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od hiero »

to VelPa najlepsie bude podla mna original z vw.....ale nasiel som od erlingu http://www.autokseft.cz/ELRING-Sada-tes ... 0-nd473339

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od lubos1947 »

hiero píše:lubos1947 to si trosku mimo..... :mrgreen:


V Cora Hb, Intercars je mají zcela určitě odebírám od nich autodíly a možná i meteor. A v ostatních si myslím že je mají také. Jsou to běžné opravné spotřební díly.
Jak píše VelPa tak mám dojem že myslí tyto hadičky.
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od M@rty74 »

Aneb jeden o voze, druhý o koze že ?
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“