Alternátor, baterka či co?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
PolarBear90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 22.05.2016 19:28

Alternátor, baterka či co?

Příspěvek od PolarBear90 »

Zdravím chlapi. Dneska mi kleklo auto. Konkrétně Golf IV 2002 1.9 TDi PD. Kleklo způsobem, že to vypadalo na vybitou baterku. Stál jsem na benzince a kecal, pak sedl do auta a nic. Tak jsem koupil startovací kabely a s pomocí jednoho týpka nastartoval. Auto jelo dál asi dalších 50 km. Tam jsem zastavil a motor nechal běžet. Asi po pěti minutách auto na volnoběhu zase kleklo. Zastavil jsem dalšího týpka ten mě nastartoval, ujel jsem asi 200 m a motor vypnul. Tak jsem jednoho kamaráda poslal na benzinku pro novou baterku (ta stará měla rok výroby 2010) Kamoš mi dovezl novou baterku, hodil jsem jí do auta a vše frčelo jak mělo. Asi po 2 minutách mi začala svítit kontrolka dobíjení a na display házet nápis "zajeď do dílny" nebo něco takového. To už jsem měl nervy celkem pocuchané a jel domů. Myslel jsem, že mi nedobíjí alternátor ale dojel jsem až domů asi 120 km. Během jízdy domů asi po 10 minutách zhasla kontrolka dobíjení a rozsvítila se kontrolka ASR. Po cestě, když jsem prošlápl plyn tak to ještě hlásilo na display tu hlášku co jsem psal. To ASR svítí furt. Nevíte kde by mohl být problém ?? Alternátor jsem zatím nenechal změřit.

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Alternátor, baterka či co?

Příspěvek od Dymák »

Asi vím... Když otočíš klíčky na kontrolky, tak svítí symbol baterky, nebo ne?
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

PolarBear90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 22.05.2016 19:28

Re: Alternátor, baterka či co?

Příspěvek od PolarBear90 »

Dymák píše:Asi vím... Když otočíš klíčky na kontrolky, tak svítí symbol baterky, nebo ne?
No kdyz otocim klickem do prvni polohy tak nesviti. A když nastartuju tak nesvítí nic. Ani to ASR. Ale projet jsem to nebyl. Dal jsem si po kalíšku na nervy tak nebudu pokoušet štěstí...

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Alternátor, baterka či co?

Příspěvek od Goauld »

Alternátor nedobíjí, nic víc v tom není.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

PolarBear90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 22.05.2016 19:28

Re: Alternátor, baterka či co?

Příspěvek od PolarBear90 »

Goauld píše:Alternátor nedobíjí, nic víc v tom není.

No trochu jsem nad tím přemýšlel a nejde mi do hlavy ten dojezd na baterku. Těch 120 km. Leda že by ten alternátor nedobíjel třeba od 2000 otáček, je to možné?

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Alternátor, baterka či co?

Příspěvek od Dymák »

máš najebanej kontrolní kabel k altíku a občas se sepne a občas ne.... tudíž nedobíjíš. Na altíku nahoře je konektor se dvěma drátama - ten modrej je on. Další jeho cesta je do konektoru nad startérem a tam bývá problém - někdy stačí domáčknout konektor, jindy musíš zkoušečkou hledat, kde je kabel zlomenej...
až to spravíš, tak ti musí po otočení klíče na kontrolky svítit baterka a po nastartování zhasnout
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“