Nastaruje až třeba po5 pokusu

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Radios
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 07.04.2016 22:28

Re: Nastaruje až třeba po5 pokusu

Příspěvek od Radios »

matusnik píše:Zdar mam divný problem při startovani zasunu klíč naběhnou kontrolky a zastrčím na start a a přístrojovka zhasne a vyndám klíč a zase znovu začnu startovat a normalne chytne a takhle treba nekdy az na po¨páte
Hm tak to máš asi něco extra, ale v okolí co znám DSG musí stát na brzdě. To je jedno, spíš by mě zajímalo jak vyřešil problém ze spínací skřínkou kolega :matusnik, který měl obdobný problém, že spínačka zareagovala až na několíkátý pokus a motor začal startovat. Ted jsem se ptal známého má passata B6 2009 sice manuál, ale taky mu to jednou udělalo, že auto hrálo mrtvého brouka po zatlačení ovladače do polohy start a prej to neřešil, že se to občas stává.
VW Passat Variant B7 2.0 TDI Bluemotion, 103KW, Comfortline, 2012, CFFB, DSG.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Nastaruje až třeba po5 pokusu

Příspěvek od Jirka. »

A máš to mrtvé, nebo máš na maxidotu SEŠLÁPNĚTE BRZDOVÝ PEDÁL. Poku mrtvé tak asi spínačka-chtělo by to diagnostiku. Pokud hlášku, tak máš v háji čidlo na pedálu.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Radios
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 07.04.2016 22:28

Re: Nastaruje až třeba po5 pokusu

Příspěvek od Radios »

Vše se tváří normálně na maxidotu stále svítí hláška : pro nastartování sešlápněte brzdový pedál, jen po zatlačení do polohy start, je ticho nic se neděje, jako bych ani klíč nezatlačil. Hmm je možné jak říkáš to je čidlo na pedálu, že to nepozná, že je sešláplej a tudíž nestartuje stejně jako když na brzd. pedálu nestojíš.
Jen je divné, že mi to udělá vždy po delší odtavce vozidla, když nejezdím třeba 10 dní.
VW Passat Variant B7 2.0 TDI Bluemotion, 103KW, Comfortline, 2012, CFFB, DSG.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Nastaruje až třeba po5 pokusu

Příspěvek od Jirka. »

Tak pokud se ti ani nerozsvítí kontrolky tak to na čidlo na pedálu moc nevypadá
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Radios
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 07.04.2016 22:28

Re: Nastaruje až třeba po5 pokusu

Příspěvek od Radios »

né kontrolky se normálně rozsvítí při zasunutí do první polohy ornažová zámku volantu a volant se odemkne, druhá poloha se rozsvítí kontrolky, některé pozhasinaj a maxidot vypíše sešlapnout brzd. pedál no a třetí poloha klíče by mělo auto startovat a neděje se nic svítí kontrolky co normálně svítí u startu a maxidot stale píše sešlapnout brdzdový pedál, prostě při třetí startovací poloze se nedeje nic auto nestartuje a kontrolky svítí a maxidot píše stejně jako by zústal klíč ve druhé poloze.
VW Passat Variant B7 2.0 TDI Bluemotion, 103KW, Comfortline, 2012, CFFB, DSG.

BORN_TO_GRILL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 15.07.2015 20:33

Re: Nastaruje až třeba po5 pokusu

Příspěvek od BORN_TO_GRILL »

A neda se to poznat podle brzdovych svetel? Nebo je to separe...?

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastaruje až třeba po5 pokusu

Příspěvek od teekey »

2Radios: dej to na diagnostiku a dej sem vypis
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
Maartyy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 23.03.2016 22:38

Re: Nastaruje až třeba po5 pokusu

Příspěvek od Maartyy »

Dělalo mi to uplně to samé. Po výměně zámku řízeni je klid, nastartuju vždy napoprve.
Passat 3C 1.9Tdi 77kW BKC 2005
Super-VAG, KKL+304, HEX CAN + VCDS 12.12

Radios
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 07.04.2016 22:28

Re: Nastaruje až třeba po5 pokusu

Příspěvek od Radios »

