1.7 SDi - dobrá volba?

1998 - 2005

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: starší Lupo, dobrá volba?

Příspěvek od McMahon »

Přesne jak řika C3:-) Sečteno a podtrženo:

1,2 TDI PD 3L
Ma suprovou spotřebu, a jelikož automata si umim opravit během chvilky takto pro mně neni problem. Ale rozumi tomu malo lidi v republice, takže jestli bys chtel jit do 3L-ka tak se nejdřiv poptej kdo to umi opravovat v okoli. Tam je problem u toho automatu, že by se měl co 30 tkm nastavovat přes diagnostiku (zabere to 15 min). Jenže to nikdo neděla nikdy. Ja jsem na Lupě najel vic než 120 tkm a nikdy se nic nepo***vilo. Jen jsem ten automat po dovezeni z německa celej zkontroloval a vymenli tesneni za par kaček kde bylo třeba. Nastavil a pak se už jezdilo.

1,4 TDI PD 55kw
Odpada problem z převodovkou, jinak suprove autičko. Spotřeba se da držen vpohodě okolo 4 litru, ve městě asi trošku vic. Stryc ma Fabii z timto motorem, a na těch okrskach, když jede třebas 200km tak jede i za 3,6-3,8. Oproti 3L-ku ma klasické obtokové turbo, což je jak vyhoda tak nevyhoda a taky důvod proč jsem 1,4 TDI nikdy neměl. Výhodou je že obtokokove turbo nema žadnou regulaci otaček, takže odpadaji naklady na čištění, v horšich připadech repasi. Pokud se s tim turbem vyloženě neděla prasarny a necha se ho vychladit po nějake ostřejši jizdě, tak by mělo byt teoreticky nesmrtelne. Nevyhodou je že oproti VGT turbu ma horši pruběh křivky točiveho momentu a vykonu. To je duvod proč je u 1,4 TDI tak citelny narust spotřeby oproti 3L. Ja momentalně shanim specialni edici toho 1,4 TDI PD motoru, davala se pokud vim jen do A2-jek. Je tam misto obtokače VGT-čko a ma ten motor ješte par uprav, což mu dava krasnych 66kW (a mnohem lepši křivky točiveho momentu a vykonu). Ty motory maji take menši spotřebu.

1,7 SDI
Jednoznačně nejlevnější Lupko na udržbu. Spotřebu ma porovnatelnou jako 1,4 TDI, možna krapet větši, protože je třeba trošku tlačit na plyn a by to jelo. Ale to zaleži na stylu jizdy. Když to řeknu přehnane tak to jezdi vpohodě i na fryťak :twisted:. Jak psal C3, muže se jezdit i na levnějši olej, prostě to auto toho moc nechce po majiteli:-) Nema turbo, takže uplně bez starosti, a taky to neni PD, takže problemy ze vstřikama taky odpadaji. Jinak osobně doporučuju u 1,2 TDI a 1,4 TDI po koupi přetěsnit vstřiky a předejde se mnoha problemum. Ja osobne ješte nikdy nemel problem s nima. Osobně bych nešel do 1,7 SDI proto, že to ma při takovem obsahu strašně nizky vykon. Ale to už je uděl SDI-ček:-) I kvuli povinnemu ručení, ktere je i o 50% dražši než pro 1,4 TDI (1,2 TDI ma ještě levnějši). Osobně kdybych se měl rozhodnout ke koupi 1,7 SDI, to už si raději koupim Polo z 1,9 TDI nebo narvu 1,9 TDI do Lupa 8)

Takže všichni, co chcete kupovat toho maleho mazlika, tak si to vklidu promyšlete, ve vysledku to neni tak složite si vybrat. O benzinech jsem nic nepsal, protože mě se strašne libi ten klepavy zvuk třivalcoveho turbodieslu:-) Nejlepší je když je v zimě tak -20°C a auto stalo par dni venku:-) To je teprve kraval po nastartovani:-)
Kdybych si ale měl vybrat benzin, tak jedine GTI, zbytek nestoji ani za zminku:) Možna ješte tu 1,4 FSI, ale to je celkem rarita a nemam vubec nastudovane, co ten motor vydrži a jake jsou naklady na opravu.

