Neustále běží sahary

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Adalbert
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 22.05.2011 15:49

Neustále běží sahary

Příspěvek od Adalbert »

Zdravím, u passatu mi neustále běží obě sahary od nastartování do vypnutí klíčku. Na diagnostice to ukázalo sporadickou chybu tlakového čidla s údajńym skratem, při prozkoumání ve vw mi bylo sděleno, že se jedná o vadnou jednotku ventilátoru a je nutná výměna. Současně jsem si teď všimnul, že nejde klimatizace ikdyž dle diag tam byl tlak 37bar, je mezitím možná souvislost?. Je možné, že je vážně v háji řídící jednotka ventilátoru a musí se vyměnit nebo tam je jiný problém??? Nerad bych vypláznul 10000 za ventilátor abych zjistil, že je problém jinde.

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Neustále běží sahary

Příspěvek od patrikrs »

Já měl tenhle problém když mi v autorizovaném servise plnili klimatizaci, vrtule na max hned po nastartování. Když jsem jim to říkal tak to prý je v pořádku :-)

Byla moc naplněná a tím pádem byl vysoký tlak v soustavě, auto chtělo dochlazovat aby se snížil tlak. Na to jsem si musel dojít sám a pak jim jen poradit aby to odsáli a naplnili tak jak to má být.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Neustále běží sahary

Příspěvek od Jirka. »

Pokud je zaplá klima tak sahara běží, to je normální. Když vypneš AC tak by se měla zastavit.
Ale 37 bar je nějak moc, já mám myslím něco kolem 5 a když sepne klima tak 10.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Adalbert
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 22.05.2011 15:49

Re: Neustále běží sahary

Příspěvek od Adalbert »

Sahary běží ikdyž je klima vypnutá, co se týče náplně tak ta byla plněná naposledy předloni a na podzim klima fungovala bez problému.

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Neustále běží sahary

Příspěvek od patrikrs »

Jak píše Jirka. S tím tlakem něco bude, a když ho elektronika vyhodnotí jako vysoký tak se ho snaží snížit chlazením a zapne vrtule. A je ji jedno jestli je zapnutá klima nebo ne. To je vlastní zkušenost. Hledal bych chybu v tom proč tam máš tu vysokou hodnotu

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Neustále běží sahary

Příspěvek od Currahee »

Nejdřív bych se zaměřil na konektor čidla a pak na čidlo samotné. Předpokládám, že čidlo převede tlak na el.odpor a takový solidní přechoďák na pinech může udělat svoje. Jednotka pak neví která bije.
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Adalbert
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 22.05.2011 15:49

Re: Neustále běží sahary

Příspěvek od Adalbert »

Tak po delší době posun, dlouho jsem to neřešil a teď o víkendu když jsem nastartoval auto před barákem a nechal jej chvíli stát tak ventilátor se rozjel naplno a po chvíli vypnul. Mám očekávat nejhorší tzn spálenej ventilátor nebo může vážně závada být jinde? v době kdy ventilátor vypnul bylo cca 2°C. Zatím jsem s autem najel 500km a ventilátor nesepnul a ani se motor nepřehříval.

Adalbert
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 22.05.2011 15:49

Re: Neustále běží sahary

Příspěvek od Adalbert »

Tak po delší době se vracím k tématu, problém jsem zatím neřešil. Teď jsem měl auto napíchnutý na diag, žádnou chybu to nehlásí jen do klimakompresoru nejde proud. Nemůźe to s tím mít nějakou souvislost? Tlak v klimě je dle diag 20 barů

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Neustále běží sahary

Příspěvek od patrikrs »

20 je při vypnuté moc. Nech to odsát a naplnit tak jak to má být a bude po problému.

Ján Michalec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 06.03.2014 19:39
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Neustále běží sahary

Příspěvek od Ján Michalec »

tiež to riešim už do jesene, žiadny posun k odhaleniu závady diagnostika bez závad, dlho to neurobilo až cca pred týždňom zase a je jedno aká je teplota a či je motor teplý, alebo studený, na chybu nevie nikto prísť, už som si nato nejak zvykol...

Adalbert
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 22.05.2011 15:49

Re: Neustále běží sahary

Příspěvek od Adalbert »

Tak dnes problém vyřešen, nakonec to byla prázdná klima, která utekla přes tlakové čidlo, které se tím vyřadilo z provozu. Takže už nehučím a chladím :)

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Neustále běží sahary

Příspěvek od patrikrs »

Trošku nechápu těch 37bar v prvním příspěvku. Co to byla za diagnostika? Za mě prázdná klima je 0 barů ne?

Ján Michalec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 06.03.2014 19:39
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Neustále běží sahary

Příspěvek od Ján Michalec »

mohol by si dať číslo dielu??? v klíme nebolo vôbec žiadne chladivo???

ďakujem.

Uživatelský avatar
kasilek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 331
Registrován: 25.09.2007 12:04
Bydliště: Jihlavwa

Re: Neustále běží sahary

Příspěvek od kasilek »

patrikrs píše:Trošku nechápu těch 37bar v prvním příspěvku. Co to byla za diagnostika? Za mě prázdná klima je 0 barů ne?
Logicke cidlo bylo v pr.... tak ukazovalo nasmysl i kdyz byl okruh prazdny. :D

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Neustále běží sahary

Příspěvek od patrikrs »

Nepíše že měnil čidlo, jen že byla prázdná klima

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“