Zadní náprava 4x4 PS: spěchá

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

h.kyvi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 13.12.2013 21:01

Zadní náprava 4x4 PS: spěchá

Příspěvek od h.kyvi »

Zdravím chtěl bych se optat jesi tu někdo má zkušenosti s výměnou velkých silenbloků co drži zadní napravnici. Zajímalo by mě jesi naprava musí ven nebo jestli se to da udelat i na autě ?jsou všechny 4 stejné našel jsem pruměr 74 a 75mm? jake mam ja na b5 2.8 4motion 9/2000 ? jesi sou k tomu nějaky připravky atd. díky za ochotu
Přílohy
mam na mysli tyto
mam na mysli tyto
Naposledy upravil(a) h.kyvi dne 10.03.2014 18:33, celkem upraveno 2 x.

h.kyvi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 13.12.2013 21:01

Re: Zadní náprava 4x4

Příspěvek od h.kyvi »

a měl by to být snad tenhle silenblok
Přílohy
silenblok.jpg
silenblok.jpg (35.85 KiB) Zobrazeno 5430 x

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Zadní náprava 4x4 PS: spěchá

Příspěvek od majkl1 »

Dle Etky stejné nejsou - ani dle rozměrů. Vyměnit na autě to jistě jde, ale viděl bych to jako sebemrskačství. Myslím si, že je to obdobný systém jako na předním rámu. Tam je to třeba lisovat nebo si udělat provizorní přípravek. Úplně z auta nápravnici dávat asi netřeba, ale určitě bych jí alespoň pustil kus dolů, aby ses tam v klidu dostal. Dále si označ umístění nápravnice, protože s ní lze hýbat do všech stran. Jsou nějaké rozměry kolik cm musí být od konkrétního místa na karosérii, ale z hlavy už to nevím. Pokud jsi měl do teď souměrnost kol vůči blatníkům a záklon v cajku, tak to určitě dej na stejné místo.
Ten přípravek jsem si udělal z trubky o vhodném průměru (aby se do něj vešel silent). Pak ještě dva provrtané tlustší plocháče a šroub. Pak to lze použít jak na vytlačení starého silentu, tak i na nalisování nového. Nový potři třeba mýdlem (ideálně tuk na pneumatiky, co mají v pneuservisech).
Přední mají číslo 8E0505145L a zadní 8E0505145M
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

h.kyvi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 13.12.2013 21:01

Re: Zadní náprava 4x4 PS: spěchá

Příspěvek od h.kyvi »

díky moc!Ja mam stary uplně na sračky když zařiznu otačku zadek jakoby zatačí takže ty stary ven asi pujdou a nový mě napadlo tam nalisovat normalně jen delši šroubem to jakoby šroubovat zpět do kastle aby tam ten silneblok stahl zpět

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Zadní náprava 4x4 PS: spěchá

Příspěvek od majkl1 »

Nevím. Tak dlouhej závit v kastli asi nebude. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
matess
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okolí Plzně

Re: Zadní náprava 4x4 PS: spěchá

Příspěvek od matess »

Zdary,musím vyměnit zadní rám nápravy neboť ten původní je úplně na hadry schnilej.sehnal jsem si jinou nápravu a budu asi muset dát i nový ty silenty,takže jsou tam dva různý rozměry,jestli jsem to dobře pochopil?A nevíte kde seženu nějaké ty rozměry pro polohu té nápravy na autě?Zkusím si původní označit,ale to není asi stoprocentní :(
Díky
Přílohy
DSC_5701.JPG

djxetreme
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 27.04.2016 21:30

Re: Zadní náprava 4x4 PS: spěchá

Příspěvek od djxetreme »

ahoj mám problém s korozí nápravy vzadu,na dvou místech nápravnice je prasklina kolem sváru má někdo zkušenost co s tím??zda se dá svařit nebo je nutno výměny?a neví někdo jesli se ten rám dá koupit novy ??

Uživatelský avatar
matess
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okolí Plzně

Re: Zadní náprava 4x4 PS: spěchá

Příspěvek od matess »

No svařovat to asi nebude ono,hlavne aby bylo co vařit :D
já si sehnal jinou náprava a přendavám to.Novou bys asi nezaplatil.Ale je tam průser demontovat silentbloky co drží diferák,je to šroub v hliníku a já nevyndal ani jeden,ale ty jdou koupit za pár kaček.s nastavovací tyčí souběhu kol je to horší,ta nejde v neorigo jenom origo díl a je to dost :cry: alespon já nikde nesehnal neorigo ani ty silenty do ní
ta moje byla úplně na hadry,divím se,že fašoun dostal na tohle technickou v nemecku.Zezadu jsem videl,že je rezavá,ale nenapadlo mě,že to bude takhle brutální
Přílohy
DSC_5732.JPG
DSC_5733.JPG

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Zadní náprava 4x4 PS: spěchá

Příspěvek od majkl1 »

Měl jsem to samé. Na podzim nic a na jaře takovýhle díry. Ono to hnije zevnitř ven. Na vrakáči jinou za 1-2 litry podle stavu a podle toho, zda holou nebo s příslušenstvím. Pak šmirgl, brusku, plechovku barvy a hafo času a trpělivosti (pokud nemáš možnost otryskání), protože je to samej záhyb. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

djxetreme
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 27.04.2016 21:30

Re: Zadní náprava 4x4 PS: spěchá

Příspěvek od djxetreme »

mno to bych určitě možná nechal opískovat ale ted jde o to jesli jak píšete to opískování bylo platný když by to bylo orezlý zvnitřku:/,a ty silembloky bude asi dobrý vyměnit taky což...jo a jaký máte zkušenosti se swag rameny na předek ?Jo a když děláte rozvody je nutný dolu nárazník a chladičovka ?

Uživatelský avatar
matess
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okolí Plzně

Re: Zadní náprava 4x4 PS: spěchá

Příspěvek od matess »

Tak to poznáš ne,jestli už je papírová?Já jí odrbal kartáčem na flexe a vnitřek rámu vystříkal bordelem na dutiny,jen tak pro sichr,aby to tak rychle nehnilo.A zvenku natřel bitumenem na spodky karoserií,barva tam dlouho navydrží.
A jak jste tu nápravu na autě vyrovnali,ti co jste ji již měnili?Není se tam od čeho odpíchnout,samej radius a žádná rovná hrana :cry:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Zadní náprava 4x4 PS: spěchá

Příspěvek od majkl1 »

Já už si to nepamatuju, ale v ELSE jsou rozměry odkud co a kam i s obrázkem. Třeba někdo, kdo má ELSU, to sem šoupne. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
matess
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okolí Plzně

Re: Zadní náprava 4x4 PS: spěchá

Příspěvek od matess »

No já bohužel Elsu nemám.A ještě se zeptám,nevíte kde sehnat u nás tyhle podložky pod zadní pružinu,nemůžu se toho u nás nikde dopátrat :oops:
kromě tedy originálu,to by byla asi raketa :(
8E0512109B
8E0512297A
Přílohy
1.jpg
2.jpg

djxetreme
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 27.04.2016 21:30

Re: Zadní náprava 4x4 PS: spěchá

Příspěvek od djxetreme »

tak ještě k té zadní nápravě je stejná s b5.5??dále benzíny 4x4 2.8 náprava zadek stejná nebo se liší jen v brzdách

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Zadní náprava 4x4 PS: spěchá

Příspěvek od M@ty »

Náprava se bude lišit v průměru brzd, tipnul bych jiný diferenciál a nevím jak stabilizátor. Musel bych kouknout do Etky.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“