Čím leštíte auta popřípadně voskujete?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
KoubisVW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 11.03.2013 18:01

Re: leštění ...

Příspěvek od KoubisVW »

taky pěknéé.. tyjo.. tak můžu se zeptat..? jak je to s těma šamponama.. hledal jsem to i na chemical guys i na meguiars.. na ch.g. právě frajer popisoval, že voskované auta se mají umývat šamponama bez vosku.. teoreticky mi to příjde blbost, ale prakticky nevím.. chápu, že šampon s voskem auto jakoby voskuje z nějaké časti, ale co je pravdy na tom, že tím, že tam ten vosk přidaný je , vosk z auta smýva nebo teda sundává.? proč by to frajer říkal? tomu nerozumím.. ale beru, že jsou šampony, které vyživují vosk atd..
Passat b6 2.0 TDI 103 KW BKP HIGHLINE 2006, R-line paket, Rns 510, alcantara, static, lowcar, showandshine, Meguiars, 3M, 19” BBS Speedline - leštěné límce, Nardo grey středy.

KoubisVW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 11.03.2013 18:01

Re: leštění ...

Příspěvek od KoubisVW »

ono je to nejlepší.. umývat tak, jak říkáš.. jenže ony ty šampony to nikdy tak dobře nerozpustí.... :/ proto musíš po nějaké době stejně sáhnout po rukavici a kyblíku .. :) s tím se neda nic dělat.. já jsem spíše lajk, co se týka vosku .. používam jen vosky od meguiarsu.. s němi se dobře pracuje.. jenže z vlastní zkušenosti vím, že realita výdrže je cca 3-5 měsícu podle umývání.. nevím.. jaké používáš šampony a vosky ?
Passat b6 2.0 TDI 103 KW BKP HIGHLINE 2006, R-line paket, Rns 510, alcantara, static, lowcar, showandshine, Meguiars, 3M, 19” BBS Speedline - leštěné límce, Nardo grey středy.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: leštění ...

Příspěvek od napster »

Jsou sampony,co jsou primo na sundani vosku. Ale Jar stoji 67kc a udela stejnou vec :D ale jsou i sampony s mensim pridavkem alozek vosku,takze i na nevoskovsnem aute dokati udelat sheeting s beedingem na par dni po umyti jen samponem. Ja si oblibil Bath+ na keramicky povlaky. Jinak od ChG maxi suds II a MR. Pink. Jinak zalezi na vosku. Ja davam na svoje auta 2-3vrstvy finish kare 1000P, popripade collinite a kdyz je to cerna metla,nebo syta barva,tak jeste prirodni dodojuice,tem na mensi vydrz,ale hezci efekt. Ale ten neumyvat napr bathe+ ten obsahuje kremik a to by nedelalo dobrotu.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: leštění ...

Příspěvek od napster »

Ja jsem clovek linej,takze to meju z nejvetsiho a jednou za mesic rukavici,dvouma kbelikama. Spis jen wapkou s prewashem a potom splachuju. Ale to delam u picaauta. Ten ma zajimavy lak s perleti,ktera je ze vsech uhlu stejna :-/ ale jakmile je auto cerny,tak meju vzdy mikrovlaknovou houbou :D
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

KoubisVW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 11.03.2013 18:01

Re: leštění ...

Příspěvek od KoubisVW »

Jar je Topík..:D ale stále je pár ing. , kteří mají jar jako number one :D a vosky nanášíš aplikátorem nebo strojně ? :) o Dodo jsem si četl a uvažoval jsem, že bych něco nakoupil .. tyjo.. hledám ten finish kare.. koupím si ho.. každopádně co je lepší? tuhý nebo tekutý? mám jen tekuté.. tuhý jsem ještě nikdy nepoužíval.. jak se s tím manipuluje ?
Passat b6 2.0 TDI 103 KW BKP HIGHLINE 2006, R-line paket, Rns 510, alcantara, static, lowcar, showandshine, Meguiars, 3M, 19” BBS Speedline - leštěné límce, Nardo grey středy.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: leštění ...

Příspěvek od napster »

Detailingshop.cz pouzivam tuhy. A aplikaci houbickou na nanaseni vosku. Vse rucne. Mam i tekuty meguiars a ten davam jen kdyz nekso nechce platit za tuhy vosk. Davam ho k lesteni 1stupnem. Ke 3stupni finish kare. Jinak tekuty vosk aplikuju orbitalni lestickou a rozlesteni rucne. Ten finish kare budou mit jeste tvoje vnoucata. Tuhy vosky nemizi tak rychle jak tekuty,ale je to pracnejsi to nanaseni,nez to delat strojne. Hlavne davat v mensich vrstvach. Jeste je super collinite double coat,ale tam se to lesti hur,kdyz ho nechas dele na karoserii.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

KoubisVW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 11.03.2013 18:01

Re: leštění ...

