Klepání do volantu / lupání od kola / dření při dobržďování

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
ingi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 26.12.2009 12:16
Bydliště: VWostrava

Klepání do volantu / lupání od kola / dření při dobržďování

Příspěvek od ingi »

Ahoj kolegové,

mám tu jednu prekérku a už vážně nevím co s tím, hledal jsem, četl, ale nenašel... snad poradíte...

Nechal jsem B5.5 2.8 (2002) udělat přední nápravu, ramena čepy apod. a po opravě se mi objevily tyto problémy

1, při dobržďování (rychlost tak 5km/h) se jakoby zasekne brzdový pedál v určité poloze, ozve se obdobný zvuk, jako při sepnutí ABS - takové to zachrčení, to po pár vteřinách přestane a následně pedál povolí a dá se došlápnout na doraz - nemám absolutně tušení, čím by to mohlo být...

2, při jízdě se od volantu ozývá podívné lupání, přirovnal bych to k bramboře v kyblíku nebo lupání pružiny v uložení, jde to mírně cítit ve volantu i v pedálech, místy to nedělá vůbec, místy lehce a místy jsou to rány jako prase... pokud to dělá rány, pak jde většinou v autě slyšet drhnutí při otáčení volantem na místě, z venku jsem ale nezaslechl nic... při rychlém otáčení volantem zleva doprava na místě je cítit jakoby vůle a ozývá se takové tupé bouchání...
dělá to na rovinkách, při zatáčení, rychlost nemá vliv, maximálně jsem si všiml, že při zatáčení doprava je to intenzivnější...

Geometrie udělaná, všechno nově zkontrolované a dle mechanika vše Ok (ramena, čepy uložení atd.)...
Mechanikův tip je řízení KO, mě ale nejde do hlavy, proč bylo do výměny věcí na nápravě vše ´v pořádku a najednou to začlo dělat tyhle dvě závady... snad jsem to popsal alespoň trochu dostatečně, třeba v tom někdo něco poznáte...

Díky moc za rady

fajn den
08 Laguna GrandTour 2,0 dCi

Kompletní ruční mytí vozidel a péče o lak - Ostravsko. Kosmetika AutoGlym, Dodo Juice, na přání Swisswax, Meguairs atd.
Strycek.Michal@gmail.com nebo SZ

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Klepání do volantu / lupání od kola / dření při dobržďování

Příspěvek od M@ty »

Takže mohu usuzovat že výměnu ramen nápravy jsi nedělal ty sám ale někdo druhý. Kontrola dotažení všech šroubů 100% proběhla? Je cítit při pohybu volantem vůle na nějakém čepu řízení? Pokud se muselo použít větší násilí tak mě napadá vůle kloubu spojovačky (ty měněny nebyly, ne?). Ale nějak mi to nesedí s tvým popisem chování. No mrknout na to můžeš.

Ten bordel při dobržďování ti dělá zahnojené nebo povytažené čidlo ABS. V měř. hodnotách v diag. bys viděl které čidlo ukazuje anomálie a neměří rychlost co ostatní.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
ingi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 26.12.2009 12:16
Bydliště: VWostrava

Re: Klepání do volantu / lupání od kola / dření při dobržďování

Příspěvek od ingi »

Nápravu dělal známej a jak píšeš, použila se sada meyle HD a nic víc se neměnilo, kontroloval mi teď komplet vše a na nic nepřišel, ovšem když jsem dneska auto převzal, tak lupání skoro zmizelo - lehce jde cítit, ale vážně jen minimálně - jakoby něco na nápravě dotáhnul a zlepšilo se to, uvidím po pár KM

Jinak čidla abs jsou dle vagu OK, dohledal jsem ale tenhle článek a popis naprosto odpovídá, jen nevím, zda byl na B5.5 podobný systém použitý...

http://www.mjauto.cz/zavada-abs-pri-male-rychlosti" onclick="window.open(this.href);return false;
08 Laguna GrandTour 2,0 dCi

Kompletní ruční mytí vozidel a péče o lak - Ostravsko. Kosmetika AutoGlym, Dodo Juice, na přání Swisswax, Meguairs atd.
Strycek.Michal@gmail.com nebo SZ

Uživatelský avatar
ingi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 26.12.2009 12:16
Bydliště: VWostrava

