GTI - bouchání přední nápravy

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od lifter »

Takže sa ozývam.

Vo štvrtok návšteva servisu, vykonaná úprava namontovania generátoru zvuku - závada samozrejme neodstránená. Pohlo sa to ale snáď správnym smerom, dohodnutá návšteva servisu v piatok, kedy mali prísť týpci z importu z Bratislavy, aby do čekli.

Piatok po množstve nepríjemností spôsobených zlou komunikáciou garančného technika (ani nemám síl to sem rozpisovať...) nastal konečne posun, snáď správnym smerom. Aj týpci z importu ten pazvuk počuli od nápravy, po namontovaní nejakých senzorov (asi mikrofónov) diagnostikované horné uloženie tlmiča ako zdroj hluku - pokyn vymeniť + nejaké premazanie. Neviem zatiaľ, či budú meniť aj ľavé aj pravé, zistím až keď ma zavolajú na výmenu (auto som preberal pred fajrontom servisu).

Takže vyzerá to na zdroj hluku, ktorý je už diagnostikovaný tu na začiatku vlákna a ktorý som im už hovoril viac ako pred 2 mesiacmi.

PS: Ožratý som bol naposledy pred 22 rokmi :laugh: .
VW Golf GTI VII Performance

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Pantani »

lifter píše:Takže vyzerá to na zdroj hluku, ktorý je už diagnostikovaný tu na začiatku vlákna a ktorý som im už hovoril viac ako pred 2 mesiacmi.
No jo, jenže dosud žádným servisem neopravený! :-/
Z vlastní zkušenosti vím, jak strašlivě těžký je donutit servis, aby něco dělali i přesto, že jim chybu dokážeš.
lifter píše:PS: Ožratý som bol naposledy pred 22 rokmi :laugh: .
Škoda, už jen za tebe jsem doufal, že ti k tomu VW důvod dal ;-)
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od marcello2 »

Ahoj Lifter
kedysi pred rokom sme spolu aj telefonovali ohladom rovnakeho problemu s displejom radia ak si spominas:-)
Chcem ti len povedat nedaj sa opit, mame rovnaky problem s klepotom spredu pri prejazde nerovnosti,
pisal som to tu uz na viacerich miestach a tiez mi povodne mali tam menit nieco, myslim ze vrchne ulozenie tlmica,
nakoniec servis ked mi po oprave odovzdaval auto povedali, ze to nebolo potrebne menit len premazat.
Sa mi to nezdalo vtedy bolo to v lete a po cca 3-4 mesiacoch hlavne ked zacalo byt vlhko a viac prsat na jesen
to pravdepodobne po vyplaveni maziva od vody spod kolies zacalo robit znova.
Hned som im to hovoril vtedy, ze to asi nie je riesenie premazat, ze to sa bude opakovat a ubezpecovali ma vtedy ze nebude :-)
Premazali to potom este raz a bol zasa chvilu pokoj, samozrejme auto je uz po zaruk ea nikoho to netrapi okrem mna
a ja za premazanie platit nebudem zakazdim, skusil som to aj sam a pomohlo to, resp obcas nieco pocut ale kaslem uz na to.
Drzim ti place zatlac na nich aby to vymenili a nic nepremazavali a potom po par mesiacoch sa uvidi...
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Pantani »

No obcas jsem posilhaval po nejakych sedmickach a zatim to rozhodne vypada ze sedmicku vynecham. To jsou hrozny zkusenosti! Drzim palce vsem!
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od lifter »

Ja budem trvať na tom, že budem pri aute, keď budú robiť výmenu toho uloženia.

marcello, spomínam si na teba, u mňa sa problém s rádiom opäť vrátil, takže zase som v reklámacii aj s ním...
VW Golf GTI VII Performance

mQo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 20.07.2015 16:16

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od mQo »

mne robi to iste,

mam sice obyc 1.2 77kw, najazdene 21tisic a to buchanie od predneho laveho kolesa je katastrofa, pri hociakej nerovnosti (prave koleso je uplne v pohode). Na jar pojdem na servisnu prehliadku tak im dam vediet nech to omrknu, ale po prejdeni tohto vlakna tomu nedavam velke nadeje... jedine co pomoze je zapnut radio na max :)

rmrc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 10.01.2015 00:51

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od rmrc »

