TOPENÍ, KLIMA: climatronic, výměna, motorek klapky

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: TOPENÍ, KLIMA: climatronic, výměna, motorek klapky

Příspěvek od M@rty74 »

Věštit z křišťálové koule není jen tak, takže doplň:

1) o jaké auto se jedná ( motor, výkon, rok výroby )
2) klima manuál - digitál, jedno či dvou okruhová
3) chybové kódy nejsou celé - jedná se o ?
25b 00 - Servomotor nastavování klapky rozdělení vzduchu (prostor pro nohy / rozmrazování) Climatronic
4F8 00 - Servomotor centrální klapky Climatronic
4FA 00 - Servomotor přetlakové klapky Climatronic
318 - Tlakový snímač klima
????
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
kaplon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 11.03.2016 10:30
Bydliště: SK

Re: TOPENÍ, KLIMA: climatronic, výměna, motorek klapky

Příspěvek od kaplon »

1) Passat B5.5 (2003/96kw/AVF)
2) automaticka klima
Teraz po vybrati V68 servo motorku to hadze
4F7, 4F8, 4FA a 25B
- cize viem kde su uz ale problem je ze som to prestrekol VDeckom a nejak sa tomu moc nechce do pohybu :) ze co by ste tak odporucali
kuk video z V68 jak facha - https://youtu.be/88koklNe1wg" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: TOPENÍ, KLIMA: climatronic, výměna, motorek klapky

Příspěvek od M@rty74 »

Tak to bude asi kluku trabl - protože jsi ve fóru Sharan, Alhambra, Galaxy a ty mají úplně jiné topení nežli Passat...

Zkus tlačítko HLEDAT a najdeš tunu témat kde se to řeší...
http://www.vw-club.cz/search.php?keywor ... mit=Hledat" onclick="window.open(this.href);return false;
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: TOPENÍ, KLIMA: climatronic, výměna, motorek klapky

Příspěvek od Munez »

zdravim.vrta me hlavou jestli je nekde vzadu vzduchovy filtr kdyz mam vydechy do strechy nebo jak je to udelane?
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
jenda.master
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 21.01.2010 21:33
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: TOPENÍ, KLIMA: climatronic, výměna, motorek klapky

Příspěvek od jenda.master »

ne, vzadu nic není...

Funguje to jako vnitřní cirkulace - vzduch se nasává zevnitr
Ford Galaxy 1,9TDi 2001 85Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2009 103Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2016 110Kw DSG

Uživatelský avatar
galaxy2.0dohc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 11.09.2011 17:46
Bydliště: Bezuchov

Re: TOPENÍ, KLIMA: climatronic, výměna, motorek klapky

Příspěvek od galaxy2.0dohc »

Zdravím všechny ve spolek, čeká me taktéž výměna servomotorku klapky čerstvého vzduchu. Ale chtěl bych se zeptat zdatnějších a především těch, co už tuhle proceduru absolvovali, zda je nějaká možnost se vyhnout demontáže palubovky.
Nešlo by to např. z kastliku spolujezdce po demontáži motorku topení a těch plastů?
Díky za jakékoliv info.
VW Sharan II 1.9 Tdi 85Kw 2001

Uživatelský avatar
galaxy2.0dohc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 11.09.2011 17:46
Bydliště: Bezuchov

Re: TOPENÍ, KLIMA: climatronic, výměna, motorek klapky

Příspěvek od galaxy2.0dohc »

Dnes jsem se pouštěl na opravu klapky (vnitřní/venkovní okruh), neboť se nevracela a zůstavala z části zavřená a mlžili se okna.
Nic méně po dnešním bádání nelze servomotorek klapky bez demontáže palubovky vyměnit :-( , tak jsem ji aspoň pomohl rukou...
VW Sharan II 1.9 Tdi 85Kw 2001

jendajen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.04.2019 12:08

Re: TOPENÍ, KLIMA: climatronic, výměna, motorek klapky

Příspěvek od jendajen »

Dobrý den všem.

Mám sharana r.v. 2004 1.9, 96KW. Digitální klimatizace a topení mi funguje asi hodinu jízdy,pak začne foukak studený vzduch a systém přestane reagovat na jakékoli zvyšování či snižování teploty.Nekdy to začne zlobit i dřív. Jediné co tomu pomůže,tak zastavit a zhasnou auto.Po nastartování zase chvilku funguje. Mám podezření na vadné teplotní čidlo interieru,ale nevím jak je složité ho vyměnit,nebo zda by to mohlo být ještě něco jiného. Děkuji za rady Honza

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, KLIMA: climatronic, výměna, motorek klapky

Příspěvek od michall »

Diagnostika by mohla napovědět více. Příp. zkus najít někoho se stejným Climatronicem a prohoďte je mezi sebou. Podle toho, kam se přestěhuje závada, postupuj dále. Vnitřní teplotu hlídá snímač přímo v Climatronicu, vlevo pod mřížkou. Je tam i nasávací ventilátorek, může být zanešený.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

jendajen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.04.2019 12:08

Re: TOPENÍ, KLIMA: climatronic, výměna, motorek klapky

Příspěvek od jendajen »

