1.4 TSi - spojka/převodovka

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

gabogabo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 08.12.2013 19:57

1.4 TSi - spojka/převodovka

Příspěvek od gabogabo »

Pani a damy, golf 7, 1,4tsi, 20 tis. km

Mal niekto z Vas nejaky problem so spojkou? Tvrdsi spojkovy pedal, klepavy zvuk na volnobehu, pri stlacenej spojke bez klepania ,po uvolneni znova klepot... Vraj uz bolo na g7 par spojkovych lamiel vymenenych v ramci zaruky , pravdepodobne ma to caka , chcel som sa opytat na nejake skusenosti. DAKUJEM

milan79
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 09.05.2015 20:14

Re: Spojka/Prevodovka

Příspěvek od milan79 »

Ja som to mal davnejsie na novom Seate a bola to lamela, ktoru mi menili.

gabogabo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 08.12.2013 19:57

Re: Spojka/Prevodovka

Příspěvek od gabogabo »

Dakujem za info, kolko si mal najazdene ? Vymenili ti to ako reklamaciu v ramci zaruky ? Viem ze par kusov sa takto vymenilo na skodovkach. Ake si mal priznaky ?

GolfVII
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 04.03.2016 18:30

Re: Spojka/Prevodovka

Příspěvek od GolfVII »

Mam to naopak, kdyz seslapnu spojku a pridam plyn, tak citim, ze spojka trochu vibruje.

milan79
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 09.05.2015 20:14

Re: Spojka/Prevodovka

Příspěvek od milan79 »

Neviem kolko som mal najazdene ked to menili a robilo to takmer od zaciatku ako som auto upil. Vsimol som si to cca po dvoch tyzdnoch od kupy auta. Priznaky boli presne take ako popisujes. Hrkotavy zvuk na volnobeh, ktory sa stratil po zosliapnuti spojky.

gabogabo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 08.12.2013 19:57

Re: Spojka/Prevodovka

Příspěvek od gabogabo »

GolfVII píše:Mam to naopak, kdyz seslapnu spojku a pridam plyn, tak citim, ze spojka trochu vibruje.
Dakujem za info, pravdepodobne mame odlisne problemy. Riesil si to nejako ?

GolfVII
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 04.03.2016 18:30

Re: Spojka/Prevodovka

Příspěvek od GolfVII »

Zatim jsem to neresil, protoze nevim jestli je to problem nebo ne...., zitra jedu do VW pro nejake prislusenstvi, takze se poptam popripade zkusim predvadecku jestli to dela nebo ne.

Jednoduchy test neutral, seslapnu spojku a pridam plyn a citim vibrace v seslaplem pedale spojky.

Muze se jeste nekdo vyjadrit? Diky.

gabogabo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 08.12.2013 19:57

Re: Spojka/Prevodovka

Příspěvek od gabogabo »

Nazdar, dens rano som to skusal a s mojou "divnou" spojkou neboli ziadne vibracie, odporucam ist riesit cim skor a nenechaj sa odpinkat. JA som sa az na 3x dostal k technikovi ktory to uz videl / ten moj problem / a potvrdil ze niec o nie je ok /

GolfVII
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 04.03.2016 18:30

Re: Spojka/Prevodovka

Příspěvek od GolfVII »

Byl jsem v servise, technik rekl, ze je to OK. Pozadal jsem ho jestli bychom to nemohli zkusit na nejake golfu co je na jizdy...rekl, ze ho to taky zajima - tak jsme to zkusili a dela to taky. Takze za mne zatim OK. Nebudu to resit pokud se neco nestane popripade pokud se nezmeni zvukovy anebo vibracni projev.

Uživatelský avatar
tuge
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 29.09.2007 23:02
Bydliště: eu

Re: Spojka/Prevodovka

Příspěvek od tuge »

Zdravím,myslíš tím klepáním zvuku spojky tohle ?
https://www.youtube.com/watch?v=60qHD1V ... ata_player" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.skodahome.cz/topic/126221- ... ho-motoru/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=u6nqIed ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf VII. TSI 103 Kw. Highline
R-line.

gabogabo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 08.12.2013 19:57

Re: Spojka/Prevodovka

Příspěvek od gabogabo »

Nazdar, ano, v mojom pripade je to klepanie tichsie ale zvuk je rovnaky. Podla skody je to na vymenu spojkovej lamely, cital som viacero pripadov s roznymi zavermi, u niekoho menili spojku pripadne prevodovku, niekomu povedali ze je to ok.
Ty mas rovnaky problem ?

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Spojka/Prevodovka

Příspěvek od Pantani »

No jo, ale auta na těch videích z youtube vydávaj každý jiný pazvuky, ne?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

gabogabo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 08.12.2013 19:57

Re: Spojka/Prevodovka

Příspěvek od gabogabo »

To prve video to je, ten druhy link je tusim ta ista tema, ten treti je cerpadlo.

Uživatelský avatar
tuge
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 29.09.2007 23:02
Bydliště: eu

Re: Spojka/Prevodovka

Příspěvek od tuge »

Našel jsem na .. forum.skodahome.cz
http://forum.skodahome.cz/topic/123754- ... try1882703" onclick="window.open(this.href);return false;

Po další neaktivitě mám nové informace o SHITU Octavia III 1.4 TSI

Závady řeším reklamacemi neustále,když už jsem jednou začal,budu v tom dále pokračovat

Nyní jsem ve stavu 3-tí převodovka v autě, 5-tý spojkový set (komplet)

Aktuálně budu čekat na 6-tou inovovanou spojku!

Trpělivost mi došla,chystám se to řešit žalobou na ŠA za pomocí mé pojišťovny D.A.S, jelikož jsem zakoupil na firmu a nemám možnost odstoupení od kupní smlouvy jako soukromá osoba.

Přiložím reklamační protokoly.......To že do auta zatékalo dveřmi a nefungovaly různé elektronické komponenty již neřeším..bylo opraveno a zdá se být v pořádku,taktéž jako výměna celého elektronického řízení z důvodů zasekávání volantu při jízdě!
To že okamžitě po výměně nové skříně převodovky se mi v servise stydí auto předat,jelikož se hluky a vibrace nezměnily je masakr. (skřín údajně stojí cca.90.000kč s prací,geometrií atd.)

Není to tím že auto bylo vyrobeno jako jedno z prvních,ale celkovou kvalitou zpracování,která dnes stojí za h***o a vše se neustále inovovuje z nulovým výsledkem. Na inovovanou převodovku která měla být již v pořádku (hřídel převodové skříně v rovné ose s klikovou hřídelí) jsem čekal cca 4.měsíce, tento týden, nová inovovaná převodovka dorazila do servisu na paletě k výměně (vyrobena 02/2014),bohužel po výměně nedosšlo k ansolutně žádné změně,auto na volnoběh tluče,vibruje! Autorizovaný servis již údajně nemá žádnou páku vůči ŠA, nyní je to prý v mých rukou kdy já jako zákazník mám větší pravomoce a páku na ŠA-pouze tlumočím sdělení servisního poradce.

Děkuji za jakkékoliv postřehy,nápady,doporučení spojené s reklamací přímo ve škoda auto potažmo soudním sporem DLE OBCHODNÍHO ZÁKONÍKŮ.
VW Golf VII. TSI 103 Kw. Highline
R-line.

gabogabo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 08.12.2013 19:57

Re: Spojka/Prevodovka

Příspěvek od gabogabo »

Ano videl som, nastastie v mojom pripade to nie je taky extrem. Je tam viacero pripadov/uzivatelov ked sa menila spojka + prevodovka.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“