Pes v aute

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec

Kde prevazet psa v aute?

Na zadnich sedackach volne
0
Žádná hlasování
Na zadnich sedackach zapasany
8
35%
V kufru volne
9
39%
V kufru v kleci
3
13%
Na predni sedacce (pod nohama)
3
13%
 
Celkem hlasů: 23

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Pes v aute

Příspěvek od ricom »

no to musí bejt pro něj nádhera hoši v tom zadrátovanym šmejdu..

a oprátka mě skutečně pobavila.. opět někdo kdo píče o něčem o čem ví úplný h***o.


hoši klidně i v kufru ale když zabrzdí tak v lepší případě má něčeho zlomeninu..

mám pro něj postroj a popruh co se dává na pásy.. a má celou cedačku vzadu, kde je ještě deka a na tom přímo na to určený potah z nějakého gumo co já vím.
je to obojí s atestem a vždy když mě stavěli cajti případně celníci tak mi říkali ži kynuli že toto je super.

samozřejmě je to o tom kde psa naučíte jezdit.. rozhodně na krátké vzdálenost to pes asi v leže zvládne, ale např cesta do HR ze psem fakt si nedokážu přestavit ho vézt v podobné kleci..
Je sám na zadní sedačce sedí, leží jak chce čumí z okna občas leží na loketce prostě jak mu to vyhovuje.. A samozřejmostí je velmi časté stavění na čůračky, kakačky a proběhnutí.

Když občas vidím jak lidi dokážou dát do kufru dva velké psy, kteří se tam sotva vejdou je mi smutno.

zase chápu kdo má děti asi neupřednostní psa na zadních sedačkách. u nás prostě je tam pes a kdo chce ject s ním musí se s ním domluvit.. a pak to vypadá tak, že pes je nasranej a stejně si zabere 75% místa a na dotyčného položí hlavu, když má náladu :laugh:

prostě i ten pes musí mít v autě pohodu a musí bejt spokojen. - občas to na těch fotkách fakt vypadá že je dost otrávenej
Obraz0095.jpg
DSC03356.JPG
spanek_tapec.JPG
nebavim a pridej.JPG
sledovacka okoli.JPG

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes v aute

Příspěvek od Nwkt »

ricom: a co tohle? :-) taky už jsem to viděl, měli tam 4 psi myslím
Obrázek

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes v aute

Příspěvek od lukasko144 »

Ake su dovody na opakovane vozenie psika/ov v aute ? Nepocitam vystavy, sutaze a navstevy zverolekara v pripade, ze je na tom zle.

Ano, aj my sme si viezli nasho od jeho rodinky do noveho domova, ale odvtedy v aute nesedel.

Nezabudajte, ze letiace predmety vo vozidle v pripade prudkeho zastavenia/nehody zvysuju svoju hmotnost 10 nasobne. Preto sa napr. castokrat usmievam, ked vidim na parkoviskach na plate v batozinovom priestore polozenu lekarnicku v tvrdej plastovej krabicke.
Přílohy
08062012860 EDIT.jpg
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Pes v aute

Příspěvek od Jirka. »

Tak třeba na na chalupu, na výlety, k veterináři, kamkoli.

Jinak ty popruhy opravdu nejsou pro bezpečnost toho psa jak si někteří myslíte, ale proto že podle vyhlášky nesmí ohrozit přepravované osoby, což jinak řečeno znamená že pes musí být bud oddělený mříží, nebo na popruhách. Už třeba pro to že v případě nehody bude pes vystresovaný a bude útočit na hasiče a záchranáře co se vás budou snažit oživit.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Pes v aute

Příspěvek od ricom »

Fando bezpečí koho ?? ten pes přeci i v tý přepravní bedně musí lítat při větším zabrždění.. a na delší trasu přeci nemá takové pohodlí.. to už je asi lepší myslím ať má celý kufr pro sebe..

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Pes v aute

Příspěvek od KJirka »

je to samozřejmě tak, jak píše Zdeněk, ten pes bude v přepravce lítat, jak nudle v bandě. Pokud vezeš jednoho psa velikost retriever - labrador, tak ty kšíry jsou nejlepší řešení.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Pes v aute

Příspěvek od skacel99 »

Máme psa velikostí zhruba stejně,jako Ricom. Na velký dálky ho teda nikde nevozím,ale běžně po okolí je naučenej na kufr. Mám krátkýho Golfa,takže se tam vejde tak akorát.Mezi kufrem a sedačkama mám nataženou síť,aby neměl tendenci lézt dopředu a olizovat případné cestující vzadu.Na zemi pak gumovou vanu. Při cestování vypadá spokojeně,kouká si ven z okna a jak tu bylo psáno,když se jede rychleji a mimo město,prostě si lehne a opře se o zadní sedačky,takže i při nárazu by neměl nikterak lítat.
Do železné klece bych ho já osobně nikdy necpal.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Pes v aute

Příspěvek od ricom »

vono i na krátký.. já ho občas beru i tady po vsi.. občas ho nepřipoutám stejně jako blbec sebe a oboje je špatně.. stačí fakt v malé rychlosti a ten pes se nedrží volantu jako já..

na ten postroj nedám dopustit - už jsem párkráte musel na dálnici jít hodně na brzdy ve vyšších rychlostech a psa to krásně na pásech zaseklo ani nezakňučel.
nedokážu si moc představit co by v této rychlosti při takovém brzdění to s ním udělalo v kufru samotném či v nějaké kleci.
KJirka píše:je to samozřejmě tak, jak píše Zdeněk, ten pes bude v přepravce lítat, jak nudle v bandě. Pokud vezeš jednoho psa velikost retriever - labrador, tak ty kšíry jsou nejlepší řešení.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Pes v aute

Příspěvek od skacel99 »

Řekl bych,že taky záleží na velikosti kufru. V Golfu ho mám mnohem kratší,než v Passatu,takže v případě nouze by necestoval tak daleko a nebyl by to takový náraz,jako kdyby letěl 1,5 m,jako v Passatu. V Golfu je ten kufr tak nějak akorát na něj,že se tam otočí,ale když si lehne,je opřenej zády o zadní stranu sedaček.
Navíc kufr je defacto celej polstrovanej a nejsou tam ostrý hrany,jako v pevné tvrdé kleci,která by tak jako tak v kufru taky celá ujela.Boční náraz je věc druhá...
Každopádně popruh bude asi ideální,ale dopředu mi pec prostě nesmí. Už tak se víří chlupy po celým autě a navíc je to prase,co se rádo válí v bahně a tak :laugh:

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Pes v aute

Příspěvek od ricom »

jo chlupy ty tam máme dostatečně.. naštěstí se luxují dobře.. a má plachtu.. tak to taková trága není. .a když se vyválí tak ho otřu.. naštěstí je vcelku čistotnej..

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes v aute

Příspěvek od teekey »

hodil jsem anketu, kdyz se to tak pekne rozjelo :)
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“