KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Klakson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 07.11.2009 20:58
Bydliště: Trutnov

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od Klakson »

Pročetl jsem všechny příspěvky ale buď jsem špatně hledal nebo nic nenašel, můj problém je rozechvění Alhambry 2002 TDI při akceleraci, ale s tím že to dělá jenom občas, někdy když se rozjíždím z křižovatky, někdy když akceleruji z 50km/h na 90, většinou je to pokud se rozjíždím do kopce, co by to mohlo být? Přední čepy a silentbloky na jsou vyměněny a auto je po geometrii, na levo mám novou celou poloosu. děku.

Uživatelský avatar
dvml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 23.08.2009 23:35
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od dvml »

Podívej se o jednu stránku zpět.Myslím,že téma o dvouhmotnostním setrvačníku by tě mohlo zajímat.
Když nemyslíš,zaplatíš
Obrázek

Klakson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 07.11.2009 20:58
Bydliště: Trutnov

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od Klakson »

tak už to dělá stále, při vyšších rychlostech je to znatelně horší, zkusím ještě asi vyměnit druhou stranu. Taky jsem obdržel informaci že jednomu známému to celé způsobil špatný vstřit který rozklepal celý motor při přidání plynu, což by mohl být i můj případ, protože pokud dám nohu z plynu nic neklepe, tak nevím nechám to napojit na diagnostiku a uvidím jestli jsou všechny vstřiky v pořádku.

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od BigBang »

to bude dvouhmota ;) řeší se v jinym tématu...
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Klakson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 07.11.2009 20:58
Bydliště: Trutnov

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od Klakson »

BigBang píše:to bude dvouhmota ;) řeší se v jinym tématu...
je ten samej setrvák i u automatu? mám automat, to je snad zlej sen, na kolik to tak vijde? děkuji.

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od BigBang »

jak je to s automatem netušim, ale příznaky to má jako dvouhmota :D
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
ONGBAC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 17.08.2011 23:08
Bydliště: Domažlice - Plzeňský kraj

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od ONGBAC »

Ahoj, mám takový problém že mi při jízdě v rychlosti od 75km/h do 100km/h vibruje přerušovaně volant. Vibruje to cca 10s a pak 10s úplně v pohodě a pak zase a opakuje se to dokud nejedu jinou rychlostí. Nejvíce je to znát při rychlosti cca 90km/h. Vibruje to i když jedu na neutrál.

Také se mi zdá že to vibruje více když jedu rovně.

Kola byla již vyvažována ale problém stále trvá. Zkusil jsem více nafoukat pneu na vyšší tlak a trochu se to zlepšilo ale pořád to vibruje. Může to být pneumatikami?
VW Bora 1.6SR AKL 74KW 1999.

fabia04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.07.2010 08:50

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od fabia04 »

Klidne muze,prehodit zadni za predni,nebo vyzkouset jinou sadu pneu,treba zimni.Pokud se to nezmeni,tak problem v pneu nebude.

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od lubos1947 »

Jaké máš disky lité nebo plecháče? Já jsem sehnal lité nechal vyvážit a vybrovalo to, pak se přišlo na to že vymezovací podložka ve středu disku byla volná sehnal jsem jiné podložky a bylo po problému.
Ps. některé disky mají přesný otvor na nasazení na daný typ auta jiné mají větší díru a tam se dávají tyto podložky.
Plecháče šrouby stánou přesně na střed, ale u litejch kol stačí desetina milimetru a nedosedne to přesně na střed a je problém
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
ONGBAC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 17.08.2011 23:08
Bydliště: Domažlice - Plzeňský kraj

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od ONGBAC »

ONGBAC píše:Ahoj, mám takový problém že mi při jízdě v rychlosti od 75km/h do 100km/h vibruje přerušovaně volant. Vibruje to cca 10s a pak 10s úplně v pohodě a pak zase a opakuje se to dokud nejedu jinou rychlostí. Nejvíce je to znát při rychlosti cca 90km/h. Vibruje to i když jedu na neutrál.

Také se mi zdá že to vibruje více když jedu rovně.

