Halogen vs. bixenon

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
high
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 16.11.2009 22:43

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od high »

tak koukám, že problém s mizerně svítícíma halogenama je asi u celýho koncernu :
http://www.auto.cz/test-volkswagen-tour ... st=3-Zaver" onclick="window.open(this.href);return false;

výrobce evidentně chce aby si zákazník připlatil za xenony, či LED :evil:
Golf Variant VII 1.4 TSI 103kw
Touareg 3.0 TDI 193kW, 2016

bennyx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 207
Registrován: 17.09.2015 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od bennyx »

Zdravím, stále nemá s těmy světly s účky s halogeny nikdo žádnou reálnou zkušenost? Pokud jsem pochopil správně, tak tyto https://autotechnik.sk/diely/208246/pre" onclick="window.open(this.href);return false; ... 8933&t=372 nebo tyto https://www.dectane.de/D-LITE-Headlight ... ELGXB.html" onclick="window.open(this.href);return false; mají stejnou výměnu žárovky (H7?), jak originál halogeny z výroby, takže relativně bez problému? Ty druhé světla mají výměnu jako xenony, takže se musí sundat nárazník? Chápu to takto správně?
VW Golf VII Variant Highline 2.0 TDI Pacific Blue

zdenal_cz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 27.10.2015 10:29

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od zdenal_cz »

baron.b píše:třeba tady... ale dají se najít určitě i jinde... Takto svítí http://youtube.com/watch?v=OLImOAQJlys" onclick="window.open(this.href);return false;

Ta světla mívají ze zadu víčko na šrouby jako originál xenon svetlomet, pod ním je potkavaci H7 (většinou si tam lidi montují právě xenon) , takže ji bez sundání nárazníku nevymenis, dálková žárovka jde vyměnit normálně...

Našel jsem ještě světla, která mají výměnu žárovky stejně jako originál halogeny, ale ty nemají homologaci. http://youtube.com/watch?v=fLKydAgQbOM" onclick="window.open(this.href);return false; a jestli mají ta světla z německého shopu stejné řešení jsem už nehledal.

od strany 9 jsem se na to ptal..., staci projit 2 stranky...

jinak svetla jsou vetsinou pripraveny jak pro halogeny tak i pro xenony. zalezi jen na tobe, co preferujes a das. co se tyce vymeny zarovky, tak hledej svetla se sroubovacim vickem ze zadni strany (nemelo by byt nutne sundavat naraznik pri vymene zarovky).
https://www.dectane.de/images/product_i ... gxb_rs.jpg

nektery svetla maji zezadu kryty s x sroubkama, takze pri nutnosti vymenit zarovku se na 99% bude muset sundavat predni naraznik. mozna by to slo "otunit" a misto sroubku tam dat sroubky s koncem ktery muzes povolit prstama (bohuzel netusim, jaky je odborny nazev). ale treba se to pouzivat u PC skrini...
http://www.autoplay.cz/temp/foto_detail ... 7003_1.jpg

Jinak ja bych do te vymeny klidne sel, rad bych mel led ucka pro d. sviceni + halogeny, jenom mam strach, aby pak svetla nesvitila jeste hur (max -10 procent bych zkousl, ale mam strach, ze pak to bude bludicka). A dalsi problem je, ze moje manualni zrucnost je tragicka, takze bych se musel domlouvat s kamosem mechanikem. :-/

bennyx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 207
Registrován: 17.09.2015 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od bennyx »

Jo četl jsem to celé, už tomu začínám přicházet na kloub... Ale často se tady zmiňuje, jak to svítí... A nehodlám riskovat to, že to bude svítit mnohem hůře, než originál halogeny... Jinak podle tohoto videa https://www.youtube.com/watch?v=fLKydAgQbOM" onclick="window.open(this.href);return false; je výměna celkem masakr 8O

Nechcete si je někdo koupit a vyzkoušet to, ať i my ostatní víme jak to svítí?? :mrgreen:
VW Golf VII Variant Highline 2.0 TDI Pacific Blue

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od skacel99 »

Dokud se tu nenajde nějakej průkopník,kterej to prubne,o svítivosti se tu nic nedozvíme. Nechceš se toho ujmout? :lol:

bennyx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 207
Registrován: 17.09.2015 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od bennyx »