Uživatelský avatar
Laufass
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 10.10.2010 17:19

Re: starší Lupo, dobrá volba?

Příspěvek od Laufass »

Super! Přesně tohle jsem chtěl slyšet! :) ...tak teď si ještě projdu pojistky a propočítám co by pro ní bylo nejlepší :) ...díky!
VW Passat sedan B5 1.9 TDI AFN '99
Ex - VW Passat sedan B4 1.9 TDI 1Z '94

Uživatelský avatar
kristy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 07.03.2016 15:33
Bydliště: Brno

Re: starší Lupo, dobrá volba?

Příspěvek od kristy »

Tak teďka jsem z toho úplnej jelen, borci :) Jsem měla za to, že 1.4 žere víc. No a u 1.7 se bojím, že to bude strašnej lenoch a budu tomu dupat (nejsem tip řidiče, co se rád kochá :D), tím pádem to bude žrát taky a stejně to nepojede. Je tu k mání v Brnisku pěkná 1.4, tak možná to nakonec úplně přehodnotím. Každý ten motor má svoje pro a proti... Každopádně díky za info ;)

Uživatelský avatar
kristy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 07.03.2016 15:33
Bydliště: Brno

Re: starší Lupo, dobrá volba?

Příspěvek od kristy »

McMahon píše: Ale rozumi tomu malo lidi v republice, takže jestli bys chtel jit do 3L-ka tak se nejdřiv poptej kdo to umi opravovat v okoli.
Nemáš náhodou tušení, zda existuje někdo takový u nás na moravě? :blush:

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: starší Lupo, dobrá volba?

Příspěvek od McMahon »

Konkretneji tu moravu?

5mira7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 03.08.2009 18:51

Re: starší Lupo, dobrá volba?

Příspěvek od 5mira7 »

Já mám 1.4 TDi na prodej (zelená)

Uživatelský avatar
kristy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 07.03.2016 15:33
Bydliště: Brno

Re: starší Lupo, dobrá volba?

Příspěvek od kristy »

McMahon píše:Konkretneji tu moravu?
Konkrétně Brno :wink:

Uživatelský avatar
Whiter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 27.09.2008 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: starší Lupo, dobrá volba?

Příspěvek od Whiter »

5mira7 píše:Já mám 1.4 TDi na prodej (zelená)

Ahoj, máš nějaký odkaz na inzerát? Nebo nějaký bližší info?

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: starší Lupo, dobrá volba?

Příspěvek od McMahon »

kristy píše:
McMahon píše:Konkretneji tu moravu?
Konkrétně Brno :wink:
Tak to nevim, skus zalozit nove tema na foru jeslit se ti nekdo přihlasi:)

5mira7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 03.08.2009 18:51

Re: starší Lupo, dobrá volba?

Příspěvek od 5mira7 »

Whiter píše:
5mira7 píše:Já mám 1.4 TDi na prodej (zelená)

Ahoj, máš nějaký odkaz na inzerát? Nebo nějaký bližší info?
Je moje, příští týden můžu poslat fota.

Uživatelský avatar
kristy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 07.03.2016 15:33
Bydliště: Brno

Re: starší Lupo, dobrá volba?

