Blbne čerpadlo ( Prosím pomoc )

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
mike125
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 29.03.2010 20:57
Bydliště: Zlínský Kraj

Blbne čerpadlo ( Prosím pomoc )

Příspěvek od mike125 »

Zdarec chlapy blbne mě čerpadlo už půl roku a žádný servis si s tím neví rady udělaly se tyto věci a nic nepomohlo..

Dalo se nové čerpadlo
dal se nový filtr
je tam teď nový motor


Stále je tam problém že když auto dýl stojí tak padá benzín, po 2 hodinách co to stojí to chytne třeba na 10 otočení motoru, když sem vytáhl hadicu od motoru kama proudí benzín a dal na něho flašku tak tam benzín dorazil cca za 3-5 vteřin a tlak čerpadla je dobrý, myslím že je na čerpadle nějaká klapka, která nenechá spadnout benzín a drží ho ale nefunguje..

Do čerpadla vedou 4 dráty, myslím že jeden je + druhý - a jeden je zem a ten čtvrtý bude od té klapky ale nevím kde je zapojený a pod. můžete mi někdo poradit co by mohlo být ještě v řiti??

PS- diagnostika je čistá

Uživatelský avatar
alfik666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 09.08.2012 20:40

Re: Blbne čerpadlo ( Prosím pomoc )

Příspěvek od alfik666 »

2 draty k čerpadlu su napajeni +- a 2 su na plavak. Zaškrť zpatečku do nadrže,či to nepušta regulator tlaku paliva. Klidne ti možu ukapavať vstriky a tlak sa trati tam. Je tam viac možnosti kde ten tlak može zdrhnut. Ale stejne. Po otočeni kluča si to musi čerpadlo dotlačit.
Passat 1.8T APU
Alfa 156 2.4 JTD

Uživatelský avatar
alfik666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 09.08.2012 20:40

Re: Blbne čerpadlo ( Prosím pomoc )

Příspěvek od alfik666 »

2 draty k čerpadlu su napajeni +- a 2 su na plavak. Zaškrť zpatečku do nadrže,či to nepušta regulator tlaku paliva. Klidne ti možu ukapavať vstriky a tlak sa trati tam. Je tam viac možnosti kde ten tlak može zdrhnut. Ale stejne. Po otočeni kluča si to musi čerpadlo dotlačit.
Passat 1.8T APU
Alfa 156 2.4 JTD

Uživatelský avatar
mike125
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 29.03.2010 20:57
Bydliště: Zlínský Kraj

Re: Blbne čerpadlo ( Prosím pomoc )

Příspěvek od mike125 »

Nene po otočení klíčku nic netlačí ani nikdy nic netlačilo, vždycky to drželo tlak a hned to chytlo

Uživatelský avatar
mike125
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 29.03.2010 20:57
Bydliště: Zlínský Kraj

Re: Blbne čerpadlo ( Prosím pomoc )

Příspěvek od mike125 »

Už jsem tam dával i mechanický jednosměrný ventil hned k nádrži, a stejně to nepomohlo :-( ,benzin padal furt

Uživatelský avatar
alfik666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 09.08.2012 20:40

Re: Blbne čerpadlo ( Prosím pomoc )

Příspěvek od alfik666 »

Po otočeni kličku,alebo po otevřeni dveři musi čerpadlo dotlačit. Ak nie. Je špatne rele,alebo jednotka.
Passat 1.8T APU
Alfa 156 2.4 JTD

Uživatelský avatar
Melys
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 27.07.2008 23:40
Bydliště: Lovecká
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbne čerpadlo ( Prosím pomoc )

Příspěvek od Melys »

Ahoj jak si to vyřešil udělal jsem to samé vyměnil jsem regulátor tlaku pak snímač teploty čerpadlo v nádrži je nové a hned k němu jsem dal ventil aby nepadal benzín takže si myslím že to mám od čerpadla až po vstřik furt natlakované a stejně mi to chytne na 5 až 7 otoční startéru. Na diag, když dám test akčních členů tak se sepne relátko a slyším jak tlačí čerpadlo v nádrži. Ale když chci normálně nastartovat neslyším že by se seplo čerpadlo. Může to být relátkem že nedrží kontakt? nebo to muže být i spínačkou že při otočení do polohy rozsvícení budíku nedá kontakt spínačka na relé a tím pádem netlačí čerpadlo.???je to passat b5 1.8i 20V 92kw rok 1997.

hil
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 07.01.2017 19:31

Re: Blbne čerpadlo ( Prosím pomoc )

Příspěvek od hil »

Mám ten samý problém. Přišli jste na něco v čem to může být?

hil
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 07.01.2017 19:31

Re: Blbne čerpadlo ( Prosím pomoc )

Příspěvek od hil »

Tak vyřešeno. Unavený čerpadlo. Po výměně zase chytá "nadrc".

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“