Zásuvky a vypnuté zapalování

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

karlozs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 09.03.2014 11:53

Re: Zásuvky a vypnuté zapalování

Příspěvek od karlozs »

Problém vyřešen.
Díval jsem se na tu pozici č. 40 detailněji a zjistil jsem, že nebude vůbec problém upravit tu pojistku tak, aby se tam pojistka dala zasunout a "tyčinka" zůstala v původním stavu. Vzal jsem lupínkovou pilku a odříznul nadbytečnou část kontaktu na jedné z vnitřních stran pojistky (cca 2 mm). Práce na 5 minut.
Jen jsem tu pojistku před úpravou obalil izolačkou ze všech stran, aby se případné piliny nedostaly do pojistky. Předtím jsem zkoušečkou proměřil na pozici 40 všechny tři kontakty. Horní (ten blokovaný tyčinkou) je stále pod napětím, prostřední vede k zásuvkám a dolní kontakt je pod napětím, jen když je zapnuté zapalování. Pojistka drží v kontaktech pevně.
VW Golf VII Variant 1.4TGI
(verze s ocelovými láhvemi na CNG + multilink)

Uživatelský avatar
Buřton
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 16.09.2009 10:07
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zásuvky a vypnuté zapalování

Příspěvek od Buřton »

Adlib píše:Nic nevylamuj. Předchozí návod je pro modelovou řadu 2014, takže mohlo dojít k nějaké změně zapojení v pojistkové skříňce.
Napiš mi do soukromé zprávy VIN tvého vozu a já se ti na to zítra mrknu.

Ve Sportsvanu 2016 to najdu taky? :roll:

Uživatelský avatar
VSLRA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 03.02.2016 18:08

Re: Zásuvky a vypnuté zapalování

Příspěvek od VSLRA »

Dobrá otázka, odpověď by se mi také hodila. Zatím mam GPS zabezpečení zapojené pouze bez skryté instalace v kufru a zásuvka se samozřejmě vždy po vypnutí klíčku odpojí, takže když pak kouknu do aplikace, která sleduje pohyb vozidla, tak je trasa ukončená třeba 500m před skutečnou polohou, jelikož se nestihne nahrát.

To samé se startem. Než se GPS chytne na GSM po zapnutí klíčku, tak nic nevysílá.
Řešením je samozřejmě skrytá instalace, kterou do budoucna stejně chci.
Golf Sportsvan 1.4 TSI Maraton -04/2016 (sold 5/2018)
Tig AllSpace 1.5 TSI Comfort - obj. 12.3.18, dodáno 10.1.2019,(prod. 9/2021)
Tig AllSpace 1.5 TSI DSG Elegance - obj. 20.9.21, plán CW 02/23

Uživatelský avatar
Buřton
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 16.09.2009 10:07
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zásuvky a vypnuté zapalování

Příspěvek od Buřton »

Tak nám možná někdo i odpoví :D zítra na to po práci kuknu, jak to tam vypadá u pojistek.

Uživatelský avatar
Buřton
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 16.09.2009 10:07
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zásuvky a vypnuté zapalování

Příspěvek od Buřton »

Tak hotovo, koukal jsem na to u mě ve sportsvanu a tato možnost tam je taky. Stačí pojistku zásuvek posunout o políčko nahoru (respektive o polovinu délky pojistky) A telefon vesele nabíjím i při stání 8)

Super tip, díky.

maticb
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 23.02.2016 17:10
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Zásuvky a vypnuté zapalování

Příspěvek od maticb »

I u Variantu 4/2016 je přesunutí pojistky funkční. Žádnou "tyčinku ani čudlík" bránící přesunutí jsem tam neměl.
Na nefunkční zásuvky, při vypnutém zapalování, jsem shodou okolností přišel včera, potřeboval jsem dobít telefon :) U O3 byly zásuvky pod napětím, tak jsem si říkal, kdo to zase vymyslel, proč u Oktavky to jde a u Golfa ne ... a ono jde :)
Ještě, že existují ty fóra, díky za tip :good:
G7 Variant ME, 1,4 TSI, 92kW

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Zásuvky a vypnuté zapalování

Příspěvek od slezacekm »

před dvěma týdnu přijdu ráno do auta a svítí na mě: vybitá baterie, zapněte zapalování nebo vypněte zařízení (nebo tak něco), myslím si, že jsem přes noc nechal svítit osvětlení kabiny. Nastartoval jsem a týden pohoda. včera jsem se díval na nabití baterie podle displeje a bylo tam 70 %. dnes ráno sednu do auta a hláška stejná. nastartoval jsem, po 10 km baterie na 60 %. přes noc jsem určitě neměl zapnuté nic. je možné, že to způsobuje vložená USB klíčenka? ještě mám v autě permanentně zapojený USB kabel pro telefon pod rádiem (ale telefon samozřejmě přes noc nenabíjím). pojistku mám posunutou tak, aby se nabíjelo i při vypnutém zapalování. díky za reakci

Uživatelský avatar
MarHan79
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 28.11.2016 22:20
Bydliště: Praha

Re: Zásuvky a vypnuté zapalování

Příspěvek od MarHan79 »

Toho jsem se při přendání pojistky také bál a proto pro jistotu mam USB nabíječku raději vyndanou...
Klíčenku s hudbou mám v rádiovém USB permanentně a v poho tam problém nebude.
VW Golf Sportsvan 1.4l 92kW TSI 7DSG

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Zásuvky a vypnuté zapalování

Příspěvek od slezacekm »

teď jsem si uvědomil, že veškerou muziku mám na SD kartě permanentně zasunuté-může toto mít nějaký odběr? USB s muzikou už v autě není. může mít USB kabel k mobilu zastrčený mít sám o sobě nějaký odběr?
moc teď s autem nejezdím a v noci stále velký mráz...

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Zásuvky a vypnuté zapalování

Příspěvek od juro111 »

SD kartu mám v aute tiež nonstop a žiadny problém s vybíjaním batérie som nezaznamenal.
Ten nabíjací USB kábel máš zapojený kde? V USB konektore, alebo cez nejaký adaptér v zásuvke zapaľovača? Predpokladám, že USB kábel v USB konektore by nemal mať odber. Ak by to bol adaptér v zásuvke zapaľovača, tak tam by už odber mohol byť.

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Zásuvky a vypnuté zapalování

Příspěvek od slezacekm »

USB kabel mám zapojený přímo do USB konektoru pod rádiem v takové té přihrádce zaklapávací. safra a vidíš to, mám i adaptér v zásuvce zapalovače. dnes všechno vyndám a uvidí se. díky za tip

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“