Jemné hučení, když dám nohu z plynu. Poraďte.

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
magemage
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.01.2016 14:34

Jemné hučení, když dám nohu z plynu. Poraďte.

Příspěvek od magemage »

Prosím poraďte - nemáte někdo zkušenost s tímto?
(Passat B5.5, 1,9, 96kW, 230tis km, ve 170tis výměna komplet spojky)

Když dám nohu z plynu, začne se ozývat mírné hučení. Když opět jemně sešlápnu plyn, mírné hučení ustane. Stejně tak ustane, když sešlápnu spojku.
Je to takový zvuk, jako když se tře kov o kov, ale nezní to nijak výrazně… je to spíše tiché - tlumené. Je o to něco slyšitelnější z místa řidiče, z místa spolujezdce méně.
Jezdím s tím, dá se to, ale nemám úplně dobrý pocit. Určitě to není "normální" - standardní.

Jde o to, že mám auto nově, "v záruce".
Zdá se, že prodejce (jde o autosalon Toyota, kam dal někdo Passata na protiúčet) by mohl být seriózní a mohl by se alespoň nějak podílet na vyřešení.
Jejich mechanik odhadoval, že by to mohlo být tím, že je málo oleje v převodovce. Olej jsem nechal vyměnit (původního ale bylo ho dost). Nic se nezměnilo.
Co jsem se snažil to různě konzultovat, jsou to ale jen různé odhady ... . Někdo říká - že by to mohlo být ložisko v převodovce, jiný zase, že to být nemůže, ... když to po zmáčknutí spojky ustane...

Tím, že nevíme, o co jde, je to komplikované. Aby to bylo "oficiální", objednal jsem se v autorizovaném servisu (mám tam jít za týden), ale obávám se, aby jen diagnostika problému nestála majlant a stejně by pořád šlo jen o odhad ... s nejistým výsledkem.

CO BY TO MOHLO BÝT?

Poradíte mi případně rozumnou dílnu v okolí Českých Budějovic, co umí Passaty.

Díky
M

Uživatelský avatar
magemage
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.01.2016 14:34

Re: Jemné hučení, když dám nohu z plynu. Poraďte.

Příspěvek od magemage »

doplňuji - nahrál jsem ten zvuk a zde je možné si poslechnout a podívat se kdy se to vyskytuje a jak to zní:
:| video se zvukem - zde
pokud kliknete na odkaz kolečkem, otevře se to v novém panelu.

wacko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 30.09.2007 12:11
Bydliště: HaViroW

Re: Jemné hučení, když dám nohu z plynu. Poraďte.

Příspěvek od wacko »

S popisem tady se to neshoduje ?
Passat 3BG, 2001, 1.9 TDI 96kW AVF

ChuckyPatejl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 07.10.2011 21:43
Bydliště: Komárno , ZL

Re: Jemné hučení, když dám nohu z plynu. Poraďte.

Příspěvek od ChuckyPatejl »

Resim podobný problém a dva mechanici mi řekli, že si myslí že to budou ložiska v převodovce. Taky jsem z toho nesvuj a popravdě nevím co dělat. Olej jak říkáš ty asi ani zkoušet nebudu.

wacko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 30.09.2007 12:11
Bydliště: HaViroW

Re: Jemné hučení, když dám nohu z plynu. Poraďte.

Příspěvek od wacko »

Obavam, se, ze jedine rozumne reseni je nechat loziska vymenit (jak jsem musel i ja).
Vymena prevodovky je sazka do loterie, jak tak sleduju, AVF na to trpi casto, leda ze by jste sehnali prevodovku kde loziska uz nekdo predtim vymenil...
Passat 3BG, 2001, 1.9 TDI 96kW AVF

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“