KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
ONGBAC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 17.08.2011 23:08
Bydliště: Domažlice - Plzeňský kraj

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od ONGBAC »

Tak zkusím geometrii a znova vyvážit přední kola.

Nevím jestli by to mělo souvislost ale při brždění při nižší rychlosti (například na červenou na semaforech) volant táhne hodně na pravou stranu, jako by se sám otáčel. Je možné, že se to spraví seřízením geometrie? Uvidíme.
VW Bora 1.6SR AKL 74KW 1999.

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od Skyppy »

ONGBAC píše: Je možné, že se to spraví seřízením geometrie?
Jak reagoval M@rty74. Geometrií tento nedostatek neodstraníš. Toto je důsledek nerovnoměrného brzdného účinku kol. Vibrace, to je svinstvo. O tom bych mohl napsat seriál. Vyměnil jsem všechno co je spojené s otáčením kol a bez výsledku. Už už jsem se chystal na výměnu dvouhmoty, ale osud tomu měl jinak.

Uživatelský avatar
ONGBAC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 17.08.2011 23:08
Bydliště: Domažlice - Plzeňský kraj

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od ONGBAC »

Tak u mě budou vibrace na 100% v kolech protože se zimní sadou (plecháče) je volant pevný při všech rychlostech. Ve čtvrtek jdu na geometrii a vyvážení tak poté napíšu jak to dopadlo.
VW Bora 1.6SR AKL 74KW 1999.

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od misoR »

Odporucal by som ti vyzut pneumatiky a skontrolovat aj samotne disky. Pokial bude treba na vyvazovanie viac materialu (zvycajne do 50g na koleso), treba hladat chybu tam. Mozes mat krive disky, ale aj pneumatiky mohli zle sadnut...

Uživatelský avatar
ONGBAC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 17.08.2011 23:08
Bydliště: Domažlice - Plzeňský kraj

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od ONGBAC »

Dá se zkontrolovat disk když jsou nazutý pneu? Nebo se musí sundat pneu? Stačí když třeba při vyvažování zkontrolujeme jak se otáčí jestli nehází na obou stranách nebo je ještě něco co se musí kontrolovat? Díky
VW Bora 1.6SR AKL 74KW 1999.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od M@rty74 »

Po 10 letech práce v servisu a 5 letech v pneuservisu ti dám jednu radu nad zlato - neřeš co se má nebo nemá, dá a nedá - najdi si dobrý pneuservis, tam si poradí sami a věř, že budou vědět co a jak...
Kdybys měl v popisu alespoň přibližné bydliště, dalo by se možná nasměrovat k někomu osvědčenému.
A druhou radu taky ještě přidám: neposlouchej našeptávání o 50g na kolo - ono k A je potřeba říci taky B - 50g platí u naklepávaných závažích na plechové disky. Alu disky se většinou vyvažují nalepovacím závažím za použití jiného systému vyvažování a věř, že i nikdy nejetý disk s novou pneumatikou potřebuje víc než 50g...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
ONGBAC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 17.08.2011 23:08
Bydliště: Domažlice - Plzeňský kraj

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od ONGBAC »

Já byl již v nejméně 3 servisech, auto i pneu a všude mi připadalo, že tam makají jen brigádníci co mají minimum zkušeností. V Chara Pneu v Domažlicích jsem byl již 2x vyvažovat a pokaždé mě ujistili, že tentokrát to bude dobrý. Na to jestli háže ráfek na vyvažovačce jsem se musel podívat sám, oni prostě zaklapnou a čekají co ukáže počítač. Proto taky dříve než navštívím autoservis tak si o problematice něco nastuduji.

Zítra jdu na geometrii a vyvažování do auto/pneu servisu kde jsem ještě nebyl tak uvidíme. Pokud znáte nějaký slušný auto/pneu servis v Domažlicích a okolí tak budu vděčný za radu.
VW Bora 1.6SR AKL 74KW 1999.

Uživatelský avatar
ONGBAC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 17.08.2011 23:08
Bydliště: Domažlice - Plzeňský kraj

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od ONGBAC »

Update: byl jsem tedy na geometrii teď a byla zjištěna sbíhavost na předních kolech (LP: 5mm PP: 5mm). Před vyvažováním jsem se jel projet, zkoušel jsem rychlosti do 130KM/h a volant je překvapivě pevný, auto se celkově zdá stabilnější při vyšších rychlostech, volant už není jako by měl nějakou vůli když jedu rychle.

K problému že se auto stáčí doprava mi bylo řečeno, že zadní kola jsou lehce natočena doleva, tímpádem auto zabočuje doprava a nedá se to seřídit.