Tak opět jsem nejezdil asi 10 dní a čekal jsem, jestli auto bude hrát mrtvého brouka, ale asi to bude ten spínač brzdového pedálu neb po zasunuti klíče se rozviti hláška sešlapnout brzdový pedál a já když jej sešlápnu, tak pedál je úplně tvrdý nedá se sešlápnout a maxidot stále píše sešlápnout brzd. pedál, tudíž si myslí, že jsem pedál nesešlápl a tudíž ani po zasunutí klíče do startovací polohy se neděje nic jes svítí kontrolky a max dot píše svou hlášku sešlapnout pedál. Tak jsem zkusil pedál nohou jemně párkrát poklepat a najednou se uvolnil změkl, hláška zhasla a auto startuje. Tudíž to bude v tom pedálu. Děje se to jen když auto stojí na ulici delší dobu asi 10 dní. Pokud jezdím denně nebo obden tak je vše OK.
VW Passat Variant B7 2.0 TDI Bluemotion, 103KW, Comfortline, 2012, CFFB, DSG.

Radios
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 07.04.2016 22:28

Re: Nastaruje až třeba po5 pokusu

Příspěvek od Radios »

Dnes jsem nechal načíst chyby VAGem, ale žádné chyby nebyly nalezeny, teda akorát jedna a to závada výškového reproduktoru zadních pravých dveří, takže VAG nepomohl k odhalení závady občasného nestartování....
VW Passat Variant B7 2.0 TDI Bluemotion, 103KW, Comfortline, 2012, CFFB, DSG.

Radios
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 07.04.2016 22:28

Re: Nastaruje až třeba po5 pokusu

Příspěvek od Radios »

Maartyy píše:Dělalo mi to uplně to samé. Po výměně zámku řízeni je klid, nastartuju vždy napoprve.
Tak po delší odmlce jsem tady zase, zatím jsem jezdil často, takže závada s brzdovým pedálem a nestartování se neobjevila až nyní po týdenní odstávce auta.
Píšeš, že ti to dělalo to samé. Tím teda myslíš, že závada není ve spínači brzdových světel, který dává řídící jednotce DSG zprávu, že je brzdový pedál sešlápnut a závada je v zámku řízení, který mi funguje OK!!
VW Passat Variant B7 2.0 TDI Bluemotion, 103KW, Comfortline, 2012, CFFB, DSG.

Uživatelský avatar
martin1808
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 25.01.2010 15:52
Bydliště: okr. Ústí nad Orlicí

Re: Nastaruje až třeba po5 pokusu

Příspěvek od martin1808 »

Zdravím,
připojím se k tomuto staršímu tématu. Mám manuál (no DSG) a mám stejný problém se startováním po delší době. Všechno funguje, zámek se v první poloze odemkne, ve druhé naskočí všechny palubní systémy :roll: pak už stačí jen promáčknout a nastartovat a ono nic. Jen jde vidět mírný pokles na podsvícení maxidotu. VAG bez chyb. Tuto proceduru pak zopakuju třeba 6x a potom Paštika chytne jako prd. Toto mi dělá, když auto nechám stát dýl jak 2 dny a přijdu k prvnímu startu po té době. Denní jezdění je v pohodě, nic se neprojevuje.
Něco jsem si tady přečetl a vidím to na spínačku. Objednal jsem si ji ve VW za 1.650,- Kč, čekám až ji přivezou z NDR a pak mě ji mistři v autorizáku za 2.500,- Kč vymění a nakódují. Dával jsem jim techničáky a svoji občanku, to asi proto, abych neladil nějakou čórku...
To nakódování spínačky prý dělají online s výrobcem a práce se vším všudy je asi 2,5 hodiny.
Můj dotaz za zdejší mistry je: zda uvedený postup autorizáku je nutný a musí to udělat oni (online)?
PS: Na netu je spousta spínaček s klíči za jiné prachy a přišlo by mě zvláštní, že se tak normálně prodávají a dají dát na jiné auto, aniž by se to muselo nějak párovat - nakódovat.
VW Passat Variant B6@103 kW, 2006, BMP

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastaruje až třeba po5 pokusu

Příspěvek od napster »

Postup je dany dle elsy. Jinak ja mel kdysi podobny problem a byl to starter. Nicmene u techto zavad tezko rict a u 3C uz obzvlast :mrgreen:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“