PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1030
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

Příspěvek od oneb1t »

na tyhle stary budiky staci i KKL kabel (pokud to nebyl nejakej nestandartni typ u galaxy nevim jak to presne je :D)

takze pokud ho mas tak to muzes zkusit sam doma vic se to uz asi rozbit neda
pouzitelnej software by mel bejt pokud je to stejny jako u VW
oba bezej i na win 10 x64 takze nemusis ani shanet nejakej winxp stroj
vag k+can commander 2.5
vag eeprom programmer 1.19

pokud je to jinak tak potom nejakej carprog nebo neco podobnyho
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

Příspěvek od kubenec »

Marek77 píše:
kubenec píše:Nevim jestli Te dobre chapu, ale jak muze byt chyba v komunikaci a zaroven fungovat jeho budiky. To je preci blbost. Opacne bych to chapal.
Tuhle poznámku nechápu, nerozumím ji a přijde mi trochu mimo mísu.

Že je chyba v budíkách, to je evidentní a nikdy jsem netvrdil nic jiného. S největší pravděpodobností je chyba v komunikaci mezi jednotkou budíků a budíky samými (= ručičkami) a tato komunikace pokud vím probíhá uvnitř přístrojové desky a nikde jinde. Takže dám-li přístroje z jiného auta, normálně fungují. Co je na tom k nepochopení???
Proto jsem psal, ze nevim jestli Te dobre chapu.
Ale tim, ze si napsal mezi jednotkou a budiky. Nedalo se z toho poznat, kterou jednotku myslis.

Odesláno z mého ASUS_Z00ED pomocí Tapatalk

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

Příspěvek od Marek77 »

oneb1t píše:na tyhle stary budiky staci i KKL kabel (pokud to nebyl nejakej nestandartni typ u galaxy nevim jak to presne je :D)

takze pokud ho mas tak to muzes zkusit sam doma vic se to uz asi rozbit neda
pouzitelnej software by mel bejt pokud je to stejny jako u VW
oba bezej i na win 10 x64 takze nemusis ani shanet nejakej winxp stroj
vag k+can commander 2.5
vag eeprom programmer 1.19

pokud je to jinak tak potom nejakej carprog nebo neco podobnyho
Díky, já bych to klidně rád zkusil, ale nemám s tímto vůbec žádnou zkušenost a nerad bych víc podělal než udělal.

Rozumím tomu tak, že z té funkční jednotky zkopíruju data na HDD notebooku a do té vadné to vložím?

Mám KKL, HEX-CAN a ELM317.

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1030
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

Příspěvek od oneb1t »

posli presny oznaceni mrknu se na postup ;-)
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

Příspěvek od Marek77 »

K tomu se dostanu až zítra, jsem mimo.

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1030
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

Příspěvek od oneb1t »

jako kdyz to nepujde tak bych to vyresil nakupem vrakacovejch budiku protoze to vyjde skoro levnejs nez si to nechat opravit (ceny jsou okolo 500-1000kc podle toho co chces za budiky)
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

Příspěvek od Marek77 »

To mám v plánu, pokud to nevyjde s tím přehráním softwaru.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

Příspěvek od Marek77 »

Velmi zvláštní zvrat ve vývoji - budíky mi již fungují.

Sice nevím, co a jak se stalo, ale napadlo mě tohle: Vyčetl jsem ŘJ přístrojů na tom Galaxy, co tu mám na opravu. Je to stejný rok i motorizace, budíky na pohled rovněž úplně stejné. Bylo tam krom jiného číslo softwaru 00124 a číslo opravny 01545.
Pak jsem vyčetl mou jednotku přístrojů a tam krom jiného bylo číslo softwaru 00001 a číslo opravny 00000. Pomocí změny kódování jsem zkusil do mojí jednotky zadat jeho číslo softwaru a opravny - na zkoušku, co víc se může stát, než že to neudělá nic (tak to vrátím zpátky, říkám si.....).

A ono to začalo fungovat!!!

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1030
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

Příspěvek od oneb1t »

takze sis prenastavil kodovani budiku na 00001? :D
kazdopadne kdybys prohodil eepromu tak by to taky zaclo fungovat protoze kodovani budiku je v eepromce ulozeny
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

Příspěvek od Marek77 »

Ne. Já jsem nastavil číslo software na 00124. 00001 tam bylo původně, když to nefungovalo. To ovšem nepomohlo. Společně s tím jsem musel nastavit i číslo opravny na 01545, původně tam bylo 00000. Až poté to začalo fungovat.

Já si ale myslím, že jsem tam původně taková čísla neměl. 00001 a 00000 mi nic neříká. Vsadil bych se, že se to nějak přepsalo, RESETovalo nebo uvedlo do nějakého defaultu, a proto budíky přestaly ukazovat.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

Příspěvek od michall »

Asi chyba v matrixu :-)

Tak hlavne kdyz budiky ukazuji co maji. Tohle by me teda nenapadlo.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

Příspěvek od Marek77 »

Mě už vůbec ne..... ;-)

V podstatě jsem měl takový jakoby momentální nápad. Nezdály se mi ty moje kódy 00001, resp. 00000. Tak jsem místo nich zkusil napsat ty z druhého auta a ono se to rozběhlo. Náhoda.....

Uživatelský avatar
Mikycarp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 21.11.2009 18:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

Příspěvek od Mikycarp »

Začnu ze široka.
Před pár lety jsem měl auto v servisu, žádný značkový, prostě garáž, něco mi dělal, to už není podstatné. Při přebírání auta mi mechanik oznámil, že mi umřela přístrojovka, že se to stává, ať si seženu jinou. Přestal jít tachometr, teplota, ukazatel paliva. Přišlo mi to divné, že tak najednou, z čista jasna, ale bral jsem to jako fakt. Přesto ve mě hlodalo podezření, že ji nějak odpálil. Sehnal jsem nakonec ze Sharana, bez počítače, s jiným podsvícením, což by až tak nevadilo, co mi ale vadí dodnes je, že proměřuje. Jedu 50, ukazuje to 40 atd. Starou přístrojovkt jsem si z nějaké nostalgie nechal.
Po přečtení tohoto vlákna ve mě svitla naděje, že by se dali možná zachránit nahráním nového softwaru. Nenajde se někdo, kdo by měl dumb k této přístrojovce a pomohl mi ji zkusit oživit??
Díky
Přílohy
DSC_1938.JPG
SAG - ideální auto na ryby

Jardabee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 04.10.2019 20:34
Bydliště: Drienov, SVK

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

Příspěvek od Jardabee »

Nazdarek. Mam budiky z alhambry a chcel by som ich dat do galaxiku rok 1997. Mam kabel kkl a eeprom programer 1,19g. Ked chcem nacitat soft z galaxovych budikov mi vypise rx timeout. Mam to na win8. Skusil som prehodit len budiky z alhambri do mojho galaxy ale ukazovalo maloo oleja ,automaticky sa rozvietili dialkove svetla a pipalo to za skusobnej jazdy. Treba tam prehrat soft alebo staci len cez vcds prisposobit kodovanie? Dik za rady

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: mrtvé po přeflashovani softwaru

Příspěvek od hiero »

mam prosbu...vies mi dat zdroj kde si ho stiahol myslim ten soft.....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“