závada parkovacej brzdy

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
vh88
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 25.03.2012 18:58

závada parkovacej brzdy

Příspěvek od vh88 »

Niekedy ked stisnem tlacitko ručnej brzdy sa mi rozvieti aj kontrolka "zavada rucnej brzdy" na zlto. Rucná brzda sa mi zda, ze funguje normalne. Nepomoze ani vypnutie motora a vybratie klucika, stale svieti. Treba len viackrat zapnit a vypnut rucnu brzdu a kontrolka zhasne. Co moze byt pokazene?

macko25
Profík
Profík
Příspěvky: 996
Registrován: 26.11.2010 23:49
Bydliště: Kosice

Re: závada parkovacej brzdy

Příspěvek od macko25 »

samotne tlacitko rucne brzdy... co najskor vymenit... zmazat chyby a vsetko bude oki...
inak o tejto teme je to toho habadej....

vh88
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 25.03.2012 18:58

Re: závada parkovacej brzdy

Příspěvek od vh88 »

Výmena tlačitka nepomohla. VAG 2 chyby. Jedna v napajaní a druha v pravom motore. 2x uz mi neodbrzdilo rucnu brzdu. Blikala cervena kontrolka. Po chvili sa to odblokovalo a zhasla aj zlta kontrolka. Predpokladam, ze odchadza pravý motor. Dá sa opravit alebo len kupa noveho. Mohol by mi niekto dat original cislo dielu?

Uživatelský avatar
blefa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 26.10.2009 08:37
Bydliště: Plzeňáák

Re: závada parkovacej brzdy

Příspěvek od blefa »

3C0 998 281 B 238,- eur..

macko25
Profík
Profík
Příspěvky: 996
Registrován: 26.11.2010 23:49
Bydliště: Kosice

Re: závada parkovacej brzdy

Příspěvek od macko25 »

treba menit minimalne za C index... a motor sa da kupit aj samostatne... ako novy stoji 300€ na predajni pripadne sa da zohnat... z PL rovno s celym brzdicom a si vyberies z neho co potrebujes...

vh88
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 25.03.2012 18:58

Re: závada parkovacej brzdy

Příspěvek od vh88 »

Pri rozchodeni motora staci vybrat motor a strieknut WD a znovu zalozit? Parkrat zabrzdit a odbrzdit a znovu vybrat motor a strieknit WD. Alebo bez WAG to ani neskusat?

luborklinec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 17.04.2012 20:54

Re: závada parkovacej brzdy

Příspěvek od luborklinec »

Mne pomohlo rozobratie, vyčistenie a premazanie prevodovky motorčeka ručnej brzdy.

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: závada parkovacej brzdy

Příspěvek od uncompromised »

jaký číslo závady může mít vadný tlačítko? Co jsem tady pročetl, tak je to po každý jiný. Mě vyskočila závada číslo 02443, ale po odpojení baterky v pohodě, tak jestli mám měnit tlačítko, nebo to může být něco jinýho.

Uživatelský avatar
lanasxxx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1252
Registrován: 09.10.2011 20:34
Bydliště: Teplice

Re: závada parkovacej brzdy

Příspěvek od lanasxxx »

Me pred pul rokem taky parkrat vyskocila hlaska: zavada na parkovaci brzde.Ale nejak jsem to neresil.
Pak jelikoz jsem daval nove zadni kotouce jsem zjistil,ze mi jde hodne ztuha na obouch kolek pistek a ze mam starou brzdovku.Takze se to rozhejbalo a dala nova brzdovka.A hle rucni brzda jde krasne a bez chyby na vagu. Takze nez do toho zacnete cpat prachy tak se podivejte na tohle.U me to slo poznat i na stavu kotoucu,ze nebyly krasne stribrne od brzdeni.

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: závada parkovacej brzdy

Příspěvek od uncompromised »

lanasxxx: mě párkrát hláška vyskočila, když jsem špatně zmáčkl čudlík, ale po vypnutí klíčku, vše v poho. Brzdovka vyměněná nedávno a při tom se rovnou brzdy promazaly, ale teď teď mi hláška vyskočila, když jsem odepnul pás a auto se nezabrzdilo. Pomohlo až odpojení baterky, takže nebudu čekat a riskovat, že zůstanu kousnutý někde v prdeli, když to budu nejmíň potřebovat ;)

Uživatelský avatar
Palko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 748
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: závada parkovacej brzdy

Příspěvek od Palko »

každopádně nic nepokazíš když tlačítko vyměníš za index C.
Laser aréna ve Zlíně http://www.zona123.cz

Adioos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 20.09.2012 14:39

Re: závada parkovacej brzdy

Příspěvek od Adioos »

Ahoj, včera jsem zmačknul tlačítko brzdy a vyskočila kontrolka oranžova v pravém budíku s obložením a přeškrklym P a v levém budíku červený ! blika plus tlačitko. Zatím jsme to nedal na diagnostiku tak nevím číslo závady, ale brzdy funguji normálně. jen to piska celou dobu jízdy.
Mám tedy postupovat výměna brzdové kapaliny, výměna tlačitka a pak rozebrani motorku. a

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: závada parkovacej brzdy

Příspěvek od Jirka. »

Brzdová kapalina tomu určitě nepomůže. Dej to na diagnostiku. Pokud seš někde z okolí Prahy tak ti na to můžeme kouknout.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“