Já mám najeto na GTI s DCC asi 18500 a taky mi přijde, že se ozývá jemné bouchání od přední nápravy. Je to ale jen při rychlostech do cca 30km/h, jen někdy a na určitých typech nerovností. No stejně půjde do světa, protože potřebuju něco většího. Je tam prodloužená záruka, takže to asi nechám už na novém majiteli. Já bych to zatím stejně asi neřešil, protože to není nic nesnesitelného.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Pantani »

A eRkaři zatím nic? Pokud to tu někdo takový čte - kolik máte najeto?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
suchyra
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od suchyra »

Projel jsem toto téma, ale nejsem z toho moc moudrej; někdo mluví o přední, někdo zase o zadní nápravě, někdo s DCC, jiný bez, je to možno prosím nějak shrnout?
Mám objednaný Alltrack TSI (multilink) s DCC, takže můžu čekat tyto problémy nebo se to týká jen dříve vyrobených?
Díky za případný info.
Naposledy upravil(a) suchyra dne 22.03.2016 11:08, celkem upraveno 2 x.
GVII Alltrack 1.8TSI DSG 4M[/size]
GVII GTE

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od lifter »

Takže moja skúsenosť. Nakoniec po odpojení stabilizátora prednej nápravy (mám DCC) pazvuky prestali (nebolo to búchanie, to je zrejme "vlasnosť" podvozkov VW na modulárnej platforme, keďže aj Passaty búchajú - u mňa to bolo "vŕzganie"), pri skúšobnej jazde bolo ticho - vymenili mi teda "kosti".
Zvuk je ale späť, pri preberaní auta bolo ticho, no hneď za cca 2 dni som to zase počul, subjektívne je to ešte horšie ako predtým - servisák už pri výmene kostí hovoril, aby som sa netešil, že ešte to môže byť samotný stabilizátor.
Pri tej výmene som ukončil reklamáciu, idem sa objednať na výmenu letných pneu a zase to budem reklamovať (akosi nestíham). Zatiaľ "never ending story".
Za 2 mesiace mi končí záruka, nemám doriešenú nápravu ani rádio.
VW Golf GTI VII Performance

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Bofors »

buď mám štěstí nebo to auto tak neposlouchám. Podvozek cajk.
VW Golf VII 1,4 TSI

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od lifter »

Aktualizácia po 2 týždňoch od poslednej opravy. Nakoniec mi vymenili celý stabilizátor prednej nápravy (rozobratá bola celá predná náprava, strašný prístup k nemu je) a zvuky prestali. Snáď už natrvalo...
VW Golf GTI VII Performance

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Trminek »

Už jsem se také objednal na servis s nápravou, přestalo mě to fakt bavit jaké zvuky se ozývají. Doufám, že to vyřeší stejně, tedy výměnou stabilizátoru, protože jsem si téměř 100% jistý že to je tím.
Golf VII GTI performance - bílá

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Pantani »

Trminek píše:...protože jsem si téměř 100% jistý že to je tím.
Co tě k tomu přesvědčení vede? (bez jakýhokoliv zpochybňování tvýho názoru)
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Mikino »

Caute pani,

Po dlhsej dobe som zavital na toto vlakno pozriet sa ako sa pripad pohol. Totiz to ja som zalozil vlakno " vrzganie v zadnej casti napravy a s marcellom sme medzi casom dospeli k tomu ze to ide s predu. V tom si lifter zalozil toto vlakno. K veci :) . Mal som presne tento isty problem riesil som ho v servise na vajnorskej v BA. Mne totiz to povedali ze mi vymenili stabilizator ( co mu sa cudujem kedze tebe ho menili az po odsuhlaseni a dohodnuti s importerom ) mna teda asi oklamali, dalej, stabilizacne tycky, predny lavy aj pravy tlmic a zvuky neprestali. ( boh vie ci to ozaj menili ). Ked nepomohlo a nastali natahovacky s prijmacimi technikmi tak som problem riesil s veducim servisu. Cela neuspesna komunikacia prebehla este pred letom 2015. Na koniec som im povedal nech mi vystriekaju komplet prednu napravu a auto som predal.

lifter mas moj obdiv a drzim ti palce. Dufam ze to skoncilo a snad sa od tvojho pripadu odrazia a budu sa takto staviat pri kazdom kto tento problem ma.
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“