únik klimatizace

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
mizu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 18.09.2012 18:36

únik klimatizace

Příspěvek od mizu »

zdravim kluci mám passata b5,5 96kw r.v.2003A klimu jsem nechal dopustit a asi za měsíc se mi rozblikala a neni tam nevíte kde bývá nejčastější únik klimatizace díky moc mějte se

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: únik klimatizace

Příspěvek od napster »

bez cuchacky tezko rict. ventilek na plneni klimatizace, kompresor, spatna gumycka a nebo tlakovy cidlo.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: únik klimatizace

Příspěvek od CentriFUGA »

Zajet do pořádnýho servisu - dají do systému barvivo a tam kde je únik se objeví barvivo, pokud je to malinká trhlinka, tak se tam dá dát takovej prášek na zalepení trhlinek (stejně jako na chladiče), docela se s tim dá opravit dost věcí a než cokoliv měnit tak to bývá jedno z nejlevnějších řešení, nevím odkud jsi, ale umíme najít únik a opravit, takže není problém. U tebe tipuju na mikroskopickou trhlinku, když to ucházelo měsíc, takže by to prášek mohl spravit, protože kdyby tam byla velká díra tak je to pryč za 2 dny ne-li dřív ;) Kdyžtak SZ ;)

mizu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 18.09.2012 18:36

Re: únik klimatizace

Příspěvek od mizu »

Dobře díky jsem z Chomutova zkusim jet někam do servisu UVIDÍME KAŽDOPÁDNĚ DÍKY MOC CHLAPI

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: únik klimatizace

Příspěvek od napster »

s tekutinou je problem, ze trva dyl, nez to najdeš. a platis 2x plnění. s cuchackou to vis hned.j me to skrz tlakovy cidlo utikalo taky měsíc. umime taky Mlada Boleslav.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: únik klimatizace

Příspěvek od CentriFUGA »

napster: s čuchačkou to víš hned, ale víš jistě sám, že ne všude se dá použít, někdy jsou trubky tak propletený že se tam ani s ní nedostaneš .. :(

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: únik klimatizace

Příspěvek od napster »

Dostal jsem se zatím všude. víceméně je na všechyn trubky přístup(děláme z 98%jen koncern občas francouze) budto zvrchu a nebo zespoda. jinak krk je docela dlouhej na tý čuchačce. jen ta cena je vyšší. 4500kč.

navíc jedno z nejčastěji unikajících míst jsem psal víš,ale to víš,když děláte taky klimatizace. a jakmile přijede OII 2004-2008 tak se z 95% mění chladič,kde to prosakuje těma bílejma zátkama nahoře.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Toncek_AB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dolní Dunajovice
Kontaktovat uživatele:

Re: únik klimatizace

Příspěvek od Toncek_AB »

napster píše:Dostal jsem se zatím všude. víceméně je na všechyn trubky přístup(děláme z 98%jen koncern občas francouze) budto zvrchu a nebo zespoda. jinak krk je docela dlouhej na tý čuchačce. jen ta cena je vyšší. 4500kč.

navíc jedno z nejčastěji unikajících míst jsem psal víš,ale to víš,když děláte taky klimatizace. a jakmile přijede OII 2004-2008 tak se z 95% mění chladič,kde to prosakuje těma bílejma zátkama nahoře.
a proč jen nevyměníte to víčko?a nedáte jako nahradu to duralové,je to podstatně levnější jak měnit celí chladič

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: únik klimatizace

Příspěvek od napster »

protoze cely chladic vyjde lip pro nas nez jen vicko. btw umime i cidlo na klimakompresor, takze se nemusi menit cely klimakompresor.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Toncek_AB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dolní Dunajovice
Kontaktovat uživatele:

Re: únik klimatizace

Příspěvek od Toncek_AB »

tak to mate dobré ceny,jinak ventil na kompresor umíme taky ;)
vw passat tdi,99,ajm,highline,egr off+gt 1749va,chip mvolesko
seat ibiza 1,9tdi,agr,egr off,serie

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: únik klimatizace

Příspěvek od napster »

a na servisu uctujes celej jetej kompresor a nebo jen cidlo? :wink: tak ono treba celni sklo superb/octavia/fabia mame zdroj 1300-1500kc za original.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: únik klimatizace

Příspěvek od CentriFUGA »

napster píše:a na servisu uctujes celej jetej kompresor a nebo jen cidlo? :wink: tak ono treba celni sklo superb/octavia/fabia mame zdroj 1300-1500kc za original.
Ty okna to je teda pěkná cena (kradený ze škodovky ? :-D )...je pravda že někdy se až člověk diví co se dá s některejma dodavatelema vymyslet za ceny ...

My repasujeme celý klimakompresory :-) Rozhodně to vyjde levněji než kupovat novej a nebo měnit za starej z vrakoviště, když nevíš jakej je (může odejít za měsíc a nebo za 3 roky, to je riziko :-) )

Uživatelský avatar
Toncek_AB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dolní Dunajovice
Kontaktovat uživatele:

Re: únik klimatizace

Příspěvek od Toncek_AB »

napster píše:a na servisu uctujes celej jetej kompresor a nebo jen cidlo? :wink: tak ono treba celni sklo superb/octavia/fabia mame zdroj 1300-1500kc za original.

když je ventil tak jen ventil,když kompresor tak cely kompresor,ale u některých nejde ten ventil vytahnout na autě tak je stím práce stejně jak s vyměnou kompresoru,což stejně na dlouho není,jinak ceny mate luxusní

rusta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 31.10.2011 21:54
Bydliště: Pribram

Re: únik klimatizace

Příspěvek od rusta »

Cau, nechci zakladat nove tema, tak se zeptam tady. Jedna se sice o Alhambru, ale v sekci SAG je mrtvo. Nechal jsem doplnit klimu, vsechno chodi, akorat jsem si vsiml jak uplne minimalne utika vzduch z ventilu pro plneni klimatizace co je na strane spolujezdce (normalne to ani neni slyset, musi se k nemu uplne priklonit a otocit hlavou)... Vylozene z otvoru to neutika, spis nekde niz... Je ten ventil nasazeny na zavetu? Muzu to zkusit dotahnout, popripade zalepit lepidlem na hlinik? Nebo je ten ventil soucasti trubky? Dneska to zkusim vyzkoumat kde presne je unik s pomoci mydlinkovate vody.
Jedna se o motor 1.9 tdi 96 kW. 2004 r.v.
Diky!
Alhambra 1.9 tdi 96 kW, 2004 r.v

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“