Repro a radio do passata

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
DeWWoRcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13.01.2016 15:41

Repro a radio do passata

Příspěvek od DeWWoRcz »

Ahoj, chrčí mi repro v Passátu, budu je tedy měnit. Nejsem moc naročnej, origo mi přišly, že hrají paradně. Proto bych byl rád za typ na repro co budou hrát alespoň stejně nebo lépe. Cena do 5000. A dal typ na nějaký radio, aby pěkně pasovalo. Mám tam nějaký Sony a strašně leze ven. ( 1din)Dík :)
Na fóru jsem hledal, našel jsem třeba gladen ,hertz, ale na druhou stranu jsem našel, že na ne jen radio nebude stačit. Dík za rady

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Repro a radio do passata

Příspěvek od majrek001 »

pěkně pasují pouze origo rádia - neorigo rádia bude vždycky vypadat jak když přijeli komedianti, ale abych jen nekřivdil neorigo rádium - tak třeba toto co tam pasuje přesně bych si do pašíka dal http://motoprislusenstvi.cz/?331,vw-gol ... bia-1-c016" onclick="window.open(this.href);return false; seci třetina maxidotu bude mrtvá

repro buď nové origo což je cca 500,- reproduktor nebo nějakou alternativu kde u většiny je potřeba ještě osadit podložky koupit redukci k origo kabeléží, aby to nabylo udělaný stylem "na prasáka"

hlavně vybírej repro s co největší citlivostí jestli to budeš pohánět jem rádiem
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

DeWWoRcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13.01.2016 15:41

Re: Repro a radio do passata

Příspěvek od DeWWoRcz »

Díky za odpověď,
někde jsem našel doporučený tyhle značky: http://www.audioland.cz/reproduktory-do ... passat-b5/" onclick="window.open(this.href);return false; , ale zase jinde jsem našel, že když mají repro moc RMS tak to jen s rádiem nebude moc ducat ( je to relativní, mě se zdá že origo ducaj dost a pro jiné to hraje špatně). Tak nevím zda vzít některý z těchto setů. Přemýšlel jsem nad tím nejlevnějším, ale že bych k tomu přikoupil tlumící materiál.
Třeba na ahifi chválí Hertz, ale foru jsem našel, že s radiem nic moc. Tak bych nerad vyhodil peníze a měl horší zvuk než z origo. Proto bych byl moc vděčný za někoho, kdo by řek jaký má repro a jak je spokojený.
Ty nejlevnější mají citlivost 90db, pak jsem našel repro co mají 93db bude v tom znatelný rozdíl?
K tomu rádiu, měl jsem představu něco jako jeden z levnějších 1din alpine nebo pioneer. Ale nerad bych, aby rádio lezlo jako dosavadní 4 cm před palubovku, když to pude pár mm tak to přežiji. Předělávat palubovku na 2din se mi nechce, stejně bych to ultramoderní radio nevyužil.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Repro a radio do passata

Příspěvek od majrek001 »

rozdíl mezi 90dB a 93dB (je přesně o polovinu) na radiu = když oba budou mít 50W např tak 2 reproduktory 90dB udělají stejný akustický tlak jako 1 reproduktor 93dB, takže je to v podstatě nejdůležitější údaj při výběru repro krmené radiem..

bohužel někteří výrobci neudávají citliviost v jednotkách definovaných pro dB, ale přepočítavají ho, aby vyšlo co největší číslo

vybírej alespoň ať mají 90dB a jestli mají rms 50 nebo 70W je jedno stejně ten výkon tam nikdy nedodáš



většina radia má psaný ten rádoby výkon 4x50W ale to je MAX nebo-li ve špičce a RMS bývá třetina tedy cca 4x 16W RMS

když to krmíš zesilovačem tak ten výkon tam dodáš, ale rádiem ne..

snad jsem to vysvětlil srozumitelně co nejjednodušeji

bez tlumení dveří nějaký rozumných basů nedosáhneš bude to pořád takový "nedomr*lí" - ono když vytlumíš dveře i s origo reproduktorama tak to bude hrát jinak


já osobně mám v golfu IV reproduktory Powerbass S-6C výskáče mají hedvábnou membránu + vytlumené dveře na origo rádiu Gamma V a hodně lidí to chválí jak to hraje - já jsem celkem spokojen, ale zesilovač by tomu prospěl.. do passata budu dávat soundsystem z Audi A6 C5 jak PohodarKajik
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Repro a radio do passata

Příspěvek od PlusOne »

Mám nějakou nižší řadu ///Alpine, krmím tím kompo repro Hertz, mám pod nima MDF kroužky, vytlumil jsem přední dveře, a rozdíl před a po pozná i naprostý laik (jako jsem třeba já :-) ). Investice cca sedmičku...ale mám teda jen předek, dozadu jsem repro nedával. Můžu ty Hertze směle doporučit. Bral jsem tyhle: http://www.ahifi.cz/reproduktory-hertz-dsk-165-3.html" onclick="window.open(this.href);return false;

To, že ti rádio leze ven, může být tím, že vzadu překážejí konektory, moc místa tam zrovna není, a předchozí majitel se třeba neobtěžoval si s tím pohrát...1DIN by se měl normálně vejít.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Repro a radio do passata

Příspěvek od M@ty »

Občas mívají na Ahifi akci na Gladen M 165 V2 nebo ještě lépe Gladen RS 165 V2 (ty mám já s vytlumením stahovaček i plechu dveří). Ale třeba v Golfu jsou levné JBL a Mac Audio AP Fire 2.16 a nehraje to až tak tragicky. Rozdíl oproti Vepři pochopitelně je ale ne zas tak propastný na rozdíl od výše investic. :lol: Ale zachraňuje to nejspíš i rádio. V obou autech nejsou originální ale 2DINka Pioneer. Na zvuk a jeho nastavení nedám dopustit...

