Demontáž mřížky ofuku čelního skla

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Demontáž mřížky ofuku čelního skla

Příspěvek od majkl1 »

Nevíte někdo jak na to? Doufám, že nemusí celá palubka dolů :roll:
Drží to jak přišroubované. Nechci to rozštípat
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Demontáž mřížky ofuku čelního skla

Příspěvek od M@ty »

Na autě to asi bez poškození nesundáš. Nejlepší je to vyndávat na demontované palubce. Řešil jsem to u Golfa. Mřížky byla vejpůl a mladá si do toho tak dlouho strkala nožičky brejlý až jedna "půlka" mřížky zapadla do kanálu pod čelním sklem. Radost to lovit. Já to tedy jen vlepil zpět aby se to už nehlo...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Demontáž mřížky ofuku čelního skla

Příspěvek od majkl1 »

To jsem se bál, že bude muset palubka dolů. To si to nechám až na prasklý radiátor apod. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

vento tdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 11.11.2008 15:11
Bydliště: je kde bydlet

Re: Demontáž mřížky ofuku čelního skla

Příspěvek od vento tdi »

Vyloupneš sluneční čidlo, je tam jen nasazené, odpojíš konektor a pod ním je šroubek s vnitřní hvězdicí. Celou mřížku vyloupneš, jen ještě trochu drží na koncích naražená na plastových čepech v palubce. Jinak by jsi palubku stejně nesundal. musíš napřed odpojit to čidlo aby jsi dal palubku pryč.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Demontáž mřížky ofuku čelního skla

Příspěvek od majkl1 »

Palubku už jsem dole měl, ale tu mřížku jsem nesundával, jen to čidlo. Když jsem u své bouračky (kéž mu je vrakáč lehký) zkoušel tu mřížku na zkoušku vyloupnout, tak se mi oba ty čepy na koncích vylomily. Nevěděl jsem, zda nejsou odspodu šroubky, proto jsem se tady ptal :P
Díky za radu :good:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Demontáž mřížky ofuku čelního skla

Příspěvek od djrix »

A rupneš si ji i tady znovu :( tohle je úplně nejvíc zkřehlej plast na celým autě, jak na něj pere slunko, navíc nevím jak na praseti ale na G4 jsou ty hroty na krajích zespodu roztavený aby ta mřížka ven nešla. Mně na mým G4 se na jedné straně nadzvedla (asi se ulomil ten zobáček) a sralo mě to, tak jsem se do toho opřel že ji zacvaknu zpět a to jsem neměl dělat :D Rozlomila se vedví, spadla to výdechu někam do útrob auta :D Nakonec jsme to ohlým drátem s ženou vylovili (já ji navigoval zvenku přes okno a ona lovila) Po vylovení jsem mřížku prachsprostě vyhodil do popelnice v domnění že taková věc se určitě za 200-300 dá koupit nová, přece je to jasný, je to na slunku a musí to mít zlomený každý druhý auto starší 10 let :roll:
V obchodě mě málem omylo když mi prodavač oznámil že se to nedá samostatně koupit pouze celá palubka za XXXX tisíc 8O Nakonec jsem kupoval nějakou vyhřátou skorozlomenou na inzerát snad za 500 :?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“