Závada se zdá být vyřešena seřízením geometrie, uvidím ještě po nějaké delší jízdě.
VW Bora 1.6SR AKL 74KW 1999.

Uživatelský avatar
papin.pazdera
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 08.10.2015 05:50
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od papin.pazdera »

Já na jaře prezul alu starsi co jsem sehnal a od 110 kopání a vibrace do volantu.hned pneuservis tam hodili kola na vyvažovačku a bylo sisate jak vajco ani vyvazeni nepomohlo, tak jsem se jich zbavil, hodil zpět zimní alu a je to v pohodě.Jen před prezutim se se měnili silenbloky ramen, axiální táhlo a kosti i geometrie. Dneska jsem přehodil zadní kola za přední a od 100 zase vibrace takže vím, že je to buď špatně vyvážené nebo kopnuty disk
Bylo - VW Passat B6 Vari 2.0 TDi 103kw BKP 05
Nyní - VW Passat B6 Vari 4motion 2.0 TDi 16V 103kw BKP 06

Uživatelský avatar
ONGBAC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 17.08.2011 23:08
Bydliště: Domažlice - Plzeňský kraj

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od ONGBAC »

ONGBAC píše:Update: byl jsem tedy na geometrii teď a byla zjištěna sbíhavost na předních kolech (LP: 5mm PP: 5mm). Před vyvažováním jsem se jel projet, zkoušel jsem rychlosti do 130KM/h a volant je překvapivě pevný, auto se celkově zdá stabilnější při vyšších rychlostech, volant už není jako by měl nějakou vůli když jedu rychle.

K problému že se auto stáčí doprava mi bylo řečeno, že zadní kola jsou lehce natočena doleva, tímpádem auto zabočuje doprava a nedá se to seřídit.

Závada se zdá být vyřešena seřízením geometrie, uvidím ještě po nějaké delší jízdě.
Tak jsem zase na začátku... vibruje to stále. To, že mi to minule nevibrovalo bylo protože ono to vibruje jenom čas od času! Nevím si už rady. Jedu 130 KM/h na dálnici a jeden úsek volant úplně v klidu a třeba po 3 minutách jízdy zase začne vibrovat.

V servise mi řekli, že mám špatné už ložiska horního uložení tlumiče na pravém předním kole (u spolujezdce), chrastilo to když bylo auto ve vzduchu a mechanik hýbal s kolem. Může tato závada způsobovat vibrace volantu a táhnutí na pravou stranu? Protože mám pocit, jakoby spíš bylo něco v podvozku uvolněné, že když to sedí správně tak to jezdí jak má ale když je to křivě, třeba po najetí na nerovnost tak se to rozšteluje a začne to vibrovat.

Díky za rady!
VW Bora 1.6SR AKL 74KW 1999.

Galoš
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 20.02.2010 15:29
Bydliště: Most

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od Galoš »

Ja dal kola s mensim ET a klid! Hura :D

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od lubos1947 »

Co středová díra na disku, je stejná jako vedení na nápravě? Jestli máš disk s větším průměru otvoru a navíc mášli
litáky tak to je určitě tím. Jestli máš jiný rozměr dají se sehnat redukce do disků aby to přesně sedělo.
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
ONGBAC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 17.08.2011 23:08
Bydliště: Domažlice - Plzeňský kraj

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od ONGBAC »

lubos1947 píše:Co středová díra na disku, je stejná jako vedení na nápravě? Jestli máš disk s větším průměru otvoru a navíc mášli
litáky tak to je určitě tím. Jestli máš jiný rozměr dají se sehnat redukce do disků aby to přesně sedělo.

To bylo to první na co jsem měl podezření ale není to bohužel tak jednoduché. Na všech kolech mám správné vymezovací kroužky.
VW Bora 1.6SR AKL 74KW 1999.

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od jardahes »

jak staré? mně to nemohl na jaře právě kvůli kroužkům řádně vyvážit, byly už nějaké unavené a musel jsem dát nové a vše ok.
Jarda

Uživatelský avatar
ONGBAC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 17.08.2011 23:08
Bydliště: Domažlice - Plzeňský kraj

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od ONGBAC »

jardahes píše:jak staré? mně to nemohl na jaře právě kvůli kroužkům řádně vyvážit, byly už nějaké unavené a musel jsem dát nové a vše ok.
Hodně staré :D od tý doby co jsme koupily Sharana tj. tak 11 let už 8O
VW Bora 1.6SR AKL 74KW 1999.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“