TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od kubenec »

Problém je v tom, že ja osobně žádný nemám, ale kolega z práce mi ho občas půjčuje. Nebudu mu přece říkat přetypuj si to. On na Mondeu problém nemá.

-Vasek-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 25.10.2010 00:24
Bydliště: Praha 4 Braník

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od -Vasek- »

Tím výkladem pana odborníka bych si jistý nebyl. Je na to nějaká judikatura? IMHO když má orgán pochybnosti, měl by to zvážit na váze, což neudělá, ve správním Ti asi nakašlou, ale u soudu bych tomu naději dal. Chápu, že to není úplně konstruktivní rada, ale proč hned ohýbat hřbet..

Odesláno z mého HTC One_M8 pomocí Tapatalk
Sharan VR6 Syncro, automat, r.v. 97

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od kubenec »

Vcera mi odpovedeli z VW takto.
Potom, ale nechapu jak je mozne, ze "Lubos1947" ma v TP 750kg.


Obrázek

Odesláno z mého ASUS_Z00ED pomocí Tapatalk

MickXX
Člen klubu
Příspěvky: 12
Registrován: 18.05.2016 15:34
Bydliště: Brno

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od MickXX »

Mám to úplně stejně, v TP zapsáno brzděný 2000kg nebrzděný 700kg.
Seat Alhambra 1.9 TDi PD 85kW/2005
Škoda Octavia Combi Tour 1.9 TDi PD 74kW/2010
Honda CBR 1100 XX SUPERBLACKBIRD 118kW/2000

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od 11mAjA11 »

-Vasek- píše:Tím výkladem pana odborníka bych si jistý nebyl. Je na to nějaká judikatura? IMHO když má orgán pochybnosti, měl by to zvážit na váze, což neudělá, ve správním Ti asi nakašlou, ale u soudu bych tomu naději dal. Chápu, že to není úplně konstruktivní rada, ale proč hned ohýbat hřbet..

Odesláno z mého HTC One_M8 pomocí Tapatalk

Co na tom nechápeš????

V TP tažného vozidla je napsáno jasně do 700kg a do 2000kg (nebo další jiné váhy) to je platné a směrodatné všude.
Má-li přípojné vozidlo psanou, v jeho TP, celkovou hmotnost tyto hodnoty převyšující, tak ho prostě legislativně tahat nemůžeš, ani prázdn, kdy taháš pouze jeho vlastní hmotnost bez nákladu.
Stejně tak jako je trochu zajímavé, že některé přívěsy jsou otypovány na rychlost 100km/h i víc , kdy v autoškole všem vtloukají do hlav,
že soupravou po pozemních komunikacích v ČR, lze jet rychlostí omezenou pouze 80km/h..k čemu pak je vlek, který je na 100km/h a výš..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

-Vasek-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 25.10.2010 00:24
Bydliště: Praha 4 Braník

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od -Vasek- »

Já jsem se díval do vyhlášky 341/2014 konkrétně $38 a vidím tam pouze okamžité hmotnosti, které se mi zdají relevantní pro tento případ. Rád se nechám poučit, kde je tedy zdroj toho zákazu. Nejsem odborník zrovna na tuto právní problematiku...

Odesláno z mého HTC One_M8 pomocí Tapatalk
Sharan VR6 Syncro, automat, r.v. 97

-Vasek-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 25.10.2010 00:24
Bydliště: Praha 4 Braník

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od -Vasek- »

Resp. $34—38, jsem chtěl napsat

Odesláno z mého HTC One_M8 pomocí Tapatalk
Sharan VR6 Syncro, automat, r.v. 97

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od 11mAjA11 »

To si ale ve špatném paragrafu ten řeší tažení porouchaného motorového vozidla, ne přívěs..

http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/301E734 ... 2000Sb.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.agados.cz/poradna/ridicska-o ... -s-privesy" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od kubenec »

Jak mam pochopit toto? Zde se mluvi o okamzite hmotnosti.


http://www.agados.cz/poradna/jaky-prive ... to-zapojit" onclick="window.open(this.href);return false;

Odesláno z mého ASUS_Z00ED pomocí Tapatalk

-Vasek-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 25.10.2010 00:24
Bydliště: Praha 4 Braník

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od -Vasek- »

11mAjA11 píše:To si ale ve špatném paragrafu ten řeší tažení porouchaného motorového vozidla, ne přívěs..

http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/301E734 ... 2000Sb.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.agados.cz/poradna/ridicska-o ... -s-privesy" onclick="window.open(this.href);return false;
Myslím, že č. $ jsem snad nespletl, je to ta novelizace z loňska o technických podmínkách provozu na pozemních komunikacích. A tedy ani v odkazu tam takový zákaz nevidím, ale proběhl jsem to jen letmo

Odesláno z mého HTC One_M8 pomocí Tapatalk
Sharan VR6 Syncro, automat, r.v. 97

J.A.Y.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 10.07.2013 21:48
Bydliště: Teplice nad Metují

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od J.A.Y. »

kubenec píše:Vcera mi odpovedeli z VW takto.
Potom, ale nechapu jak je mozne, ze "Lubos1947" ma v TP 750kg.
asi má známýho na ouřadě Obrázek znám jednu naftovou felicii, která má taky nebržděnej 750kg
Sharan I 98 1,9, trošku zanedbanej, ale náš ;)
Sharan III 2013 2,0

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od 11mAjA11 »

Spojitelnost jízdních souprav
(K § 2 odst. 5, 6 a 7 zákona)
(1) Nebrzděná vozidla kategorie O1 mohou být zapojována jen za vozidla kategorií M a N, jejichž hmotnost v provozním stavu (dále jen „provozní hmotnost“) je nejméně dvojnásobkem okamžité hmotnosti připojovaného vozidla, pokud při schválení technické způsobilosti tažného vozidla nebylo stanoveno jinak. - což bylo zápisem do TP - nebrzděný přívěs do 700kg..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

-Vasek-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 25.10.2010 00:24
Bydliště: Praha 4 Braník

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od -Vasek- »

To byl můj první odkaz, $35, četl jsem ho. Můj právní výklad je, že se standardně omezuje okamžitá hmotnost vleku na polovinu provozní hmotnosti tažného vozidla (tedy by bylo ok mít za autem vlek, jehož nejvyšší dovolená hmotnost je sice víc než 2 x provozní, ale okamžitá hmotnost vyhovuje citovanému požadavku). Pro SAG je v TP limit 700kg, který ale dovozuji zase jako limit pro okamžitou hmotnost vleku. Jak jsem psal, nevím jestli je to běžně užívaný výklad orgány, ani zda by se s tím uspělo v případném sporu. Myslím, že jsme tu problematiku probrali důkladně, už nemám co bych dodal. Hezký den přeji.
Sharan VR6 Syncro, automat, r.v. 97

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od 11mAjA11 »

Právě že orgáni se nechtějí s ničím patlat a slovíčkařit, pro ně je dostačující že vidí číslici v TP, ta je pro ně rozhodující i když realita (váha přívěsu v daném okamžiku kontroly je jiná - menší) proto to je v tom TP zapsáno, sice nemáš plně naložený vozík, ale teoreticky ho plně naložený mít můžeš protože je na to otypován, nicméně tažné vozidlo ne, to je omezeno, proto je předpoklad ze strany orgána to, že je ten vozík naložen tak jak to má povoleno v TP a tím pádem, tažným vozidlem které je omezeno ho tahat nemůžeš.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od kubenec »

Stále mi nikdo z vás neodpověděl na tuto věc.
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=3177710#p3177710" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“