Porucha zámku řízení

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
mira095
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 08.04.2015 18:07

Porucha zámku řízení

Příspěvek od mira095 »

Zdravím,
Chci se zeptat, mám problém se zámkem řízení potažmo se startováním. Někdy startuju až na X-tý pokus + to ještě někdy doprovodí hláška PORUCHA NA ZÁMKU ŘÍZENÍ. Nedělá to vždy, stalo se že mi to i týden v kuse neudělá, ale pak je den že pokaždý když startuju tak aspoň jednou nebo i 6x. Něco jsem si přečetl, měl jsem to napíchlé na diagnostice, vše ukazuje na jednotku zámku řízení (3C0 905 861 D). Dostal jsem se k ní pročistil a prostříkl kontakty a dal zpět (nepomohlo). Není ani tak problém s montáží nové (starší prý použít nejde), jako s nakodováním a spojením s imo. Jde mi o to jestli to náhodou nemůže být něčím jiným, a jestli to musí dělat jen v autorizáku (prý se musí přes online kódování či co). Kdyby to někdo uměl v okolí severních čech tak bych byl rád za doporučení, ale díky i za rady.
Vw Passat 3C 2,0 TDI (BMP)

Uživatelský avatar
Filap
Profík
Profík
Příspěvky: 1025
Registrován: 19.01.2010 11:54
Bydliště: Kousek od Štatlu

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Filap »

Bohužel jen ve VW :roll:
Passat 3C

Uživatelský avatar
mira095
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 08.04.2015 18:07

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od mira095 »

Ještě dotaz, abych něco ušetřil... Plánuju udělat montáž doma tak, že sundám starou jednotku, namontuju na sloupek novou a starou nechám připojenou viset vedle, až dojedu do VW (mám to do nejbližší přes 70km) tak jen přepojím skartku a starou vyhodím pryč. Jde to takto udělat? Nemusí připojená jednotka mít nějáký kontakt se sloupkem?
Vw Passat 3C 2,0 TDI (BMP)

Uživatelský avatar
Palko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 748
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Palko »

nemusí
Laser aréna ve Zlíně http://www.zona123.cz

Uživatelský avatar
Maartyy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 23.03.2016 22:38

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Maartyy »

Momentálně mám Paštiku v autorizáku s tímto problémem, tak snad zítra podám report (modlím se za to aby byl kladný :oops: , nikdy jsem v autorizáku nic neměl a ty nervy, jak to dopadne, sou fakt strašné)
Passat 3C 1.9Tdi 77kW BKC 2005
Super-VAG, KKL+304, HEX CAN + VCDS 12.12

Uživatelský avatar
bBIKEr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 29.08.2015 22:32

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od bBIKEr »

Dopadne to draze to je jasný :)

Uživatelský avatar
mira095
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 08.04.2015 18:07

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od mira095 »

Tak povídej jak jsi dopadl, co to stálo? Já se byl ptát tento měsíc v Liberci a řekli si že do 3800,- práce, plus cca 2000,- jednotka
Vw Passat 3C 2,0 TDI (BMP)

Uživatelský avatar
Maartyy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 23.03.2016 22:38

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Maartyy »

Volal jsem tam a prý něco doobjednávali, takže to bude až zítra. Jinak limit cenový jsme se dohodli do 5500,- vč. dph a ten bez předchozí domluvy nemůžou překročit. Tak uvidíme..... :|
Passat 3C 1.9Tdi 77kW BKC 2005
Super-VAG, KKL+304, HEX CAN + VCDS 12.12

Uživatelský avatar
Maartyy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 23.03.2016 22:38

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Maartyy »

Tak auto vyzvednuto, vše funguje, kontrolky naskočí vždy napoprvé.

Včera kolem třetí mi přišla SMS že je auto připraveno k vyzvednutí a chvíli na to telefon, že to chtěli vyparkovat z dílny, ale že nenaskočily kontrolky ani nic, tak že se na to ještě mrknou. Bylo skoro šest když mi zvonil telefon, že si pro auto můžu přijet, že to bylo potřeba ještě překódovat. Cena byla 5740,- (2500 zámek řízení, 1000 práce, 1000 kódování + nějaké šroubky co chyběly,k tomu všemu 21% pro Babiše). Doufal jsem že se vejdou do 5k no ale co už. Je to hotové a mám klid. Takže v Přerově to zvládli :good:
Passat 3C 1.9Tdi 77kW BKC 2005
Super-VAG, KKL+304, HEX CAN + VCDS 12.12

Uživatelský avatar
selatko
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1238
Registrován: 23.08.2013 10:46
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od selatko »

no ale to trochu ten limit s penezma prestrelili ne?
VW Passat 3C Variant - 2.0TDi bez DPF - manual - 125kW BMR
-----------------------------------------------------------

Uživatelský avatar
Maartyy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 23.03.2016 22:38

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Maartyy »

To, že to vyšlo celkem draho, mě až tak netrápí, ale dneska sem zavrtěl volantem, něco tam zakřupalo a rozsvítil se airbag, podle diagnostiky závada airbagu řidiče a po smazání vyskočí znovu, takže asi se někde zachytil a urval se nějaký drátek, nevím jak je to tam řešené. Snad to uznají....

edit.: No tak nakonec odešel prý kroužek pod volantem, no kdo ví jestli ho předtím blbě nenasadili, stačí ho dát pootočený a neni problém ho přervat. Neříkám že nemůže odejít, ale pár dní po tom co se hrabalo do volantu... :negative: Takže do Přerova už nikdy více....
Passat 3C 1.9Tdi 77kW BKC 2005
Super-VAG, KKL+304, HEX CAN + VCDS 12.12

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“