na volnoběh smrdi a kouri

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
lalin vr6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 06.02.2015 23:34
Bydliště: v Orlických horách

na volnoběh smrdi a kouri

Příspěvek od lalin vr6 »

Ahoj lidi,mam prosbu.Koupil jsem 2,O tdi 125kW.Vim,ukamenujete me ze jsem to nemel delat.Ma po vymene vstriku a dpf vycisteny.Na VAG nehlasi zadnou chybu,ale na volnobeh dost smrdi a nekdy i kouri.Nemam zkusenosti s touto motorizaci,tak prosim o radu.Diky

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: na volnoběh smrdi a kouri

Příspěvek od ricom »

smrdí to ju.. to smrdí nám všem takovej štiplavej hnus z výfucku.. to je normál. DPF
a kouří ?? no to by moc nemělo ale jsou tu tací co jim to i kouří pravda..

lalin vr6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 06.02.2015 23:34
Bydliště: v Orlických horách

Re: na volnoběh smrdi a kouri

Příspěvek od lalin vr6 »

to je prave ten problem,ze jsem to ted koupil a moje dosavadni zkusenosti jsou tdi 81Kw a vr6.Prijde mi divny ze auto o deset let mladsi nez starej pasik smrdi jak bolava noha..

dodotrekk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 21.06.2015 14:37

Re: na volnoběh smrdi a kouri

Příspěvek od dodotrekk »

Jo tak to máme stejný problém... Taky mi to dost smrdí a kouří... Ale co jsem slyšel tak prý je to normální taky jsem to už řešil ale zatím marně...
VW Passat Variant 3C5 2.0 TDI 125KW

lalin vr6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 06.02.2015 23:34
Bydliště: v Orlických horách

Re: na volnoběh smrdi a kouri

Příspěvek od lalin vr6 »

A kouri ti to porad,nebo jen za studena,nebo... Me za studena az po ohrati,a neprestane.Dnes jsem byl v servisu na VAG a tam ani nekournul,ale smrdel.Navecer jsem zaslepil egr,pak start,nechal jsem ho vrcet a zase kour a smrad.Pritom na pocitaci vse o.k.

dodotrekk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 21.06.2015 14:37

Re: na volnoběh smrdi a kouri

Příspěvek od dodotrekk »

Na počítači taky vše ok 14 dní zpátky jsem byl na technické a moc se jim to nelíbilo ale nechali mě.. :D dělá mi to i za studena i za tepla.. Když tomu ale trošku dám a pořádně to profouknu tak je taky chvilku klid nekouří ale i tak smrdí pak ještě tankuju lepší palivo z adetivi.. A je to lepší než na začátku jak to bylo..
VW Passat Variant 3C5 2.0 TDI 125KW

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: na volnoběh smrdi a kouri

Příspěvek od KJirka »

hele mně to smrdí taky a to mám dá se říct pořád ještě zánovní auto, 80t. km. Pokud se kouře týká, je potřeba rozlišovat skutečnej kouř a páru. V chladným počasí je to normální. Ale to není kouř, žejo.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

lalin vr6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 06.02.2015 23:34
Bydliště: v Orlických horách

Re: na volnoběh smrdi a kouri

Příspěvek od lalin vr6 »

mechanik mi rikal ze mam zaslepit egr,ze muze zustavat pootevrena klapka.tak jsem tam dal nerez vlozku a je to furt stejny.para to neni,to bych poznal.chvilema mi prijde ze i zaskobrtava v tom volnobehu.nevim jestli mi z toho spis uz nehrabe..

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: na volnoběh smrdi a kouri

Příspěvek od KJirka »

a "kouří" to i při plně zahřátým motoru jo ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

lalin vr6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 06.02.2015 23:34
Bydliště: v Orlických horách

Re: na volnoběh smrdi a kouri

Příspěvek od lalin vr6 »

mnoo tak az takhle jsem to jeste nevychytal.v tom servisu to bylo zahraty a nekourilo,ale smrad furt.doma to vrcelo na volnobeh od studena,po chvili zacalo kourit a vydrzelo mu to az do plnyho zahrati.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: na volnoběh smrdi a kouri

Příspěvek od ricom »

tyhle mechaniky mám rád.. to se dělalo u Passatu B5.5 možná či Ochcávek I. ale tady u našich fakt nedělat..
bejt tebou měním mechanika a jedu někam kde tomu fakt rozumí.. protože opravy pokus omyl nic moc
lalin vr6 píše:mechanik mi rikal ze mam zaslepit egr,ze muze zustavat pootevrena klapka.tak jsem tam dal nerez vlozku a je to furt stejny.para to neni,to bych poznal.chvilema mi prijde ze i zaskobrtava v tom volnobehu.nevim jestli mi z toho spis uz nehrabe..

lalin vr6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 06.02.2015 23:34
Bydliště: v Orlických horách

Re: na volnoběh smrdi a kouri

Příspěvek od lalin vr6 »

no cekal jsem odezvu na ten egr.nejsem zadnej servisni maniak,ale prislo mi to u takovyho motoru trochu divny.myslel jsem ze to elektronika odhali a bude hlasit chybu.nic to nedela,ale jak rikam,efekt zadnej.o.k. dam na radu a vyndam to.. ale co dal?? mam jeste 1,9 tdi 81kW,toho znam jak svy boty,ale u toho "novyho" spoleham na nejakou radu..

lalin vr6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 06.02.2015 23:34
Bydliště: v Orlických horách

Re: na volnoběh smrdi a kouri

Příspěvek od lalin vr6 »

Tak egr zpět v původním stavu. Už to hlásilo i chybu, takže znovu na VAG a výmaz. Už je to o.k.Docela jsem cucel co sajrajtu se na ty zaslepce nástrahami za těch pár km.

lalin vr6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 06.02.2015 23:34
Bydliště: v Orlických horách

Re: na volnoběh smrdi a kouri

Příspěvek od lalin vr6 »

Tak jsem projizdel tema vyvažovaků,a chystam se v co nejblizsi dobe k sharikovi. Tak mi treba poradi on jestli je to v normalu, nebo se neco deje.Dam pak vedet.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“