V6 TDI Kouří jak starý kamna

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
leosh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 28.02.2016 23:18

V6 TDI Kouří jak starý kamna

Příspěvek od leosh »

Ahoj vespolek zdravím na fóru!

Snažím se najít Touarega, po přečtení celýho fóra, několika týdnech přemýšlení atd atd.. Tohle auto je asi moje krevní skupina...
Takže vidím to na V6 TDI 3.0/vzduch/2005 - 2006

Skouknul sem dneska, podle mého moc pěknýho kouska: 2006/170tis km/pravidelnej origo servis. Vše cajk, km sedí-doloženo několika zdroji, 1 majitel ČR, interiér netknutej, .. Těžko skoro dneska pohledat. Kluk (servisuje koncernový auta už dost let) co mi to skoukával, všechno důležitý vpohodě, ALE...

Po nastartování cajk- zvuk, chytá, ale z výfuku fakt kouř jak blázen. Pak projížďka. Paráda, tahá pěkně, žádněj problém,převodovka cajk, všechno jak by člověk čekal u takovýho auta. Po zahřátí a zastavení ale zase kouří jak blázen. Když tomu přišlápneš, za autem ani neni vidět. Jeho result vstřiky KO. V servisce je poslední servis před 2 měs. Klasika - autorizovanej jako po celou dobu od novýho. Měněný pravidelně všechno.
Pokud by mi teda mohl poradit někdo ze skušenějsích tady, prej výměna vstřiků cca za 60t s DPH což už je ranec, páč to auto nebylo i tak nejlevnější díky jeho parametrům vs. km. původu vs. stavu. Ale s okamžitou investicí 60, už je to na kkt (rozuměj asi 340K)

Všehno podle diagnostiky cajk, ohledně vstřiků žádný problémy.. Já tomu moc nerozumím, ale on to tam probíral fakt dobu.
Ten kouř byl doběla, jakože asi blbě spálená nafta, i to tak smrdělo..

Jako to vidíte s výměnou vstřiků, resp repas? Zakolik se to dá udělat, nebo o jakých víte možnostech?
Ty vstřiky jsou asi podle toho co sem vypozoroval klasika, která přijde, ale už ve 170 sakra...?
Nebo ještě nějaký jiný možný problémy, ohledně toho kouře?
Touareg 3.0V6 165KW+chip

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: V6 TDI Kouří jak starý kamna

Příspěvek od bauer »

Pokud by to byly vstriky, tak ty me staly (repas) tusim 34...
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

texo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 08.03.2014 17:08

Re: V6 TDI Kouří jak starý kamna

Příspěvek od texo »

Auto má DPF? Podobné příznaky má vynucená regenerace filtru.

Dále to dle mě může být i mechanická závada na bloku / hlavě motoru (těsnění či prasklina), to se bez demontáže nedá snad poznat.

Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: V6 TDI Kouří jak starý kamna

Příspěvek od Peterka72 »

8) A můj se Ti nelíbí a nekouří . :wink: http://www.sauto.cz/osobni/detail/volks ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;

leosh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 28.02.2016 23:18

Re: V6 TDI Kouří jak starý kamna

Příspěvek od leosh »

Tak, DPF to nemá. Vypadá to na vstřiky což je ranec a ta cena v součtu s opravou už tak dobrá není.

Peterka72 - díky za nabídku, samozřejmě sem nepřehlédl na netu a beru vpotaz, ale měl sem zálusk na něco s měnším nájezdem.. uvidíme, budu asi ještě čekat a hledat.
Blbý je, že ideál auto s odpisem DPH, čímž se mi výběr dost zásadně zúžuje.

Jinak je to tenhle, kdyby ho někdo náhodou řešil:
http://www.sauto.cz/osobni/detail/volks ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;
Touareg 3.0V6 165KW+chip

Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: V6 TDI Kouří jak starý kamna

Příspěvek od Peterka72 »

8) Je divný že to nemá filtr pevných častic ? U 10 let starého auta jsou ty kilometry pěkný , to se tak často nevidí . :wink:
Chtěl bych II Tuarega ale nechce se mi teď za něj dávat tolik peněz , tak na dva roky zkusím Superba 4x4 v kombiku nebo Sharana a pak se vrátím zase do Turka . Chtěl bych tak 4 -5 roků starý auto v pěkné výbavě a skoro vše co se mi líbí , tak má nalítáno kolem 200000 km. :roll:

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: V6 TDI Kouří jak starý kamna

Příspěvek od bauer »

DPF to nema, protoze ho nekdo kuchnul?
Protoze tyhle motory ho měly.
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

leosh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 28.02.2016 23:18

Re: V6 TDI Kouří jak starý kamna

Příspěvek od leosh »

Jakože všechny tyhle motory ho určitě měli? Měl by někdo možnost ověřit, třeba podle VIN (WVGZZZ7LZ6D062734) ?? V protokolu cebie je v sekci standart výbava:katalyzátor dieselový.. nevím teda jestli se to vylučuje nebo ne s DPF, sem jen mírně pokročilej laik :).
Nevím jestli to někdo kuchnul, ale můj servisák pod to kouknul a říkal že nemá. :?:

Jinak díky za reakce,a vážně skvělý fórum .. Jen z toho všeho mám už mám poslední 2 měsíce hlavu jak balón.. :roll:
Touareg 3.0V6 165KW+chip

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: V6 TDI Kouří jak starý kamna

Příspěvek od Benik »

urcite ma dpf a katalyzator taky...

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: V6 TDI Kouří jak starý kamna

Příspěvek od bauer »

Jak píše Benik - origo má kat i dpf.
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

leosh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 28.02.2016 23:18

Re: V6 TDI Kouří jak starý kamna

Příspěvek od leosh »

OK, díky za info všem borci. DPF asi nechme stranou, zřejmě tam nejspíš je,bohužel sme to odspodu skoukli letecky - pršelo docela dost a nebyla možnost zrovna jet na zvedák ani nika dovnitř.. To ale nic to nemění na (možném) problému s vstřikama.
Trochu sem se zajímal a chtěl bych od Vás skušenějších radu nebo názor:
1 - repas vstřiků, máte dobrý skušenosti? Šlapou pak dobře? Servisák mi právě říkal, že nemá moc dobrý skušenosti s repasem
2 - dneska mi dobrej známej (pohybuje se taky kolem aut a chtěl sem aby se poptal jak a za kolik ten repas) říkal, že ty vstřiky se nejdou repasovat, že jsou piezo.. jedině prej nový .. ?? Ověřoval údajně u dvou zdrojů, co se tím nějak zabejvaj..
Je to motor BKS. Díky za připomínky, cením si toho.
Touareg 3.0V6 165KW+chip

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: V6 TDI Kouří jak starý kamna

Příspěvek od bauer »

Piezo - opravit je neopravi, ale Bosch je prodava prumyslove repasovane - takhle jsem to myslel.
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: V6 TDI Kouří jak starý kamna

Příspěvek od Benik »

určitě koupit od bosch vymennym zpusobem,
neznamena to, ze jsou repasované, pac opravdu repasovat nejdou. ja kupoval za cca 6tk bez dph.
strasne důležité je pak vstriky prizpusobit! novy filtr paliva take dat. osobne si myslim, ze pri kvalite české nafty vstriky vydrzi cca 150-200 tk km. je to opravdu hodne znat kdyz jsou nové :-)
bauer ma pravdu :-)

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Touareg“