Tvrdost sedaček

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Chc1pak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.04.2016 19:18

Tvrdost sedaček

Příspěvek od Chc1pak »

Ahoj chlapi, mám 2003 Passata Variant něco málo přes rok, ale mám s ním jeden problém, a to je tvrdost sedaček. Mám ty semišový "gaučovky" a nemám je rád hned z několika důvodů. S autem jsem jezdil hlavně dálkový cesty, ale už po chvíli jízdy se mi z nich vždycky potila záda a řiť. Navíc v sobě držej pachy a člověk je v nich moc zapadlej a "pohodlnej". Tak se chci zeptat, jestli jsou ostatní verze sedaček lepší (hlavně tvrdší - aby mě držely víc v pozoru). Moc rád bych je brzo vyměnil, tak jestli máte někdo nějaký doporučení, tak bych byl vděčnej. Našel jsem tyhle, ale Děčín je ode mě daleko a bez vyzkoušení je brát nechci - http://auto.bazos.cz/inzerat/60283070/S ... ariant.php

Jen tak pro představu, otec má Opel Insignia s těma "sportovníma" sedačkama a ty mi vyhovujou mnohem víc. To stejný sedačky u Fiata Stilo, ale ty nemaj žádná boční vedení a človek z nich v zatáčkách sjíždí.

Kdyby měl někdo nějakej soupis originálních sedaček, který se do těhle Passatů montovali, bylo by to super. Údajně se dělali i nějaký polosportovní/sportovní sedačky, ale nic jsem nenašel. Nejsou to náhodou ty polokožený? "Aftermarket" sedačky se mi moc nechce kupovat kvůli problémum s homologací a bezpešností, ale jestli má někdo zkušenosti, tak se klidně podělte. :)

Předem díky za reakce. :good:

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvrdost sedaček

Příspěvek od CentriFUGA »

Já mám tyto
http://auto.bazos.cz/inzerat/59786456/V ... ordoba.php" onclick="window.open(this.href);return false;

A jsou úplně v pohodě, celkem pěkně se v nich sedí, přední mají slušné boční vedeni, pokud není prosezena, tak funguje dobře i bederní opěrka...souhlas, ty co tam máš ty, jsou tak do francouzského auta, měly to R19 a R21 a bylo to jako gauč, ale jinak k ničemu...

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Tvrdost sedaček

Příspěvek od majrek001 »

tak mám polosporty jako CentriFUGA a max spokojenost
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Chc1pak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.04.2016 19:18

Re: Tvrdost sedaček

Příspěvek od Chc1pak »

Ty vypadají fajn, na bazarech jsem však žádný nenašel. :( Budu hledat dál. Nebo kdybyste o nějakejch erárních věděli, za tip bych se nezlobil. :)

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvrdost sedaček

Příspěvek od d.d.t33 »

kdyz si pripaltis sezenes i cernou alcantaru s kuzi

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Tvrdost sedaček

Příspěvek od majrek001 »

modrá alcantara je asi o něco hezčí, ale to už pak introš vypadá úplně jinak :good:
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Tvrdost sedaček

Příspěvek od M@ty »

Hadrový polosporty a sesle s alkantarou mají stejný korpus/molitan. U té alkantary je jako bonus jetě vzhled a to že po nich nekloužeš. Ale nejlepší jsou nedostupné Recaro. Verze s alkantarou nebo klidně celokůže. Bohužel ty jen tak neseženeš... :old:
Přílohy
Recaro celokůže
Recaro celokůže
Recaro celokůže
Recaro celokůže
Recaro alkantara
Recaro alkantara
Recaro alkantara
Recaro alkantara
Sesle s modrou alkantarou - klasický "polosport"
Sesle s modrou alkantarou - klasický "polosport"
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Chc1pak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.04.2016 19:18

Re: Tvrdost sedaček

Příspěvek od Chc1pak »

Z celokůže bych měl asi vlka jako prase. Měl jsem kožený křeslo doma a k srdci mi to nepřirostlo, ale ta polokůže vypadá rozumně. Cena už asi tak rozumná nebude, ale mrknu se co se dá sehnat. Recaro je mimo cenovej rozptyl, stáčí mi něco obyč., ale ať to není jako pohovka.

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvrdost sedaček

Příspěvek od d.d.t33 »

slusny hadraky sezenes s vyhrevem kolem 5tkc alcantaru cca kolem 7tkc a recaro asi nesezenes za rozumnou cenu ja mel moznost vymenit ji za sve sesle cernou alcanataru za recaro alcantaru ale ten typek chtel jako doplatek 10tis coz mi prislo moc

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“