TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
luky123
Člen klubu
Příspěvky: 23
Registrován: 02.02.2012 10:42
Bydliště: liberec

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od luky123 »

Zdravim musim pri vymene horniho ulozeni na prednich tlumicich stahovat pruziny? Dik za info ford galaxy 1999 1.9tdi 81 kw

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od hiero »

nie....povolis vrchnu maticu na jednej aj druhej strane prajem Ti vela stastia ciastocne odstruktujes na oboch stranach nadvihnes auto odpojis stabilizator od tlmica na oboch stranach zase prajem stastie uplne odskrutkujes vrchnu maticu tlmic zatlacis dolu ulozenie das dolu z loziska nasadis nove pridvihnes tlmic trebars zdvihakom aby si vedel nasadit hornu misku a zaskrutkovat ciastocne hornu maticu to iste na druhej strane potom pripojis stabilizator na oboch stranach auto spustis a dotiahnes horne matice to vsjo pokial nemenis lozisko co asi netreba. robota na hodku :mrgreen:

Cardasek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21.12.2013 22:08

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od Cardasek »

Zdravím, mám jeden krátký dotaz, prošel jsem diskuzi, ale přesné info nenašel. Mám praskou přední pružinu na Alhambře 4motion 1,9 TDI. Barva růžová, žlutá a 2x modrá. Mělo by se jednat o kat.č. 7M7411105A. Nová orig. stojí přes 3 tis x2 se mi opravdu nechce dávat a levnější druhovýrobu nikde nemohu najít. Na vrakovištích nemají ... Nemáte někdo informaci jaký je rozdíl mezi touto a pružinou z dvojkolky (myslím, že 7M0411105K), zda by je bylo možno nahradit. A co to obnáší. Budu vám moc vděčen. Předem díky

tpa.mara
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 07.09.2012 08:18

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od tpa.mara »

Zdravim potreboval bych poradit. Mam Sharana 2002 85kw PD, menil jsem tumice komplet i s perama na predku. Tlumice jsem dal SAHS(200419) a pruziny Kayaba K-flex(RH1063), novy dorazy a ulozeni. Podle originalu 1BA- 7M3411105AB co tam byly, se primo uvadi nahrada co jsem dal pruzinu KYB. Ale auto je tvrdy, zvedly a i pri mensich nerovnostech randal a trepani palubky. Nevim v cem je chyba, typoval bych pruzinu, ale nevim. Nema nekdo zkusenost???? Diky moc za pomoc

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od hiero »

vpredu nie su dorazy aspom ja otom neviem....

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od kubenec »

Primo na pistnici tlumice.

Odesláno z mého ASUS_Z00ED pomocí Tapatalk

Mr_47
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 18.09.2012 16:07
Bydliště: Levice

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od Mr_47 »

Zdravím, idem najbližšej dobe kúpiť struny k tomu, by som potreboval zadné tlmiče na koľko vytiekli a auto už začína skákať. Otázka na vás chcel by som trošku pevnejšie tvrdšie rozmýšľam nad kayaba gas a just dať dozadu. Čo hovoríte na kvalitu? Čo som počul nič moc? Ci ísť radšej do bilstein B4? Rozmýšľal aj nad sachs ale zevraj tie budú mäkšie. S autom sa jazdí celkom dosť no väčšina diaľnice tak nech ti aj niečo vydrží nechcem to po roku zas meniť.
VW passat b7 exclusive 130kw cfgc 2013
Ex ..Seat Alhambra 1.9 TDI 85@103kw 4X4 BVK 2010
Ex..Seat toledo 1.9 TDI 96@120kW ASZ 2003

tovesa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 06.08.2009 21:58

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od tovesa »

Čau,
možná jste to již viděli, na auto.cz je test tlumičů odpružení několika různých značek /viz. odkaz níže/. Jaký máte prosím názor na výsledky tlumičů Sachs, a proč také netestovali Bilsteiny? Mám Alhambru 98, jsou na ní z prvovýroby Monroe, výroba Belgie a fungovaly dobře. Nyní jsem je chtěl vyměnit opět za Monroe, tak jsem si objednal Reflexy. Taky jsem chtěl vyzkoušet, zda- li jsou opravdu v druhovýrobě tak špatné jak někdo tvrdí. To co jsem vybalil z krabice byla oproti druhovýrobě Sachsu, Kayaby, nebo Bilsteinu fakt prasečina. Silentbloky zalisované do ok nakřivo a jeden byl na stlačení výrazně méně tuhý a pomaleji se vracel zpět, než druhý. Výroba Polsko. Určitě je vrátím.

Ná stránkách Elitu píší o Sachsu následující:

Sachs je č.1 v Evropě a č.2 na světě v dodávkách do prvovýroby nových vozidel
Sortiment výrobků pro trh náhradní spotřeby je naprosto shodný jako originální díly - ze stejné výrobní linky
Sachs je po několik desetiletí největším evropským a druhým největším světovým dodavatelem do prvovýroby
Na tlumiče Sachs je firmou Elit poskytována záruka 3 roky nebo 100 000 km
Reference prvovýroby:
Dodává do nejvýznamějších evropských automobilek jako jsou: VW, BMW, Opel, Ford a řady dalších

Autodíly prodávám již přes patnáct let, ale že by byly Sachsy v druhovýrobě tak výrazně lepší než ostatní značky, jak zde někdo uvádí, si tedy tvrdit netroufám.
Nejvíce se mým zákazníkům na běžné provozní podmínky osvědčila Kayaba vyrobená v Japonsku. Životnost tlumičů výrazně zkracuje špatná montáž, nebo nedodržování výměny některých dílů spolu s tlumiči.

odkaz na test: http://www.auto.cz/tlumice-perovani-na- ... auto-94337" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od BigBang »

Porovnávali kvalitu zpracování a tuhost tlumení/odskoku. Bohužel test již neobsahuje jak se dané tlumiče chovají v reálu na autě. Nicméně i kdyby obsahoval, tak by to bylo směrodatné pouze pro Octu 2, pro jiná auta by nastavení mohlo být zcela odlišné. Momentálně mám cca 5000 km na předku sachs (byly za dobrou cenu, tak jsem je vzal) a příď se oproti těm předchozím neznámého původu znatelně tolik nenoří při brždění, takže za mě zatím OK.
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“