Příspěvek od KoubisVW »

oukey.. super.. děkuju :) koupím si ten finish kare .. a jaký k tomu šampon pane ? :)
Passat b6 2.0 TDI 103 KW BKP HIGHLINE 2006, R-line paket, Rns 510, alcantara, static, lowcar, showandshine, Meguiars, 3M, 19” BBS Speedline - leštěné límce, Nardo grey středy.

KoubisVW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 11.03.2013 18:01

Re: leštění ...

Příspěvek od KoubisVW »

http://www.detailingshop.cz/predmyti--m ... sealantem/" onclick="window.open(this.href);return false; tento ?
Passat b6 2.0 TDI 103 KW BKP HIGHLINE 2006, R-line paket, Rns 510, alcantara, static, lowcar, showandshine, Meguiars, 3M, 19” BBS Speedline - leštěné límce, Nardo grey středy.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: leštění ...

Příspěvek od KJirka »

jak píše napster o tom Jaru, tak před hodně lety zpátky (asi tak r.1998), koupil jeden můj známej nový Ferrari 355 F1. A byli jsme u něj na nějakým rautu nebo co a on nám ukazuje stáje a takový nezbytnosti a jdeme kolem garáží, kde nějakej jeho pohuněk myje to auto. Majitel vozu se na něj chvíli nedůvěřivě dívá a prej :"pane xy čím mejete to Ferrari ?", "no Jarem, pane šéf". Hoši já si normálně v tu chvíli opakoval v duchu zásady první pomoci. Ale nebylo do poslední chvíle jasný komu vlastně tu pomoc poskytnout. Protože jsem jednak myslel, že ho zabije a druhak, že dostane infarkt :laugh: :laugh: :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

KoubisVW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 11.03.2013 18:01

Re: leštění ...

Příspěvek od KoubisVW »

:D:D to byl dobrý pankáč :D
Passat b6 2.0 TDI 103 KW BKP HIGHLINE 2006, R-line paket, Rns 510, alcantara, static, lowcar, showandshine, Meguiars, 3M, 19” BBS Speedline - leštěné límce, Nardo grey středy.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: leštění ...

Příspěvek od napster »

Napr ChG MR.Pink
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 623
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: leštění ...

Příspěvek od Atila »

Tak že sem se včera pustil do leštění.Na doporučení sem koupil tuhle leštěnku:
http://www.escape6.cz/meguiars-deep-cry ... l-id34908/" onclick="window.open(this.href);return false;
vosk:
http://www.escape6.cz/meguiars-deep-cry ... l-id34909/" onclick="window.open(this.href);return false;
"aplikátory":
http://www.escape6.cz/meguiars-soft-foa ... --id34896/" onclick="window.open(this.href);return false;
a mikrovlákno:
http://www.escape6.cz/meguiars-supreme- ... m-id34891/" onclick="window.open(this.href);return false;
vzal sem to ručně,protože sem si zapoměl leštičku.
Leštěnka je průměrná,podle mně má vlastnosti jako kterákoliv leštěnka do 200Kč,špatně se rozlešťuje.Vosk je super a dobře se sním dělá,a krásně se rozlešťuje.A dobrá je fakt i ta mikrovlánová útěrka.
Příště to zkusím leštičkou.
Přílohy
20160507_132258.jpg
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE

Uživatelský avatar
selatko
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1238
Registrován: 23.08.2013 10:46
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: leštění ...

Příspěvek od selatko »

Joooo hoši když vás to baví, tak výsledek je pěknej :) mě to nebaví :D .. asi to budu muset zavíst těm firmám, kde to za 2ku udělají aj s voskem :D
VW Passat 3C Variant - 2.0TDi bez DPF - manual - 125kW BMR
-----------------------------------------------------------

milan000
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 05.06.2012 12:50

Re: leštění ...

Příspěvek od milan000 »

Tak za dvojku s voskem Ti držím palce aby jsi to měl kvalitně. Milan

Milan_Tapatalk

Uživatelský avatar
selatko
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1238
Registrován: 23.08.2013 10:46
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: leštění ...

Příspěvek od selatko »

milan000 píše:Tak za dvojku s voskem Ti držím palce aby jsi to měl kvalitně. Milan

Milan_Tapatalk
Máš pravdu .. dívám se tady v olomouci, viz:

Program Carnauba ( doba trvání přibližně 1 den) - bratru - Cena v rozmezí 6 000 – 9 600 Kč bez DPH(dle velikosti vozu)

:rofl: :rofl: :rofl:
VW Passat 3C Variant - 2.0TDi bez DPF - manual - 125kW BMR
-----------------------------------------------------------

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“