Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

moom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 01.01.2013 17:46

Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Příspěvek od moom »

Lidi zlatí, mám Golf IV a na zadních dvou sedadlech vozíme naše děti. Jenomže dneska přestalo fungovat otevírání zadních dveří. Odemknu auto, ale čudl zůstane dole. Ať to otevírám zevnitř, nebo se pokusím čudlík podržet nahoře, nic nepomáhá. Máte prosím nějakou radu, návod? Jestli to zvládnu sám opravit, případně jestli zajet do servisu? Hledal jsem na netu a našel jsem toto video, kde se ukazuje přesně stejný problém: https://youtu.be/EqQSnqLfc84" onclick="window.open(this.href);return false;

Prosím, prosím o jakékoliv popokopnutí. Případně jestli máte kontakt na nějaký solidní servis v Praze, kde nenechám půlku výplaty :)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Příspěvek od majrek001 »

opravit zámky - jsou tam studené spoje (jsou zavřeny na SAFE zápatku)..

p.s. řeší se to tu pořád dokola tak si mohl pokračovat v již založeném tématu
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Příspěvek od Goauld »

Jako první pomoc při otevření zkus bouchat rukou na dveře pod klikou a zároveň odemykat. Může se to chytnout a zámek otevřít, ale pak to chce stejně dveře rozebrat a zámek opravit.
Co se týče servisu, tak ti nejspíš budou nutit novej zámek, že starej spravit nejde, ale tomu nevěř, je lepší spravit starej pouhým propájením kontaktů, než novej čínskej šmejd, co nikdy nebude fungovat dobře.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

moom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 01.01.2013 17:46

Re: Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Příspěvek od moom »

Lidi zlatí, děkuji za pomoc. Blbec jsem zašel do servisu, měl jsem to asi prvně vyzkoušet sám... navíc jsem našel na Youtube video, že by to snad šlo otevřít šperhákem podél kliky. každopádně pán v servisu na Žižkově to nějak zkoušeli (nebyl jsem u toho) prý to bylo zaseknuté a museli to vyřezat zevnitř. To jsem ještě netušil co mě čeká až to uvidím. Dnes jsem to vyzvedl v pondělí to jdu řešit. Servisák tam už dnes nebyl. Každopádně koukám, že mám rozřezaný a pomačkaný plech z vnitřní části dveří. Většina prořezání je schovaná za poustrováním, ale kus poničení vyčuhuje. Zámek se koupil na vrakáči za 500 Kč za práci budou chtít 1800 Kč. No, ale když vidím ty poničené dveře, tak si říkám, jestli to skutečně nejde jinak. Jestli to byl nomální postup? navíc tam ani nemám táhlo na na vyskakující čudl, to se bude taky řešit, prý nebyla součástka. Máte prosím k tomu nějaké informace, jenom abych věděl co jim mám v pondělí říct. Foto můžu nahrát zítra. Skutečně to nejde otevřít jinak než vyřezáním? Prosím o pomoc a zdravím.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Příspěvek od majrek001 »

kterým idiotům si svěřil svoje auto (takový lidi by neměli opravovat auta, ale raději zametat chodníky na tom není co zkazit)? bez problému jde sundat stahovačka bez nějakého řezání a pak buď rozlomit nebo jinak uvolnit zámek třeba puštěním napětí do správných pinů nebo boucháním a taháním za táhlo pří odemykání a zamykání

dělal jsem to několikrát a dost často i přežil zámek který šel opravit - tohle je opravdová prásárna
Naposledy upravil(a) majrek001 dne 12.05.2016 22:23, celkem upraveno 1 x.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

moom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 01.01.2013 17:46

Re: Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Příspěvek od moom »

Hmmm sakra to jsem si myslel, že to určitě nebude správný postup. Děkuji za informace. Jsem knedla, že jsem tam šel. Kurňa práce, teď abych koupil nové dveře. To je tak, když člověk důvěřuje, že někdo kdo dělá svoji profesi, to zákonitě musí umět. To mě ser... Co já jim v pondělí řeknu. Zatím jsem jim nezaplatil, tak já nevím jestli je poslat někam. Tyto problémy fakt nesnáším. Zítra ještě pošlu fotku, ať tu je odstrašující příklad pro další lidi. Díky za pomoc!

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Příspěvek od majrek001 »

vyfoť co ti přesně zmršili jestli to jsou dveře nebo plech stahovačky
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1016
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Příspěvek od oneb1t »

zrejme i dvere pokud je to videt :D
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

moom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 01.01.2013 17:46

Re: Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Příspěvek od moom »

Ráno si přivstanu a vyfotím. Teď venku prší a je tma. Každopádně moc díky za pomoc. Opravdu si vážím vašeho času a ještě jednou díky!

gladix
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 24.12.2015 14:17

Re: Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Příspěvek od gladix »

Njn je to sice 15 min práce ale byt to na mě tak bych jim určitě 1800 nedal... pokud by se hadali ukazal byh jim spravny postup sundani krytu dveří a odečetl bych si ztoho to co mi poničili.. :) gn

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1016
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Příspěvek od oneb1t »

ja hlavne myslim ze kdyz se to stane poprve tak se s tim da jeste pobouchanim vyloudit signal a donutit ten spinac k zivotu tak aby se to jeste alespon jednou odemklo :)
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Příspěvek od majrek001 »

Nejspíš nevedeli jak vyndat okno tak to udelali na prasaka
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

moom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 01.01.2013 17:46

Re: Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Příspěvek od moom »

Tak zde jsou fotky:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Příspěvek od Goauld »

No to si děláš pr**l ! Tak jim rovnou řekni, že tohle teda ne, protože to je zásah do konstrukce dveří. Kdyby řezali do plechu stahovačky tak bych to ještě bral, ten se dá vyměnit, ale zničit takhle dveře to je zatím to nejhorší co sem kdy viděl.
Chtěl bych po nich náhradu škody za zničeny dveře. Takže ať ti tak 5000 tisíc dají zpátky a možná za to koupíš novy dveře a necháš je nalakovat.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

moom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 01.01.2013 17:46

Re: Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Příspěvek od moom »

No nedělám, je to tak, mně je z toho špatně už druhý den. Navíc mě štve, že pan mistr vůbec nekomunikoval po telefonu a já ani nevěděl co hodlá udělat. Hmm to jsem zvědav jak budou reagovat až jim v pondělí řeknu, že bych spíš měl dostat zaplacené nové dveře.

Mohu tedy prosím dotaz jak to napravit. Musím koupit nové dveře, kde a za kolik. Jo a to tam ani nemám drát na plastovou přípojku co zvedá čudlík. Ten jsem už sehnal od kamaráda, ani nevím kam ho v zámku připojit. To je v prd...

Díky za pomoc!

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“