Houkačka zaplých světel + osvícení kufru

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Darker
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 12.08.2014 22:43

Houkačka zaplých světel + osvícení kufru

Příspěvek od Darker »

Zdravím všechny a prosím vás o radu. Na mém golfu mi delší dobu nefunguje houkačka na zaplá světla. Bylo mi řečeno že s tím je práce jako p*ase, rozebrat celou přístrojovku a pak je k tomu alespoň minimální přístup. Tak jsem to vyřešil papírkem na volant SVĚTLA ! :D ..
Po nějakým čase jsem si všiml že nesvítí světlo k kufru. Přeměřil jsem drátky, vyměnil žárovečky a zkontroloval pojistky... všechno v pořádku... Do kufru moc nelezu takže mě to nějak přešlo. :)

Ale co se mi teď nestalo :roll: ... světýlko i houkačka na světla najednou šly... a už zase nejdou... Jakto? Jako 2 rozdílný problémy mě to nechává v klidu ale když se na to podívám jako celek.. a pokud to má spojitost.... začínám tušit problém....

A teď mě dodatečně napadá že osvětlení pro řízení vzduchu taky nesvítí

Je tu někdo kdo by mi prosím dokázal říct něco víc a nebo ještě líp nějak poradit?
Díky moc za případné nápady
Passat 2.0 FSI 110 KW

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1016
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Houkačka zaplých světel + osvícení kufru

Příspěvek od oneb1t »

rizeni vzduchu ti praskla zarovka
osatani muzou bejt spatny draty a spinace

co se tyka prace tak to neni tak hrozny budiky drzej na 2 sroubech a jsou venku za 5 minut a spinac svetel dostanes ven taky docela rychle ;)
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Darker
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 12.08.2014 22:43

Re: Houkačka zaplých světel + osvícení kufru

Příspěvek od Darker »

Dobře díky. Nějakej přibližnější návod jak se k tomu dostat by jsi pro mě neměl :blush: :D ? a teď si tak pročítám forum a vidím.... nemůže byt to upozornění na světla i jen třeba špatný relátko? :blush:

Co se týče těch toho světla v kufru. Měřil jsem to a zdá se mi všechno normální, šťáva tam jde. Ale pro jistotu seženu někde schéma ? A nebo jsou nějaký fígle kde obyčejně hledat poškozenej drátek?
Passat 2.0 FSI 110 KW

Darker
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 12.08.2014 22:43

Re: Houkačka zaplých světel + osvícení kufru

Příspěvek od Darker »

tak mě napadla jedna věc. Tomu spínači v kufru bych věřil že bude špatnej.... ale na upozornění zaplých světel...nevim nevim... když otevřu dveře tak světla ve vnitř svítí tak přece spínač funguje tak jak má ne?
Passat 2.0 FSI 110 KW

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Houkačka zaplých světel + osvícení kufru

Příspěvek od Goauld »

Udělej na vagu test akčních členů přístrojové desky, otestuje to i ten gong na světla.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Darker
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 12.08.2014 22:43

Re: Houkačka zaplých světel + osvícení kufru

Příspěvek od Darker »

Dobře díky za radu, chystám se na to ale bohužel až na víkend.

A potvrdíte mi někdo prosím to že pokud svítí interiér když otevřu dveře tak to znamená že mikrospinač zámku je v pořádku? Rád bych to vyřadil.

CO se týče osvětlení v kufru... když otevřu kufr... mělo by svítit jen v kufru a nebo i ostatní osvětlení?

Zatím jsem se tu po tematech dočetl že to může mít i něco dočinění s kabeláží u radia. Když jsem golfika kupoval tak byla přepojená pamět radia a napajení. Kabely jsem prohodil. Může to mít s tím něco společnýho? dokaže mi to někdo vysvětlit?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Houkačka zaplých světel + osvícení kufru

Příspěvek od Goauld »

Když se rozsvítí světlo, tak je spínač funkční. Při otevření kufru má svítit pouze osvětlení kufru. Špatně zapojeny neorigo rádio by to taky mohlo způsobovat, proto doporučuju v napájecím konektoru zapojit jenom piny 4-stálých 12V, 7-spínání od klíčku, 8-mínus baterie. Zapojení čehokoliv jinyho na originální kabeláž auta může způsobovat různy problémy v chování elektriky v autě, často například nefunkční centrál.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Darker
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 12.08.2014 22:43

Re: Houkačka zaplých světel + osvícení kufru

Příspěvek od Darker »

Central ani nemám :D . To rádio mě zajímá víc. Auto jsem kupoval bez radia a kupoval si svoje.. . Ale řikám si.. co může mít společnýho s upozorněním na světla... když přece odpojím uplně rádio tak "auto" nemůže poznat kde v jakym pinu je co zapojený ne?

Každopádně díky za radu... určitě to s těma pinama zkusím... To bude sranda. Piny z ISO jdou pěkně z tuha... :roll:
Passat 2.0 FSI 110 KW

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Houkačka zaplých světel + osvícení kufru

Příspěvek od majrek001 »

nemáš centrál takových golfů je opravdu málo takže to zamačkáváš jako škodu 120?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1016
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Houkačka zaplých světel + osvícení kufru

Příspěvek od oneb1t »

existovalo to vubec? :D nemas to jen rozbity?
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Houkačka zaplých světel + osvícení kufru

Příspěvek od majrek001 »

no jednou to tady jeden psal, že nemá centrál - měl jsem za to, že je to standard jako 4x kotoučová brzda a ABS

takže možná jo, ale už jsem viděl něco GIV/Bořen a vždy měli alespoň centrál
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1016
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Houkačka zaplých světel + osvícení kufru

Příspěvek od oneb1t »

vsak to byl taky jeden z duvodu ze jsem uprednostnil golfa pred fabii :D protoze vsechny golfy maj alespon nejakou vybavu i kdyz je to totalni socialka :D

bych rek ze central ma akorat mu nefunguje
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Houkačka zaplých světel + osvícení kufru

Příspěvek od majrek001 »

to si taky myslím.. a nebo jako centrál myslí dálkové ovládání :blush:
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Houkačka zaplých světel + osvícení kufru

Příspěvek od Goauld »

Ne ne hoši, nedávno sem měl na dílně golfa 1.4 co neměl ani centrál, ani cokoliv elektrickyho, prostě výbava favorit :lol:
Darker píše:Central ani nemám :D . To rádio mě zajímá víc. Auto jsem kupoval bez radia a kupoval si svoje.. . Ale řikám si.. co může mít společnýho s upozorněním na světla... když přece odpojím uplně rádio tak "auto" nemůže poznat kde v jakym pinu je co zapojený ne?

Každopádně díky za radu... určitě to s těma pinama zkusím... To bude sranda. Piny z ISO jdou pěkně z tuha... :roll:

Pokud rádio odpojíš, tak to samozřejmě nemůže pak nic ovlivňovat. Takže jestli to blbne aji s odpojeným rádiem, tak to tím není.
Naposledy upravil(a) Goauld dne 22.04.2016 00:44, celkem upraveno 1 x.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1016
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Houkačka zaplých světel + osvícení kufru

Příspěvek od oneb1t »

zas kdyz to nemas tak se to nemuze rozbit (to byl nejakej model pro ukrajinu ne? :D)
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“