No být to jen na mě, tak už tam ty světla jsou... taky čekám na průkopníka :mrgreen:

Nebo by to chtělo někoho, kdo má třeba kámoše, který to prodává, ať se to jen vyzkouší, jak to svítí...
VW Golf VII Variant Highline 2.0 TDI Pacific Blue

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od GOLFÁK »

Jen vstoupim do diskuze s poznatkem, sice nemam zkušenosti se světlama na GVII, ale z GIV kde se taky objevujou světla alá R32 look (s různejma výrobcema z kterých se nakonec vyklubala firma DEPO) a jim podobný a nikdy to nebyla žádná výhra co se týká svítivosti a následného rozložení světla na silnici. Což si myslim, že bude i pro GVII. Nakonec to skončilo buď instalací HID aby to trochu svítilo což nesmí být, nebo rozlepením světla a výměnou čočky.

bennyx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 207
Registrován: 17.09.2015 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od bennyx »

Jo to je právě to, proč se do toho nikomu moc nechce...
VW Golf VII Variant Highline 2.0 TDI Pacific Blue

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od Wlashack_cz »

Teda nezdá se mi, že by to byla nějaká světelná hitparáda... :negative:
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

ferda25
Pilot
Pilot
Příspěvky: 745
Registrován: 25.12.2011 09:36

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od ferda25 »

Dodělání xenonových světel již nevyžaduje výměnu jednotky centrální elektriky.

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od sirdo »

mas to od niekial potvrdene, ze ked budem chciet nahodit xenony na auto co malo origo halogeny, tak nemusim menit BCM?...

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od x-father »

GOLFÁK píše:Jen vstoupim do diskuze s poznatkem, sice nemam zkušenosti se světlama na GVII, ale z GIV kde se taky objevujou světla alá R32 look (s různejma výrobcema z kterých se nakonec vyklubala firma DEPO) a jim podobný a nikdy to nebyla žádná výhra co se týká svítivosti a následného rozložení světla na silnici. Což si myslim, že bude i pro GVII. Nakonec to skončilo buď instalací HID aby to trochu svítilo což nesmí být, nebo rozlepením světla a výměnou čočky.

Já zkoušel jedny DEPO s čockou na Astře a byla to bída. Přišel jsem k nim hodně za levno. Přihodil jsem na Aukru na pár nových a vyhrál snad za necelé 2 tisíce.

V kostce - krycí plast světel byl docela tenký - origo měli snad 3x tlustší sklo. Černý plast světel dost křehký. Stačilo vzít za úchyt a zůstal mě v ruce. Chromované části co na fotce vypadali jako chrom, vypadali v reálu jako nastříkané stříbřenkou.

Svítilo to hodně bídně. Problém byl už v samotné konstrukci světel. Vlákno žárovky, parabola, clonka a čočka byli v jedné ose. Tzn. půlka toho co žárovka vysvítila se nedostalo přes clonku ven. Taková konstrukce má smysl u bixenonu, kde clonka při dálkových spadne a kde půlka světelného výkonu na potkávačky stačí, ale ne tady.

Částečně jsem to zkusil pořešit vypodložením žárovky na jedné straně, čímž se vyosila a dostalo se víc světla ven ze světlometu přes clonku. Svítilo to pak znatelně víc, ale pořád žalostně málo, takže jsem je pak brzo zase vyndal.

Viz. tady - pravé světlo originál - levé upravené - stejně to svítilo bídně.

Prostě depo nebrat.
depo1.jpg
depo2.jpg

ferda25
Pilot
Pilot
Příspěvky: 745
Registrován: 25.12.2011 09:36

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od ferda25 »

Ano, je to mé řešení.

zdenal_cz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 27.10.2015 10:29

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od zdenal_cz »

Stale zadnej odvazlivec?

Zkusim jeste napsat na dectane, jestli jsou ochotni mi poslat vyrobce svetel nebo jestli je to primo jejich vyrobek (coz pochybuju)... a uvidim, jestli si nenadelim svetla jak budou skladem.

bennyx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 207
Registrován: 17.09.2015 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od bennyx »

V každém případě dej vědět, jak jsi dopadl :wink:
VW Golf VII Variant Highline 2.0 TDI Pacific Blue

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“