PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

Příspěvek od michall »

Pomohl by třeba Abeljosef nebo třeba tornado1, podle toho, kam to máš blízko. Nicméně pokud úplně nevíš co, jak a kde změnit, raději se na někoho obrať, ať si neuděláš víc škody, než užitku.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

Příspěvek od Marek77 »

Tak mi včera ráno umřely budíky. V neděli podvečer jsem měl auto na diagnostice (kvůli problému s motorem) a při té příležitosti načetl i jednotku přístrojů, tu zkontroloval a provedl test akčních členů (vše úspěšně). Ovšem poté se to stalo.

Od té doby mi po zapnutí klíčku bliká kontrolka mazání (a to i za jízdy, což je dost nepříjemný pocit), všechny budíky leží na nule. Po startu motoru neukazuje otáčkoměr ani rychloměr, budíky teploty a nafty jsou přesně na prostředku (někdy ovšem zůstanou taky na nule).

Ostatní kontrolky fungují správně, segmenty svítí a počítadlo celkových i denních kilometrů normálně počítá.

Když to hodím na VAG a provedu test akčních členů, ručičky normálně fungují tak, jako kdykoli předtím.
V blocích naměřených hodnot vidím teplotu motoru (která je prakticky stejná jako teplota uvedená v ŘJ motoru) i stav paliva, který odpovídá tomu, co v nádrži skutečně je. Leč ručičky o tom evidentně nevědí. V motorové jednotce se zobrazují otáčky i rychlost vozu (ta i v jednotce ABS na všech senzorech kol).

Tempomat funguje.



Tak, a teď ať mi někdo vysvětlí, co se stalo, jak to vyřešit a co pro to udělat.

Děkuji za pomoc.....

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

Příspěvek od michall »

Ja vim, co s tim je.

Je to rozbityyy.

Tezko rict, co treba nejake napajeni budiku nebo kostra? Ze by odesly vsechny snimace se mi nezda.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

Příspěvek od Marek77 »

Snímače neodešly naprosto určitě, protože v měřených hodnotách jednotky budíků, resp. motoru se údaje ze snímačů otáček, teploty, paliva a rychlosti zobrazují. Navíc je tam ta věčně blikající kontrolka mazání, která mě děsí a nevím, co si o tom mám myslet.

Jednotka údaje ze snímačů nepřenese na budíky. Ale proč.......? Na palubní elektroniku jsem naprostý analfabet, takže si nevím rady.


Paradoxní je, že provedu-li test akčních členů přístrojové desky, budíky normálně běhají. Přece kdyby bylo vadné jejich napájení, nefungovaly by ani při tom testu, nebo se pletu?

ŘJ budíků je bez závad.

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1016
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

Příspěvek od oneb1t »

to je hodne zajimava zavada :D
ocividne celou eepromku neznicil protoze to bys kvuli immobilizeru ani nenastartoval

zkusil bych nejdriv cely budiky vyndat z auta a vratit je tam (odpojit oba konektory a zas pripojit)
kdyz to nepomuze tak se obavam ze doma s tim sam nic moc jinyho asi neudelas a chce to poslat nekam kde tomu rozumej

nevyndavali ste treba ridici jednotku motoru ven z auta?

to ze ti nejedou rucicky a blikaj ti nektery kontrolky ale auto jde nastartovat odpovida tomu ze mas preruseny/vyzkratovany nektery draty co jdou do budiku nebo vyhorela cast vstupu
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

Příspěvek od Marek77 »

ŘJ budíků je bez závad a zcela legitimně komunikuje. V blocích hodnot jednotky se zobrazuje skutečná hodnota množství paliva i teplota motoru, nicméně budíky jsou mrtvé (buď uprostřed stupnic, nebo někdy zcela mrtvě leží pod nulou).

V jednotce motoru se zobrazuje skutečný údaj o otáčkách motoru a rychlosti vozu. Budíky rychloměru a otáčkoměru vždy pouze mrtvě leží na nule.

Tempomat funguje.

Displej normálně funguje, počítadla kilometrů fungují - obě přičítají skutečně ujetou vzdálenost.

Všechny kontrolky systému normálně fungují, tedy až na tu zmíněnou kontrolku mazání, která neustále bliká, čímž mě uvádí ve stavy šílenství.

