Porucha airbagu spolujezdce

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
No-limits
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 20.12.2015 10:37

Porucha airbagu spolujezdce

Příspěvek od No-limits »

Na mém Golfu IV, 1,9 TDi, 74 kW, 2003 mi už dlouho svítí kontrolka airbagu. Po smazání chyby se po několika minutách znovu objeví. VAG hlásí vysoký odpor u spolujezdce - hlavový. Včera jsem měl auto konečně u autoelektrikáře. Napíchl na diagnostiku, našel chybu a pak řešil. Kontakty prošel, vyčistil a při nastartování chyba nebyla. Vyplázl jsem mu 800 stováků a odjel... Po cca 500 m se kontrolka znovu objevila.
Vrátil jsem se a řešil to. Bylo mi řečeno, že mám pod sedačkou docela mokro a že pokud jsou v pohodě kabely a spoje, tak by mohla být chyba v čidle zrychlení či přímo v pytli. Dnes jsem zjišťoval cenu čidla a je to pálka. Neporadil by mi někdo, jak vše proměřit a otestovat, abych nekoupil nové čidlo a pak se zjistilo, že chyba je jinde? Měl jsem to u autoelektrikáře, tak předpokládám, že při hledání chyby všechny dráty prošel, prozvonil a proměřil.
Čidlo předpokládám není v aftermarketu a musí se kupovat originál, navíc z vrakáče je asi blbost to kupovat, když nevím, zda to auto nebylo bourané a čidlo by taky nefungovalo. :?

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1016
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha airbagu spolujezdce

Příspěvek od oneb1t »

smarna vsak na diagnostice je presne videt cim to je :D tak zpatky na diagnostiku a resit podle chyb
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

No-limits
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 20.12.2015 10:37

Re: Porucha airbagu spolujezdce

Příspěvek od No-limits »

No však na diagnostice to bylo. Napsalo to kód chyby... Tak elektrikář neumí podle kódu chybu rozklíčovat a zjistit, co je za problém anebo je to neumětel. Poradí tedy někdo elektrikáře z Plzně a okolí?

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1016
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha airbagu spolujezdce

Příspěvek od oneb1t »

spis uz se mu v tom nechtelo vrtat :D :D
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Porucha airbagu spolujezdce

Příspěvek od Goauld »

Nebo chce vydělat a snaží se ti namluvit nesmysly. Pokud to hlásilo vysokej odpor v hlavovym airbagu, tak těžko asi bude vadny čidlo zrychlení ne snad ? Krom toho v 95% případů to dělá konektor nebo někde kabeláž a v 90% případů to stačí vyčistit, případně napružit kontakty.
Určitě změň elektrikáře, nejlíp jestli tam není někdo z klubu.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

No-limits
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 20.12.2015 10:37

Re: Porucha airbagu spolujezdce

Příspěvek od No-limits »

Tak jsem to měl na diagnostice a vyskočili tyto chyby:
- spouštěcí obvod hlavového airbagu, vpředu vpravo.
- zkrat na kostru
- příliš vysoká impedance
- přerušovaný

Chyby byly načteny v diesel servisu na DTCs, kód chyby je 01589 (viz obrázek).

Co je tedy potřeba řešit? Předpokládám, že je potřeba řešit primárně kabeláž a potom konektory. Žádné čidlo nárazu, ani pyropatrona vadná není, ne?
Přílohy
WP_20160422_16_00_19_Pro.jpg

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1016
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha airbagu spolujezdce

Příspěvek od oneb1t »

jo resit drat a konektor od hlavovyho airbagu
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

No-limits
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 20.12.2015 10:37

Re: Porucha airbagu spolujezdce

Příspěvek od No-limits »

Takže vyndat sedadlo spolujezdce a "odstrojit" B sloupek. Předpokládám, že od airbagu půjde drát dolu do nárazového čidla... No nic, ... kdyby tu byl někdo, kdo tomu rozumí a byl z Plzně, či okolí, tak budu rád za kontakt a vyřešení popsaného problému. Samozřejmostí je finanční vyrovnání.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“