Prosím o radu - škubání motoru PD v tahu - už zoufalství.. :(

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
Karel H
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.04.2016 00:13

Prosím o radu - škubání motoru PD v tahu - už zoufalství.. :(

Příspěvek od Karel H »

Dobrý den,
mám cca 10 let VW Sharan - r.v. 2000, 1.9TDi PD, 85 kW cca 10let čipnutý, najeto 380tis., s autem jsem já najel 250tis., do této doby max spokojenost, ale v posl. době neřešitelný problém..
Již nějakou dobu se potýkám s problémem postupného škubání motoru v tahu - v zátahu (při potřebě využití krouťáku), které se postupně časem zvětšuje a dnes už vibruje neúnosně celý auto.
Na rychl. stupeň 1 a 2 téměř nic není cítit, 3 už minimálně, 4 dost, 5 hodně a na 6ku se od 1500 otáček nedá do mírného kopce pořádně ani přidat, protože to škube a vibruje celým autem.. Při plně obsazeném, nebo zatíženém autě je to ještě horší. Při ubrání plynu pod 1/4 (nepotřebě krouťáku) to téměř zmizí..
Nejvíce se to projevujev režimu přidání - akcelerace přes cca 1/4 plynu, bez podřazení při vyšších rychlostech, od otáček v rozmezí 1500 -2300 ot/min. Nad 2300 ot/min problém pozvolně ustává, nebo přes ty vyšší otáčky není tolik markantní. Nezmizí však zcela na 100%, pouze jako by auto někdo vzadu jemně přidržel za kouli. Z kopce je to téměř neznatelný. Donutilo mne to i k výměně motoru se vstřiky, který má najeto do 200tis. Vstřiky přetěsněny, všechny filtry vyměněny, ventil N75 nový, egr zaslepen, katalyzátor vyndán, výfuk celý nový, váha vzduchu vyměněná, čidlo podtlaku vyměněné, obě poloosy nové, čepy nové, klouby nové, nová spojka i dvouhmota, turbo nové, na bězných diagnostikách i za jízdy všechno OK a už fakt nevím co, a neví nikdo okolo, protože cukání je stále stejné :( , tak jestli by někdo poradil prosím. Karel 725 869 869 Díky předem..
Naposledy upravil(a) Karel H dne 07.04.2016 08:30, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1016
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - škubání motoru PD v tahu - už zoufalství.. :(

Příspěvek od oneb1t »

co setrvacnik?
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
Karel H
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.04.2016 00:13

Re: Prosím o radu - škubání motoru PD v tahu - už zoufalství.. :(

Příspěvek od Karel H »

vyměněn

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1016
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - škubání motoru PD v tahu - už zoufalství.. :(

Příspěvek od oneb1t »

spravne? :D
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
Karel H
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.04.2016 00:13

Re: Prosím o radu - škubání motoru PD v tahu - už zoufalství.. :(

Příspěvek od Karel H »

je tam druhý motor se vším popsaným novým a dělá to úplně stejně, jako ten starý s původními agregáty..

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Prosím o radu - škubání motoru PD v tahu - už zoufalství.. :(

Příspěvek od 11mAjA11 »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=28765" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Karel H
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.04.2016 00:13

Re: Prosím o radu - škubání motoru PD v tahu - už zoufalství.. :(

Příspěvek od Karel H »

Poloosy obe vymenene

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1016
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - škubání motoru PD v tahu - už zoufalství.. :(

Příspěvek od oneb1t »

tak co nam tam jeste zustava? :D pneumatiky/silentbloky/ovladani plynu?
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
Karel H
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.04.2016 00:13

Re: Prosím o radu - škubání motoru PD v tahu - už zoufalství.. :(

Příspěvek od Karel H »

prosím, potřebuji názor, nebo radu někoho, kdo má se stejným problémem vlastní zkušenost a podařilo se mu to odstranit..
samozřejmě bylo odzkoušený vše, co bylo možné, v několika servisech i dílnách..
díky za pochoení

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1016
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - škubání motoru PD v tahu - už zoufalství.. :(

Příspěvek od oneb1t »

takovejhle problem tu nikdo mit nebude ;) (ze by vymenil 3/4 auta a stale mel stejnou zavadu)
vyhledal bych nekoho kdo se nediva jen na chyby v ridicich jednotkach ale chape i hodnoty co to posila


PS: mas stale upraveny mapy nebo jsou tam puvodni?
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
PavelSv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 22.01.2010 17:50
Bydliště: Deblín 30km od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - škubání motoru PD v tahu - už zoufalství.. :(

Příspěvek od PavelSv »

Nebude přicpaný sací koš v nádrži?

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Prosím o radu - škubání motoru PD v tahu - už zoufalství.. :(

Příspěvek od 11mAjA11 »

mě se tak choval v Golfu IV ucpaný koš, ale co vím tak se stává i to že ta "čipovaná jednotka" prostě nefunguje jak má.
Pokud to je možné zkusil bych vyměnit ŘJ a podívat se na koš v nádrži jestli to nemá nasáté chrchle z nafty..
Osobně sem netušil co všechno se z té místní "kvalitní" nafty umí vylíhnout za humus..mě to nasálo až do trubek co sou v tom koši uvnitř (na které se napojuje trubkové vedení).
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
AlesK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 24.07.2010 14:39
Bydliště: Teplicko

Re: Prosím o radu - škubání motoru PD v tahu - už zoufalství.. :(

Příspěvek od AlesK »

Ahoj, jak jsi dopadl s tím škubáním. mám stejný problém na G IV.

Uživatelský avatar
AlesK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 24.07.2010 14:39
Bydliště: Teplicko

Re: Prosím o radu - škubání motoru PD v tahu - už zoufalství.. :(

Příspěvek od AlesK »

Ahoj, nechci zakládat nové téma, tak to zkusím sem. Mám GIV 1,9TDI PD 85Kw a auto začalo velice poškubávat, žádná závada, dle vagu časování rozvodů v pohodě, hodnoty vstřiků taky. Chová se to jako kdyby mě někdo chytil za tažný a přijde mi i, že je auto celkově línější jak při rozjezdu tak v delším táhlým kopci. Udělal jsem log jak jsem se zde dočetl na čtyřku. snad je správně udělanej. Mohl by na to někdo mrknout pls. Předem dík za rady. najeto cca 350tis. paliváč měněn před cca 3tis.
Přílohy
golf.txt
(3.61 KiB) Staženo 61 x

Uživatelský avatar
AlesK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 24.07.2010 14:39
Bydliště: Teplicko

Re: Prosím o radu - škubání motoru PD v tahu - už zoufalství.. :(

Příspěvek od AlesK »

:blush: Nikdo nic :(

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“