Hydraulický napínák vačky při studeném startu - 1.8T 110kW B5.5

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Hydraulický napínák vačky při studeném startu - 1.8T 110kW B5.5

Příspěvek od johnns »

Zdravím všechny. Jedná se o motor 1.8T 110kW AWT 12/2003 137tkm
Auto jsem po koupi nechal komplet projet Vagem a ani jedna chyba. Jezdí bezvadně, turbo táhne solidně.

Při studeném startu je slyšet pravděpodobně napínák vačky - resp. takové řetězové rachocení (nedopnutý řetěz předpokládám) Je to v místě napínáku (ze strany, kde je baterka). Cca po minutě se vše utiší a nevím o něm. Další teplé i vlažné starty v pohodě. Auto mám od 1 maj. z Německa. V r. 2014 mám Fakturu z německýho autorizáku, kde kvůli ztrátě oleje vyměňovali nějaké těsnění toho napínáku a jelikož sundavali víko ventilů, je nové těsnění i pod víkem. Ze staršího Passata 1.8 bez turba vím, že kolem toho napínáku jsem to měl vždy dost oblemcaný od oleje, ale nikdy jsem to neřešil, protože ztráta oleje byla minimální a napínák zatím původní (220tkm)

Moje otázky:
1. Měnil jste někdo jakési těsnění u napínáku?
2. Důvod výměny byl jen v průsaku oleje, nebo to mělo i jiný důvod (blížící se problém)?
3. Může být problém v tlaku oleje? Než se to dostane do napínáku, tak ten nedopíná řetěz a rachotí to?

Co jsem již pročetl, řeší to více lidí. V podstatě to každému hlučí různě dlouhou dobu (i několik minut až po neustále..) Když logicky dedukuji, myslím si, že jelikož je funkce napínáku závislá na oleji, resp. jeho tlaku, je potřeba určitá doba, než se tam ten olej dostane. A v tomto mezidobí není tedy našponován a je hlučnější.

Otázkou je tedy i:
4. Jak dlouho by mělo trvat oleji se tam dostat? (uvažuji studený start, steklý a ztuhlejší olej)
5. Dělá to každému z vás co máte tento motor, byť na krátký okamžik?
6. Je někdo kdo to má dlouhodobě, neřeší to, protože se to nezhoršuje a nenastal žádný problém?
7. Je někdo komu se to ani neozve?
8. Je někdo kdo měl přicpaný sací koš, ale napínák v pohodě?

Díky za reakce

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“