Příspěvek od kristy »

Zdar pánové, prosím vás opět o názory, rady :) Včera jsem se byla podívat na jednoho Lupíka, popíšu, co a jak. Je to 1,4 TDi - sport line, r.v.2002, dovoz Itálie, 140tis km, v italském techničáku jeden majitel, ročník 1945 (pokud se jednalo o rok narození, ale bylo to u jména, tak asi jo). Dojmy z auta mám skvělé, interiér pěkný, neohmataný volant ani řadící páka, čudlíky na dveřích atd., neošlapané pedály, asi bych tomu ty kilometry i věřila. Start na brnk, klimatizace valila v pohodě, jelo to slušně. Motor si plynule a tiše předl, na to, jak jsem tu v diskuzích četla, jaký je to traktor a že se někomu klepe celé auto, tak jsem byla velmi mile překvapená, i při otevřené kapotě byl zvuk příjemný a nevibrovalo to (víc samozřejmě jako amatér neposoudím). Exteriér bez koroze, černá barva (co mu fakt sluší :) ). A teď k problémům: za prvé, nefunguje el. ovladání oken, borec řekl, že mi sleví 4 litry, když si to opravím sama, ale předpokládám, že to asi nebude např. pojistkou, jinak už by si to spravili, ale bude problém spíš se stahovačkama, jeden nový kus cca 2.400 kč. Dá se to sehnat třeba někde na vrakáči? Nebo se radši vykašlat na slevu a nechat si to opravit od nich za původní cenu? Těžko totiž říct, co tam je za problém. Další věc, jedno zrcátko bylo uražené, nastavit sice jde, ale jinak je přimontované napevno (slepené a projeté šroubama), takže nejde sklopit. Dost mě překvapilo, že mi řekl kamoš, že s tím nemusím projít přes TK! Takže co s tím?

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: starší Lupo, dobrá volba?

Příspěvek od C3 »

Co jsem vypozoroval za další závady u těchhle motorizací, zkus auto projet, klidně vyšší rychlosti a zaměř se na řazení (mělo by být přesné a i při podřazování by nemělo jít přes odpor) - poměrně nejvíc dostávají na pr**l rychlosti 3,4 a 5 ;)
Pokud není zrcátko elektrické, jeho cena je v rámci stokorun (osobně mám myslím na každou stranu náhradní navíc)
el. okénka - těžké sehnat funkční, nejsnažší je kupovat nové..
dovozová TK je sice náročnější, ale vyjma základních funkcí (svítí, troubí, bliká) jsem ještě neviděl technika, který by zkoušel nastavovat zrcátka ;) Nebo stahovat okénka...
Osobně bych s tím asi prošel bez problémů, ale nevím, co tam máte za jelimany ;)
Btw kdyby jsi to kupovala z Prahy, není problém se domluvit a rovnou prolézt technickou ;)

-jo a jen ... zkoušela jsi to projet i bez zapnuté klimy? občas to má hodně rozdílný chod motoru
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Uživatelský avatar
kristy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 07.03.2016 15:33
Bydliště: Brno

Re: starší Lupo, dobrá volba?

Příspěvek od kristy »

Aha, vyloženě na řazení jsem se teda nesoustředila, ale myslím, že to šlo plynule, jinak bych si toho všimla, pětku jsem teda nezkoušela, nebylo kde. Jela jsem s klimou i bez, překvapilo mě spíš naopak, jak to pěkně jelo s klimou, protože zatím mám zkušenost, že když zapnu klimu, výkon jde těžce dolů.
Takže podle toho, co píšeš je lepší si to nechat spravit od nich, ono asi i bude těch náhrádních dílů po málu :( Na zrcátko se teda vykašlu, když není drahé. Jo a ještě jedna věc: Kastlík u spolujezdce je zamčený a je ulomené madlo, existuje nějaký grif na otevření nebo se to bude muset nějak vypáčit a předpokládám rozlámat? :( Díky.

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: starší Lupo, dobrá volba?

Příspěvek od C3 »

Uff, kastlik neporadim, chtelo by to videt...
osobne mam doma komplet stahovacky na predek, ale hodlam si dotahnout TDi z nemec a jeste nevim,co budu a co nebudu potrebovat za dily :/ ani v jakym jsou stavu ... .. nekdo tu psal, ze se daji koupit atp... mozna bude stacit jen ta leva, pokud odesla RJ...
tezko rict takhle nadalku ... Otazka je, jakou ti nabidli cenu / jak moc je to vyhodna koupe ;)
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Odpovědět

Zpět na „Lupo“