Re: Klepání do volantu / lupání od kola / dření při dobržďování

Příspěvek od ingi »

Teď když to tak čtu - http://www.mjauto.cz/typy-abs-snimacu" onclick="window.open(this.href);return false;

dávalo by mi možná smysl, že je abs kroužek spojený s ložiskem, které je KO a tím pádem ani nefunguje korektně ABS, což by vysvětlovalo oba problémy, ale s takovými zvuky jsem se ještě u ložiska nesetkal...
08 Laguna GrandTour 2,0 dCi

Kompletní ruční mytí vozidel a péče o lak - Ostravsko. Kosmetika AutoGlym, Dodo Juice, na přání Swisswax, Meguairs atd.
Strycek.Michal@gmail.com nebo SZ

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Klepání do volantu / lupání od kola / dření při dobržďování

Příspěvek od M@ty »

No stejně bych zkusil vyčistit čidlo a seříit vzdálenost. Pokud budeš dělat ložisko kola té strany která dle diag. prokecává, tak to budeš mít krásně přístupný a tak jako tak by tě to čekalo protože se to beztak kontroluje.

Jináč ten popis v článku je sice pravdivý ale ono stačí mít ten signální kroužek plný bordelu nebo třeba když se usadí kovové piliny na konci čidla (je to cívka).
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
ingi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 26.12.2009 12:16
Bydliště: VWostrava

Re: Klepání do volantu / lupání od kola / dření při dobržďování

Příspěvek od ingi »

Tak jsem přezul na letní, lupání je zpět, ale na 18 nejde tolik cítit.
Mám nové gumy, kola vyvážené, geometrie dělaná nedávno ale při rychlosti třeba 130 to celkem zvláštně vibruje - skoro ve stejných intervalech, třeba 5s auto vibruje, přestane a pak zase na 5s začne...

ABS - čidla se ve vagu nijak neprojevují, každopádně zkusil jsem odpojit abs a chrčení při brždění přestalo, takže půjdu po čidlech jak jsi psal...

Zejtra to vezu ještě jinam, tak jsem zvědav, co se vymyslí, ale začínám z toho být nešťastnej...
08 Laguna GrandTour 2,0 dCi

Kompletní ruční mytí vozidel a péče o lak - Ostravsko. Kosmetika AutoGlym, Dodo Juice, na přání Swisswax, Meguairs atd.
Strycek.Michal@gmail.com nebo SZ

Uživatelský avatar
ingi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 26.12.2009 12:16
Bydliště: VWostrava

Re: Klepání do volantu / lupání od kola / dření při dobržďování

Příspěvek od ingi »

Tak ani v dalším servisu nevěděli, co s tím, takže to kašlu a půjdu na vlastní pěst do homokineťáku, nic jiného mě už nenapadá a jestli to bude ono a vyřeší to můj problém, tak se tady už vážně na všechny ty amatéry vykašlu...
08 Laguna GrandTour 2,0 dCi

Kompletní ruční mytí vozidel a péče o lak - Ostravsko. Kosmetika AutoGlym, Dodo Juice, na přání Swisswax, Meguairs atd.
Strycek.Michal@gmail.com nebo SZ

Uživatelský avatar
Majkl Iverson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 15.06.2013 10:45

Re: Klepání do volantu / lupání od kola / dření při dobržďování

Příspěvek od Majkl Iverson »

ingi: tak jak jsi dopadl? vyřešil si to?
CC R-line, 2012 SOCedition, 2.0TDI 125kW CFGB, DSG, 4motion, ACC, DCC, rear park camera, parkassist, laneassist, secle z vepře, čelní vyhřívaný vokno, dynMjůzik....

Uživatelský avatar
Melys
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 27.07.2008 23:40
Bydliště: Lovecká
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání do volantu / lupání od kola / dření při dobržďování

Příspěvek od Melys »

Čus všem
Díky za poznatky taky mi při dobržďování spínalo abs levé přední kolo. Vyměněn kroužek abs a čidlo a nic. Nakonec mi to nedalo a rozebral jsem druhou stranu a bylo špinavé čidlo . Všechno už je ok. Nevím jakou má spojitost spuštění abs levého kola když bylo v hajzlu čidlo pravého kola.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“