Ahoj.Diky moc za radu. Tu diagnostiku určitě vyzkouším.
Ještě bych se chtěl zeptat ne jednu závadu,která se tu hodně řeší a než rozeberu půl auta kvůli nějaké kravině,tak se raději ztrapním :)
Centrální zamikání. Vše mi normálně na dálkáč fungovalo,jen se trochu zpoždovaly levé zadní dveře. Pak přestali fungovat a zamikal jsem je zevnitř. Následně přestal chudit i zbytek dveří,jen u řidiče a kufr fungoval. Nakonec mi nešlo zamknout dálkáčem nic. Dioda na klíčích svitíla ale výstražné se nerozsvítily,rozsvítily se pouze při zmáčknutí na dálkáči otevřít. Nanualně klíčkem se dveře u řidiče zamknuly ale po pár vteřinách se otevřely.Ani tlačítko na zamikání auta zevnitř nešlo. Svazek kabílků k řidičovým dveřím jsme prošli a čalounění bylo taky dole. Nic jsme však nenašli. Týden auto stálo na dvoře a najednou šlo dálkáčem zamknout dveře u řidiče a kufr,zbytek pouze zevnitř ručně.
Děkuji za rady.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, KLIMA: climatronic, výměna, motorek klapky

Příspěvek od michall »

To už je dotaz do jiného tématu, třeba sem http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=22709" onclick="window.open(this.href);return false; nebo http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=29475" onclick="window.open(this.href);return false; , asi bych to viděl na chybu kontaktů dveří.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

mkarr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 06.10.2019 15:24
Bydliště: Dešov, Olomouc

Re: TOPENÍ, KLIMA: climatronic, výměna, motorek klapky

Příspěvek od mkarr »

Ahoj,
Pořídil jsem tourana 2006 a všiml jsem si, že pokud je climatronic zapnutý, je jedno jestli ECO, nebo ne, jestli AUTO nebo manuální směrování vzduchu, pořád v topení něco povrzává, jako by se tam přepínala nějaká klapka. Zdá se že všechny funkce dělají co mají, fouká na nohy, na sklo, na tělo, uzavřený okruh.... Nevím jestli to všechno funguje správně, ale vždycky když něco z toho zapnu, začne tím směrem foukat. Uzavřený okruh těžko říct. Každopádně se tam něco tváří nespokojeně. Pokud to není normální funkce něčeho o čem nemám ponětí.
Chci se zeptat, jestli je pravděpodobné, že to bude tady zmiňované servo klapky vnitřního okruhu, případně jiná, někomu povědomá, závada a jestli ji lze vyčíst z diagnostiky. Děkuju

Cook
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 15.12.2020 07:05

Re: TOPENÍ, KLIMA: climatronic, výměna, motorek klapky

Příspěvek od Cook »

Ahoy všem,

Na Sharanu BRT 2007, mám výdechy ve stropě. Kdyz jsem auto pořídil, tak klima nešla. Nechal jsem ji naplnit. Bohužel to nepomohlo a stále nešla. Měnil se klimakompresor a cidlo tlaku...Naplnění a pak to šlo 1 den a napln byla znovu pryč... Pak jsem zjistil, že nějaký šikula nedal bovden od otvírání kapoty do průchodek v plastovém držáku pod předními pojistami a nechal to válet přes klima trubku nad chladičem. Vlivem času a pohybu se stěna trubky probrousila, takže náplň byla díky tomu opět pryc.

Trubka nová, opět naplnění... Druhý den jedu z práce a chci to zkusit, zapnu a nic... Climatronic přidá na ventilatorech a nic se nedeje...totálně naštvany jedu domu a cestou se stavím v Kauflandu. Nakoupím, sednu do auta, vyjedu, zkusím zapnout...a hle je cítit jak z ventilátoru zavanula typická vůně klimy. Pak to jelo až domů. Měnená vysokotlaka trubka horká jak blázen, nikotlaka studená, ale nee nějak extrémně. Sahara se točila. Chladili to, ale žádný extrém, jako jsem zvyklý třeba z mojí Fabie.

Toto je opakovaný jev. Kdyz odjíždím ráno, odpoledne po delší odstavce tak klima, sahara nejede, jakmile někam dojedu, tam to chcipnu, a pak zase jedu pryc a zkusim to, tak se sahara točí a klima normálně jede.

Nemá prosím někdo nápad, nebo zkušenost s obdobným chováním? Dle VAG je to bez chyb.

EDIT: dneska po příjezdu domu nevypinam motor, zapnu klimu a zvednu kapotu, klima jede, jdu do auta a fouka teplo....? Vpredu fouká teplý vzduch a ze stropních výdechu jde v druhé a třetí řadě sedadel studený vzduch... Nerozumím...

Velmi děkuji všem za konstruktivní nápady.

Honza.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, KLIMA: climatronic, výměna, motorek klapky

Příspěvek od michall »

O klimě toho vím málo, napadá mě, jestli jsou třeba klapky "fyzicky" skutečně tam, kde mají být, nikoli tam, kde si myslí elektronika. Jako další mě napadá, že klima jede jen když jsou údaje ze senzorů v nějakých mezích, např. při teplotách pod ?? stupňů asi nepojede, ...
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Cook
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 15.12.2020 07:05

Re: TOPENÍ, KLIMA: climatronic, výměna, motorek klapky

Příspěvek od Cook »

Dneska jsem schválně udělal pokus. Přijel sem domu nechal to 30 minut stát. Pak jdu nastartuje, zapnu klimu a normálně to foukalo i zpredu. Dal jsme to na Vag a tady je log po cca 5 min běhu pri stání na parkovišti.

Addresa 08: Klima/topení (7M3 907 040 J)

16:36:07 Skupina 001: teploty
26.0*C venkovni vzduch (G17) Teplota
14.0*C predni vyfuk teplota (G152)
15.0*C zadni vyfuk teplota (G174)
68.0*C chlazeni teplota (G110)

Zvláštní, že G17 se postupně vyšplhal až na těch 26 stupňů, přitom na budikach i na klimatroniku to ukazovalo 16 stupňů.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“