Pribzdovani predni napravy

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
lefty12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 02.09.2013 18:56

Pribzdovani predni napravy

Příspěvek od lefty12 »

Ahoj klubaci,
mam passat 2006 2.0 tdi BKP 4x4. Sviti mi kontrolky ABS, ESP a Parkovaci brzdy. Dle diagnostiky bylo vadne predni leve cidlo ABS. Po vymene cidla mi Vag zacal vypisovat zavadu obou cidel. V RJ parkovaci brzdy vypisuje zavadu na kontrolu DTC v RJ ABS.
Pri nacteni merenych hodnot ukazuji vsechna kola stejnou rychlost, tudiz se domnivam, ze v cidlech, ani v kabelech zavada neni.
Krom kontrolek se zavada projevuje pribrzdovanim prednich kotoucu, auto se rozjede, ale jakoby ma za sebou na Tatru.

Dnes zkusim odpojit napajeni ABS jednotky, zda dojde ke zmene, ale krom vadne jednotky me jiz nic nenapada.
Obrázek

Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Pribzdovani predni napravy

Příspěvek od Jirka. »

Koukni ještě na náboje(to co snímá čidlo) jestli jsou ok. Pak koukni jestli nemáš vodu v konektoru jednotky ABS. Pak jedině ta jednotka, kdybys chtěl tak ji pak mam za 1500kč
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

lefty12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 02.09.2013 18:56

Re: Pribzdovani predni napravy

Příspěvek od lefty12 »

Dekuji za rychlou odpoved :-)

Pokud by to byly ty naboje, tak by i v merenych hodnotach byli odchylky, nebo se pletu? Ve Vagu v ABS jednotce, kanal 1 - snimani rychlosti kol, mela vsechna kola na rovince stejnou rychlost, do zatacky nevim.

Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk

lefty12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 02.09.2013 18:56

Re: Pribzdovani predni napravy

Příspěvek od lefty12 »

Takze po odpusteni tlaku v prednich brzdicich, kola povolila a auto jelo :-) Ovsem po par slapnutich se system znovu natlakoval a kola zacala brzdit. Tudiz se domnivam, ze je spatny ABS modul a neprepousti tlak.

Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk

lefty12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 02.09.2013 18:56

Re: Pribzdovani predni napravy

Příspěvek od lefty12 »

Vysledek je takovy, ze je spatny posilovac brzd/brzdovy valec. Po odpojeni podtlaku si odfoukl, uvolnila se kola a smazaly se vsechny chyby tykajici se Abs a celkove brzd. Neobjevili se ani pri kobtrolni jizde s odpojenym posilovacem, ovsem pri seslapnuti a povoleni brzd tam byla snaha pribrzdovat.

Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Pribzdovani predni napravy

Příspěvek od Jirka. »

To je divné že ti to při vadném posilovači vypisuje čidla na kolech. Kdyby to byl posilovač, tak by měl přibrždovat i zadek. Válec je teoreticky možný, že vázne vevnitř pístek nebo přepouštěcí gumička. I tak nechápu proč by to vypsalo přední čidla, to by musely být ty kola zablokovaný. Když budeš chtít tak posilovač mám 1000kč, brzdový válec 800kč. Začal bych tím válcem, vyměnit posilovač je hrozná pakárna
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

lefty12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 02.09.2013 18:56

Re: Pribzdovani predni napravy

Příspěvek od lefty12 »

Je to divne, ale prvne to psalo jedno cidlo, kterese vymenilo a zacalo to psat obe predni cidla. A dle diagnostiky vsechna kola ukazovala stejnou rychlost, tudiz mi bylo jasne, ze cidlo, ani kabel k nemu vadne nebude. Uvidime co prinese vymena jiz zminenych komponent :-)

Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“