Jinak Gladen je vlastně Audio System. Takže jejich vyhlášené repro jen změnilo značku. Stále jdou sehnat vychází levněji (při stejné řadě) např. : http://www.carhifi-profi.cz/reproduktor ... x-165.html
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

DeWWoRcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13.01.2016 15:41

Re: Repro a radio do passata

Příspěvek od DeWWoRcz »

Tak všem děkuji za rady, nakonec jsem pořídil ty MAC z audiolandu, páč to vyšlo dobře cenově + tam je 20% sleva na tlumení. Co jsem četl na Ahifi tak ty repráky nezatracují. Snad se nevytrestám a bude to na nějaký ten rock stačit.
Ještě jednou dík.
------------------------------------------------------------------------------
Takže jsem namontoval Mac Audio APM FIRE 2.16 + tlumení na stahovačky a dveře + tu pěnu na dveře ještě. Musím říct, že jsem takový výsledek nečekal. Jak jsem psal, nejsem náročný, ale investice 5000 se vyplatila. Zvuk je pro mě dost dobrý, takže tímto repráky chválím. Oproti originálům 100% lepší, bas je doooost dobrý.

vaca80
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.01.2010 22:20

Re: Repro a radio do passata

Příspěvek od vaca80 »

Dobry den,prosim o radu,jak vlozit kod do origo radia vw gamma,pise mi to jen safe ale kod nevim jak vlozit.dik za radu

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Repro a radio do passata

Příspěvek od majrek001 »

vaca80: podržíš na práve kolébce šipku doprava a naskočí 1000 tlačítkama 1234 nastavíš pin a podržíš zase na pravé kolébce pravé tlačítko

DeWWoRcz: kdyby to nebylo vytlumený tak jsou basy takový nejsou ani zdaleka (takže porovnávat origo repro na nevytlumených dveří s vytlumenými s jiným reprem moc objektivní není) o víkendu jsem porovnávali stejné reproduktory od Powerbassu

brácha je má hnaný přes zesilovač 4x70W RMS, ale nemá vytlumený dveře

já je mám na gammě V a vytlumené dveře vibraflexem a moje má hlubší basy a to jim rádio dává nějaký 4x12W RMS
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

vaca80
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.01.2010 22:20

Re: Repro a radio do passata

Příspěvek od vaca80 »

Mam tenhle tip a nevim jak se tam vklada kod
Mam tenhle tip a nevim jak se tam vklada kod
mam tenhle tip a nevim jak se tam vklada kod

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Repro a radio do passata

Příspěvek od majrek001 »

tak zmáčkni TP a TA (podržet dokud nenaskočí 1000) a naskočí 1000 zase tlačítkama 1-4 nacvakáš pin a stejně potvrdíš TP a TA
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

DeWWoRcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13.01.2016 15:41

Re: Repro a radio do passata

Příspěvek od DeWWoRcz »

Tak jsem tu ještě pro jednu radu. Mám sedana b5 nesklopné zadní sedadla. Chci koupit kožené sedačky. Jde mi o zadek , většina interieru na prodej ma dělený sedadla a sklopné. Dá se to narvat místo nesklopných ?
-------
A pak mi ještě neukazuje palivoměr a občas se k němu přidá i teploměr. Kde typujete závadu ? Je možné, že je závada v kontaktu na budikach ? Vag nemám :-(
---
Moc dík borci :)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Repro a radio do passata

Příspěvek od M@ty »

Tak k těm seslím - můžeš to buď překopat na sklopné opěráky (návod je třeba na Škoda fóru poněvadž hodně Supů 3U4 je mělo nesklopné) nebo si dej hold načas a sháněj interiér s pevným opěrákem zadních seslí. Výhodou tu bude cena - díky velmi malé poptávce jsem modrou alkantaru s nevyhřívanými př. sedačkami viděl i za 700,- bez tapců.

K padajícím budíkům - chtělo by to investovat alespoň do KKL kabelu za 150,- abys mohl udělat test akčních členů přístroj. desky. Problém může být jak v ní tak i ve vydřené plošné desce plováku nádrže a kolabujícím dvojitém čidle teploty chlad. kapaliny popř. v kabeláži či konektoru. Takhle naslepo těžko s jistotou určit...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

kuky.kak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12.10.2017 15:11

Re: Repro a radio do passata

Příspěvek od kuky.kak »

Zatím co vím, nejlepší výběr repráků mají zde: https://www.2din.cz/reproduktory-volksw ... 2006-2014/ - a to přímo i do passata :)

fb_michaela
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 21.07.2020 21:58

Re: Repro a radio do passata

Příspěvek od fb_michaela »

Cauvec prosím o radu koupili sme passata b5 a nemůžeme najít aux nebo spíš dá se poslouchat hudba i jinak než jen cd či rádio dik za pomoc

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“