Pomoc s řešením chyb z VAGu

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bazim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 01.04.2012 17:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Pomoc s řešením chyb z VAGu

Příspěvek od Bazim »

Čaute,

tak jsem to píchnul na diagnostiku, protože mám nějaké problémy s otáčkami a škubáním a v servise mi řekli, že to plive dvě chyby, tak je smazali a objevujou se furt. Diagnostika vyplivla:

Kód: Vybrat vše

16716 ( P0332 ) - snímač klepání 2 - příliš malý singál

Kód: Vybrat vše

16487 ( P0103 ) - měřič hmotnosti vzduchu . příliš velký signál
Tady http://www.autokseft.cz/Nahradni-dily/V" onclick="window.open(this.href);return false; ... 341_100355 těch vah vzduchu mají snad tisíc můžete mi poradit kterou? A nechápu jak to může stát takový prachy vždyť je to kus plastu s konektorem :D myslíte, že by mohlo pomoci to takto nějak vyčistit?

https://www.youtube.com/watch?v=TPYolHb1bOs" onclick="window.open(this.href);return false;

Co s tím? Poradíte?
Obrázek

Uživatelský avatar
Bazim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 01.04.2012 17:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s řešením chyb z VAGu

Příspěvek od Bazim »

Tak na zahraničním foru jsem četl, že má dávat na neutrál 1-4g/s a při zátěži +- 120g/s bez chipu s chipem 170g/s a mě dává na neutrál 2,64g/s a v zátěži cca od 5000ot/min 124g/s, takže takhle funguje dobře, ale proč to teda plive VAG,
Obrázek

Uživatelský avatar
Bazim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 01.04.2012 17:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s řešením chyb z VAGu

Příspěvek od Bazim »

Hoši potřebují pomoc absolutně nevím co se s tím autem děje. Malém jsem ani nedojel do práce. Otáčky brutálně lítají auto škube jako prase. Nastartoval jsem začali lítat otáčky zkusil jsem přidat plány ale to vůbec zrádná reakce na přidání plynu a chciplo to. Zkusil jsem znovu nějak jsem se rozjel pak to začalo hrozně moc škubat a chciplo. Tak zase znovu jedu najednou úplně výkon pryč jako kdyby to ztratilo dech pak to nabralo dech vystřelilo mě to a zase oračky začali začalo to škubat a v 50 mi to chciplo. Pak vždy po startu mi to chci Palo a hrozně to smrdí přitom vypadá to na nespálený benzín. Fakt jakože dost to smrdělo.

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk
Obrázek

Rassat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 19.03.2014 23:10

Re: Pomoc s řešením chyb z VAGu

Příspěvek od Rassat »

Co mas za auto, myslim rok vyroby, typ motoru. Jinak vahu jsem taky tak cistil (cisticem brzd)

Tapatalk - Samsung

Uživatelský avatar
Bazim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 01.04.2012 17:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s řešením chyb z VAGu

Příspěvek od Bazim »

Passat 1.8T 1998 AEB
Obrázek

Rassat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 19.03.2014 23:10

Re: Pomoc s řešením chyb z VAGu

Příspěvek od Rassat »

Tak v benzinech se moc nevyznam... ale nektere veci musi byt stejne s naftou... zkontroluj uplne cele sani az ke svodun vcetne egru a skrtici klapky, co muzes to vycisti a zkontroluj jestli chodi v celem rozsahu. Turbo mas rizene podtlakem? Pokud ano, zkontroloval bych jestli ti podtlak saje a jestli nemas nekde netesnosti, pripadne zkontrolovat ventily. Na naftacich se dela log tzn. Rozjedes auto do tahleho kopce das 3. Prevodovy stupen, otacky nech spadnout cca na 1200 ot/min. zapnes log bloku 003 a 011 (nejsem si jisty, musis pohledat ve faq na foru) das plyn na podlahu a drzis az do 4000 ot/min vypnes log a soubor hodis sem. Tady uvidime jak ti slape vaha vzduchu 003 a jak se ti nafukuje turbo 011. Tohle delam u naftaka myslim, ze to bude podobne. Muze ti taky blbnout elektroinstalace - zkus zahybat se vsema kablrma hlavne tu ke vstrikum. Na chyby jsem se ti presne nedival, ale az budu na pc tak se podivam.