Kola byla již vyvažována ale problém stále trvá. Zkusil jsem více nafoukat pneu na vyšší tlak a trochu se to zlepšilo ale pořád to vibruje. Může to být pneumatikami?
Přezul jsem nyní auto na zimní pneumatiky. Místo alu tam jsou nyní plechové disky a volant přestal vibrovat.

všiml jsem si že u jednoho alu disku chybí oranžový plastový kroužek který je uprostřed disku. Myslím že by to mohlo být tím. Kde takový náhradní seženu?
Jsou to už starší R16 značka Mangels

Děkuji
VW Bora 1.6SR AKL 74KW 1999.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od M@rty74 »

Pokud ti chybí kroužek, určitě to je důvod vibrací.
Vezmi kroužek z jiného kola, pečlivě přeměř vnější a vnitřní průměr ( vnitřní díra by u VW měla mít 57,1mm ) a využij vyhledávače třeba tady: http://www.vymezovaci-krouzky.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
ONGBAC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 17.08.2011 23:08
Bydliště: Domažlice - Plzeňský kraj

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od ONGBAC »

Ok díky moc. I tak nechápu jak absence takového kousku plastu dokáže rozvibrovat celé řízení :)
VW Bora 1.6SR AKL 74KW 1999.

Uživatelský avatar
Kutulas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 23.07.2013 16:22
Bydliště: Reichenberg

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od Kutulas »

Zdravím mám vibrace při akceleraci mezi 25-30 km/h, vše možné jsem již vyměnil (ramena, obě poloosy, prodloužení, čepy, stabilizačky, spojka, setrvák, kola, geometrie) a stejně pořád vibrace. V servisech si se mnou nevědí rady. Dnes jsem si všimnul že u pravého kola jde poloosa z těhlice do prodloužení dost ze šikma jakoby z 6 hodin na těhlici na 2 hodiny u prodloužení namísto 12 hod. Chci se tedy zeptat jestli je to normální nebo ne. Fotka by určitě pomohla. předem díky za info.
Sharan II 1.9, TDi PD 85 kW AUY 02

Uživatelský avatar
ONGBAC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 17.08.2011 23:08
Bydliště: Domažlice - Plzeňský kraj

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od ONGBAC »

ONGBAC píše:
ONGBAC píše:Ahoj, mám takový problém že mi při jízdě v rychlosti od 75km/h do 100km/h vibruje přerušovaně volant. Vibruje to cca 10s a pak 10s úplně v pohodě a pak zase a opakuje se to dokud nejedu jinou rychlostí. Nejvíce je to znát při rychlosti cca 90km/h. Vibruje to i když jedu na neutrál.

Také se mi zdá že to vibruje více když jedu rovně.

Kola byla již vyvažována ale problém stále trvá. Zkusil jsem více nafoukat pneu na vyšší tlak a trochu se to zlepšilo ale pořád to vibruje. Může to být pneumatikami?
Přezul jsem nyní auto na zimní pneumatiky. Místo alu tam jsou nyní plechové disky a volant přestal vibrovat.

všiml jsem si že u jednoho alu disku chybí oranžový plastový kroužek který je uprostřed disku. Myslím že by to mohlo být tím. Kde takový náhradní seženu?
Jsou to už starší R16 značka Mangels

Děkuji
Tak jak je nyní léto tak zase řeším vibrace volantu jelikož na zimní sadě to nevibruje a na letní ano přesto, že tam jsou správné vymezovací kroužky. Koupil jsem tedy 4 nové pneu Hankook jelikož ty firestone byli již dost staré (jedna byla dot 4709!) a vibrace zmizeli když jedu do 100 KM/h ale zase to vibruje cca od 105 KM/h a přestane nějak v 125 KM/h. Vibrace jsou nyní podle mě jiné, že to vibruje rychleji a méně to kmitá.

Už si fakt nevím rady. Je možné, že by to bylo geometrií? Auto totiž má tendenci samo zabočovat do prava. Musím volant vždy držet mírně do leva aby jelo rovně. Je taky možné, že by si nové pneu měli sednout a znova vyvážit?

Děkuji za rady.
VW Bora 1.6SR AKL 74KW 1999.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od M@rty74 »

Seřízení geometrie nemá na vibrace vliv - na tahání vlevo či pravo ano.
Nicméně bych nechal udělat geometrii a znovu převážit přední kola - pokud možno, tak i v jiném pneuservisu. Myslím, že by to mělo pomoci.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“