Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1016
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Příspěvek od oneb1t »

to vypada jak rez motorovou pilou :D :D
ale mohlo to dopadnout jeste hur kdyby jim to neslo motorovkou tak mohli pouzit jeste vybusninu...
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

gladix
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 24.12.2015 14:17

Re: Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Příspěvek od gladix »

Vubec jim nic nepať vypadá to jak by to dělal učen který neví že to nejsou dveře..

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Příspěvek od Goauld »

To je opravdu na novy dveře, sehnat jedině na vrakáči, novy bys platit nechtěl. Možná že ve tvé barvě se z vraku nějaky najdou, abys ušetřil za lak.
Jako tohle si vůbec nedovedu představit, že bych někomu předal jako spravenou věc. Každej normální člověk pozná, že tohle dělalo neskutečny prase kombinovany s debilem. Odemknout zamčeny dveře na safe je sice trochu horší práce, ale takhle se to NEDĚLÁ ! To sem fakt nikdy neviděl, že by někdo udělal a to v autech často narážím na opravy a výtvory prasat.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

moom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 01.01.2013 17:46

Re: Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Příspěvek od moom »

Dekuji vsem za radu a za pomoc. Mam aspon uz jistotu, ze toto neni koser oprava a mam cim argumentovat. Jestli jsem to pochopil spravne tak existuje hromada lepsich postupu a toto je nejhrosi a spatne reseni. Dam vedet jak to dopadlo v servisu. Mate prosim jeste radu jak si tam zatim pripojim drat od zamku pohybujici s plastem na ktery je napojeny cudl. Pripadne znate prosim servis okolo Jindrichova Hradce, nebo v Praze. Jeste jednou diky, vazim si vasi pomoci!

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Příspěvek od Goauld »

Hromada jich není, dá se říct že sou dva, ale oběma předchází normální demontáž tapecíru a po odpojení okna od stahovačky demontáž plechu stahovačky, to všechno zevnitř auta. Pak se dá zámek uvnitř dveří rozebrat a odjistit ze safe polohy. Chce to trochu šikovnosti a hlavně trpělivosti, ale de to. Druhá možnost je zámek uvnitř dveří nerozebírat, ale násilím ho rozlámat, čímž taky dojde k odjištění safe polohy.
Ani v jednom případě není potřeba nijak zasahovat do plechu dveří, tak jak to udělali u tebe, čímž porušili konstrukci a pevnost dveří. Při bouračce by se ti pak klidně mohlo stát, že dveře se otevřou a cestující by mohl částečně vypadnout z auta a následně by ho přivírající se dveře zranily, nebo usmrtily. Je to jedna z podmínek crashtestu, že dveře se při bouračce nesmí otevřít a zámek je musí udržet zavřeny.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

moom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 01.01.2013 17:46

Re: Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Příspěvek od moom »

Děkuji za dovysvětlení. Už se v tom začínám trošku orientovat a jsem čím dál tím víc naštvaný, jak toto může někdo udělat... dnes jsem si vyzkoušel rozebrat dveře a vlastně to není nic složitého (tedy zatím). Jediné s čím jsem měl problém, bylo odpojení okna ze stahovačky, nakonec jsem našel na YouTube video kde to někdo řeší zašroubováním šroubu a vytáhnutí kombinačkama. To mně taky fungovalo. Ale se zámkem jsem nepohl, nemám vercajk na šroub zámku z boku dveří. Musím někde koupit. Tak se mně nepodařilo připojit drátěné táhlo k vyjíždějícímu čudlíku.

Jenom jsem ještě narazil na to, že na videu je nějká součástka, kterou já tam nemám. Je přesně za označením na fotce. Máte prosím tušení co to je, jediné co mě napadá, že by to mohla být nějaká pojistka proti stažení skla dolů. ještě jsem našel na netu tuto fotku. tak nevím jestli mně tam pan servisák dal nějakou osekanou verzi zámku...

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Příspěvek od delong »

Tak to je husté :mrgreen: . To kde máte taký servis ? V Prahe ? Tomu by som paprčky poriadne zabuchol medzi tie dvere a ešte pár krát do tých dverí kopol nohou :adr: :baseball: za to ako tým dverám ublížil . Chudák dvere......

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Příspěvek od majrek001 »

moom: ta součástka je držák zámku na stahovačce pro montáž - být tam nemusí stejně to drží na šroubech ve dveří
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Příspěvek od Goauld »

moom píše:Děkuji za dovysvětlení.Jenom jsem ještě narazil na to, že na videu je nějká součástka, kterou já tam nemám.
Ta součástka je jenom držák zámku, kterej pomáhá při montáži, protože všechno je naskládany na tom plechu a jako celek se to vloží do dveří. Být to tam nemusí.
To táhlo na kolíček tos tam neměl nikdy, nebo si to v tom servise nechali a nedali to tam ? Má to dvě části, jedna vede do zámku a je dlouhá a druhá je krátká s tím čudlem a je to spojeny přes ten bílej otočnej plast.
https://www.flickr.com/photos/58303893@N05/5709273526/" onclick="window.open(this.href);return false;
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

moom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 01.01.2013 17:46

Re: Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Příspěvek od moom »

Děkuji, už tomu rozumím.

Drátěné táhlo tam nemám od opravy, před tím tam bylo, asi byl přestřižený spolu s plechem dveří.
Jediné co mně zatím napadlo, že ten člověk co se to snažil opravit je ve volném čase dobrovolný hasič a rád střihá auta :)

Zítra, tedy už dnes to jdu řešit se servisem, tak dám vědět, jak to dopadlo. Taky si koupím M8 12 drážek nástavec a dlouhý Torx 20 a vyzkouším si zámek vyndat sám.

Ještě se naučit vyndávat těsnění, povolit panty a pak sehnat zadní dveře a už to snad zvládnu sám. Díky fóru a této příhodě začínám zjišťovat, že toto jsou asi drobné závady, které nemusí řešit servis a dá se to zvládnout. Moc díky za pomoc!

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1016
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Příspěvek od oneb1t »

a automechanici nebudou mit co zrat :D
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Příspěvek od Goauld »

Automechanik, kterej udělá tohle si nezaslouží ani žrat !
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

fb_olga1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.02.2021 17:28

Re: Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Příspěvek od fb_olga1 »

Nejdou mi oteřít vzadu páté dveře. Také pravé ve předu. Tam jde zřejmě o špatný motorek nebo vypadlé táhlo. Mám Wv Golf 2000. Byl centrál u Golfa i na 5. dveře? Po koupi jsem již otevíral zadní samostatně. Jak se dostanu k uvolnění lanka bez velké montáže ? U Formana jsem si centrál dělal sám bez prasečin. Milan

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Příspěvek od srotty »

Pokud golf měl centrál z výroby, tak měl vždycky na všechny dveře. Jaké lanko, na jakých dveřích myslíš ?

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Nejdou otevřít zadní dveře po odemknutí

Příspěvek od varok »

fb_olga1: V 5. dveřích lanko není. Servo je přímo na zámku. 5. vrata by měly jít otevřít zvenku klíčem, ale jestli tam nejde dát klíček, tak to jde i zevnitř. Je tam horší přístup, ale vyklopíte zadní sedačky, popř. je úplně vyndáte ven. Plato kufru ven a ten krycí plast 5. dveří má 2 šroubky, jak jsou ty prohlubně jako madla. Potom už jen pořádně škubnout tím krycím plastem k sobě a je venku. Potom kouknete na zámek a vycvaknete táhlo zámku, které zajišťuje dveře zavřené.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“