Tapatalk - Samsung

Uživatelský avatar
Bazim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 01.04.2012 17:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s řešením chyb z VAGu

Příspěvek od Bazim »

Servisák jen rychle něco zkoušel, protože na to neměl čas a dostane se k tomu až příští týden, ale hejbal nějakou hadičkou blízko u škrtící klapky a když s ní nějako hnul, tak to nedělalo a hnul s ní zase trochu a začalo to skákat ty otáčky atp.. Váhu vzduchu jsem logoval nedávno a byla dobrá od 2,64g/s do 124g/s hodnoty série i dle zahraničního fora. A ještě když otáčky se držej , tak je to dobrý ale pak jakmile začnou klesat tak to okamžitě začne hrozně smrdět nespáleným benzínem.
Obrázek

Rassat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 19.03.2014 23:10

Re: Pomoc s řešením chyb z VAGu

Příspěvek od Rassat »

Tak jestli hybal hadickou, tak je to podtlak na ovladani skrtici klapky, budes tam mit prdlou hadicku. Pomuze vymena anebo jen zkratit

Tapatalk - Samsung

Uživatelský avatar
Bazim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 01.04.2012 17:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s řešením chyb z VAGu

Příspěvek od Bazim »

No nějakou hadičkou u klapky hýbal, takže je možné, že to bude nějaký podtlak na škrtííc klpaku uvidím v Pondělí na to začne koukat, tak snad to bude ono.
Obrázek

Uživatelský avatar
Bazim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 01.04.2012 17:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s řešením chyb z VAGu

Příspěvek od Bazim »

Tak servisak podal informace ze to prý může dělat za váha takže objednal kovou a zítra ji tam zkusit dat akorát mě zarazí proč ji nezkusil odpojit když říkáte ze jednotka by si hodila nouzovou mapu a když by to přestalo dělat je to tím s když ne tak to tím není.

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk
Obrázek

Rassat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 19.03.2014 23:10

Re: Pomoc s řešením chyb z VAGu

Příspěvek od Rassat »

Presne tak, kdyz odpojis vahu tak je tam urcita nouzova hodnota, byl by nizsi vykon, ale urcite by ti to necukalo. A to jako budes platit? I kdyz to tim nebude?

Tapatalk - Samsung

Uživatelský avatar
Bazim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 01.04.2012 17:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s řešením chyb z VAGu

Příspěvek od Bazim »

Když to tím nebude, tak to vrátí, ale já pochybuji, že to co objednal bude váha vzduchu za 800 Kč.
Obrázek

Rassat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 19.03.2014 23:10

Re: Pomoc s řešením chyb z VAGu

Příspěvek od Rassat »

Tak mohl objednat jen ten kus s tou mrizkou, ktery je v tom tubusu prisrubovany

Tapatalk - Samsung

Uživatelský avatar
Bazim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 01.04.2012 17:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s řešením chyb z VAGu

Příspěvek od Bazim »

nene celá váha vzduchu starou mám doma ..
Obrázek

Uživatelský avatar
Bazim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 01.04.2012 17:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s řešením chyb z VAGu

Příspěvek od Bazim »

Tak byl jsem to trochu projet a vypadá, že to opravdu bylo tou váhou. Žádné problémy jsem zatím nezaznamenal. Auto za plynem jde +- stejně jako šlo předtím a když po zbytek týdne to nebude jevit žádný problém, tak o víkendu zkusím tuhle novou váhu nalogovat. Při volnoběhu jinak místo 24g/s dávala 27g/s. A otáčky se houpou cca. od 750 - 800ot/min, ale to mi dělalo i předtím to vypadá asi zase na zas.... klapku, takže jí možná vyndám a mrknu na ní jestli by nechtěla zase po dvou letech vyčistit. Jinak názory či nějaké rady stále furt uvítám. :)
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“