Při provedení testu akčních členů jednotky přístrojů mi všechny čtyři budíky fungují tak, jako kdykoli předtím. Test nelze dokončit - po testu bzučáku se při dalším kroku blokne a napíše, že Funkce není dostupná. Nevzpomínám si, jestli mi to tak dělalo i dřív, když byly budíky v pořádku, anebo zda je to nový jev nějak s tím problémem související.

Budíky jsem měl venku, celé je rozebral a samozřejmě jsem na nich nikde neshledal vůbec žádnou neshodu. Ovšem že bych na tom plošném spoji plném titěrných SMD součástek něco objevil, jsem ani nečekal.

Konektor tam je jen jeden, nemám MAXIDOT. Immobilizer má vlastní jednotku, není součástí ŘJ přístrojů. Kde je umístěna, nemám zdání - nikdy jsem ji nehledal. Ovšem immo načítám přes adresu 25, nikoli 17.

Proměřil a zkontroloval jsem i pojistky vozu - člověk nikdy neví. Nic.....


A co teď? Nedá se s tím jezdit, člověk nemá pojem o ničem - rychlost sice můžu odečítat z mobilu přes nějakou GPS appku, ale ostatní nevím. Navíc s tím nejezdím jen já.

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1016
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

Příspěvek od oneb1t »

muze bejt skutecne zavada v eepromce jestli nejak prepsal X/Y pro otacky a rychlost pokud mas immo mimo budiky
ale bylo by to skutecne bizardni :D

kontaktoval bych nejakyho lokalniho experta na staceni a opravy budiku
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

Příspěvek od Marek77 »

Problém je, že auto denně jezdí.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

Příspěvek od michall »

Zajímavé. Zkoušel jsi budíky prohlédnout, jestli tam není nějaká viditelná vada? Přepálená cesta, zkrat, ... prostě něco. Nevyzpytatelné jsou cesty Elektrónovy :-) . Nebo se pokusit najít nějakého dobráka, který by půjčil budíky z pokud možno shodného auta. Nebo prostě zajít k někomu, kdo to umí načíst lépe, než VAG ... viz rada přede mnou.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

Příspěvek od Marek77 »

Shodou velmi šťastných okolností tu mám na opravu naprosto stejný vůz, jak mám (model i rok, motorizace, dokonce i stejná barva). Použil jsem budíky z něho a u mě normálně fungují.

Takže dle mého názoru je problém v komunikaci mezi jednotkou a budíky - skutečně měřené hodnoty jednotka nepředává na zobrazení jednotlivým rafičkám.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

Příspěvek od kubenec »

Nevim jestli Te dobre chapu, ale jak muze byt chyba v komunikaci a zaroven fungovat jeho budiky. To je preci blbost. Opacne bych to chapal.

Odesláno z mého ASUS_Z00ED pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

Příspěvek od kubenec »

Chyba je evidentne v budikach.

Odesláno z mého ASUS_Z00ED pomocí Tapatalk

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

Příspěvek od Marek77 »

kubenec píše:Nevim jestli Te dobre chapu, ale jak muze byt chyba v komunikaci a zaroven fungovat jeho budiky. To je preci blbost. Opacne bych to chapal.
Tuhle poznámku nechápu, nerozumím ji a přijde mi trochu mimo mísu.

Že je chyba v budíkách, to je evidentní a nikdy jsem netvrdil nic jiného. S největší pravděpodobností je chyba v komunikaci mezi jednotkou budíků a budíky samými (= ručičkami) a tato komunikace pokud vím probíhá uvnitř přístrojové desky a nikde jinde. Takže dám-li přístroje z jiného auta, normálně fungují. Co je na tom k nepochopení???

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1016
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

Příspěvek od oneb1t »

jestli mas k dispozici naprosto stejny budiky tak bych si nechal preflashovat eepromku z nich jestli se to tim neopravi :D

protoze jestli ti chodi test akcnich clenu a zaroven v merenejch hodnotach taky vidis spravny cisla tak je ten problem fakt nekde mezi :D
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

Příspěvek od Marek77 »

Jo, přesně to si myslím. Jenže neznám nikoho, kdo by uměl tuhle operaci na počkání udělat - za solidní cenu a v okolí Třebíče.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“