GTI - bouchání přední nápravy

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od lifter »

mikino, myslím že závisí aj od toho, aký pazvuk tam bol. Mne to nebúchalo (ako tu niektorí píšu), ale akoby vŕzaglo, tak piskľavo, neviem to lepšie popísať.

Na cestách, kde mi to predtým robilo, je teraz po výmene stabilizátora kľud. Ja síce niekedy ešte počujem akýsi pazvuk, no keď sme sa snažili nájsť zdroj toho hluku od prednej nápravy, tak podobný zvuk vychádzal aj z interiéru, napr. od plastu, ktorá je na prahu vodičových dverí. Takže kešlem na to, viem že ak niečo začujem, už to nemôže byť od prednej nápravy, keďže tam už nemá čo vŕzgať - poslúchnem radu servisákov a pridám si zvuk na rádiu :D .
VW Golf GTI VII Performance

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od marcello2 »

ahojte vsetci
ahoj mikino
takze ako si tu uz skor pisal riesil som tieto zvuky od prednej napravy cca od 10-11OOOkm a neuspesne, nic nevymenili stale vsetko odkladali, potom len premazali ulozenia na prednych ramenach a gumy na stabilizatore a prestalo to na isty cas. Po case sa to objavilo znova, znova premazali a moc to nezmizlo. Kedze s autom boli potom aj ine problemy pri cca 38OOOkm (vymena spojky) kaslal som na to. Obcas som auto soferoval kedze je to od isteho casu manzelkin Golf a ani som si neuvedomil ci su alebo nie su tam tie zvuky. Az asi pri 45000km som si vlastne uvedomil, ze pri jazde nic nepocujem. Pytal som sa jej a tiez mi potvrdila, ze to uz nepocut. Teraz cca 51000km a vobec ale vobec nic ziadne zvuky uz niekolko mesiacov. Proste to uplne zmizlo. Pre mna neuveritelne ale je to tak :-)
Aby vsak to nebolo take jednoduche ja som medzitim kupil pre mna Golf Variant mam ho ca. 4 mesiace a tam sa nejake zvuky od zadu objavuju a uvidime ako dalej, kedze to je nie od napravy podla mna ale skor nejaky uvolneny diel alebo plast niekde v kufri, vzadu na narazniku alebo niekde v tej oblasti. Drzim vsetkim place a sam som zvedavy ci ten klepot od prednej napravy na nasom katkom Golfe zmizol navzdy alebo sa zas objavi....
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Mikino »

Vyborne, tak keby mi vymenili stabilizátor tak ako mi tvrdili tak by mi to taktiez prestalo tak ako tebe. Nasrat. ( lefter, ano ja som mal tiez nie buchanie ale vrzganie ).Kazdopadne som rad ze ste takto dopadli :). Marcello pokial nemas na zadnych tlmicoch to buchanie co v dalsej teme tak pohoda :)
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od marcello2 »

No ale mne nevymenili nic, ziadny stabilizator proste nic, len tam premazali nieco,
postupne to klepalo znova a potom asi po roku to preslo a je to uz asi 5-6tis km ticho.
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Trminek »

Já si myslím že to je stablizátorem, protože jsem na zahraničním fóru sledoval jednotlivé problémy, popis zvuků a následně řešení opravy. A téměř všem se problém po výměně stabilizátoru na tomto modelu a ročníku odstranil.
Golf VII GTI performance - bílá

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Mikino »

Jasne ze je to stabilizatorom. Robia to tie gumove silentbloky zalisovane v stabilizatore resp tie domceky. Jedno stastie je, ze golfa uz nemam, lebo keby ano tak by som nabehol do toho ***** servisu na vajnorskej v BA a technika menom Rene by som asi zmrzacil nakolko mi tvrdili ako som vyssie pisal ze vsetko vymenili a zahadne zvuk neprestal. Marcello tvoj pripad je fakt anomalia :-)
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od lifter »

Ja mám s mojím servisom na 99% percent dobré skúsenosti, ale keďže si to viem časovo zariadiť a autá ma zaujímajú, takmer pri každom servisnom zásahu som bol osobne. Takže viem, čo všetko mi reálne na aute vymenili (ostal im pekný počet dielov na reklamačnom sklade :D ).
VW Golf GTI VII Performance

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Trminek »

Tak jsem se konečně odhodlal dát auto do servisu s vrzající přední nápravou a mám vyměněný stabilizátor. Až to otestuju, podělím se jestli oprava k něčemu byla.
Golf VII GTI performance - bílá

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od deRek »

že bych tedy taky zajel? :wink:
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Trminek »

No tak nevím co napsat :D Je to po výměně stabilizátoru snad ještě horší :D
A to měli při testování na nápravě ruchový mikrofony a fakt to šlo z něho. Takže až někdy zase pojedu do servisu dám jim to tam znovu, mám na to ještě dva roky.
Golf VII GTI performance - bílá

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Trminek »

Někdy bychom mohli DeReku ty zvuky porovnat, jestli nám to dělá to samý...
Golf VII GTI performance - bílá

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od lifter »

Rada najstaršieho servisáka v mojom autorizovanom servise znie - pridajte si hlasitosť rádia :D .

Tiež som minulý týždeň počul zase akési búchanie od prednej nápravy, akoby tam bolo niečo uvolnené. Zastavil som sa v servise, všetky spoje sme prebehli, všetko OK.

Sem-tam si náprava vrzne, zďaleka nie tak ako predtým. Už to kašlem, fakt je to asi technický problém celkovej konštrukcie náprav (búchanie, vŕzganie...), tá modulárna platforma asi ternom nebude (zjavne len šetrí náklady VW a umožňuje im vyrábať autá s rôznymi rázvormi a rozchodmi).
VW Golf GTI VII Performance

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Pantani »

Nechcete se nakonec vy kdo muzere sejit s tema autama v jednom servise? ;-) Treba by to i pro ten servis mohoo bejt zajikavy ;-)
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: GTI - bouchání přední nápravy

Příspěvek od Trminek »

Moje dlouhé trápení s vrzající přední nápravou je ukonce. Nakonec mi s tím pomohl kamarád, který dělá u VW dealera a trochu se tomu pověnoval. V podstatě se jedná o problém vrzajících silentbloků, které připomínají tvar puku. Sundavají se ramena aby se to dalo namazat, maže se to lithiovým mazadlem. Škodovka na to má TPI už cca rok, golf asi 6 měsíců. Po promazání je to jako nové auto, zase mě s tím autem baví jezdit :) Jsem zvědavej jak dlouho to vydrží.
Golf VII GTI performance - bílá

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: GTI - bouchání přední nápravy

Příspěvek od Pantani »

Trminek píše:Škodovka na to má TPI už cca rok, golf asi 6 měsíců.
Asi by pomohlo úplně nejvíc, kdybys zveřejnil/zjistil čísla těch TPI, aby se tím mohli ohánět i ostatní v autorizovaných servisech.
Mám za sebou servis honěnej u autorizáku přes konkrétní TPI a nebej toho, nebavili by se se mnou moc dlouho. Dalšímu, co jsem to předával, to pomohlo taky - taky by ho odpálkovali, kdyby jim to sám neřekl, jaký tpi se toho týká.
Díky předem za všechny!
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“