VAG, NAČÍTÁNÍ: komfortní jednotky v 304, chybové hlášky

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Radek 70
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 27.05.2012 20:24
Bydliště: Opava

Re: VAG, NAČÍTÁNÍ: komfortní jednotky v 304, chybové hlášky

Příspěvek od Radek 70 »

Ahoj lidi, mám takový dotaz, že jsem projel VAGem všecny ŘJ a vyskočila mi tato chyba
Adresa 01
Řídící jednotka: 028 906 021 GT
Komponent: G00SG 1906
Kódování: 00002
Opravna #: WSC 00020
1 Nalezeny chyby:
65535 - rid.jedn. vadna
35-10 - - - Sporadicky

VIS k tomu píše informace k závadě 65535 - vadná ŘJ doporučená výměna.
Nevíte někdo o jakou ŘJ vůbec jde a kde ji najdu? Nevím kde hledat a o jak vážnou závadu se jedná.
Sharan r.v. 1999

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: VAG, NAČÍTÁNÍ: komfortní jednotky v 304, chybové hlášky

Příspěvek od M@rty74 »

Ahoj - pročti tohle vlákno http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=36660" onclick="window.open(this.href);return false;

tuším, že budeš mít prasklou hadičku v ŘJ motoru...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Radek 70
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 27.05.2012 20:24
Bydliště: Opava

Re: VAG, NAČÍTÁNÍ: komfortní jednotky v 304, chybové hlášky

Příspěvek od Radek 70 »

Díky za odkaz. Nic konkrétního sjem tam nenašel. Je tam odkaz k této chybě, ale píše to že téma již neexistuje. Dočetl jsem se, že ŘJ by měla být někde za budíkama. Nevíš kam má ta podlaková hadička jít, že bych se podíval nejdřív do motorové části zda není někde prodřená.
Díky

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: VAG, NAČÍTÁNÍ: komfortní jednotky v 304, chybové hlášky

Příspěvek od hiero »

poriadne si precitaj to vlakno ktoreho odkaz Ti bol dany na strane 5 aj 11 mas foto hadicky co je vo vnutri jednotky a pri jej prasknuti jednotka vyhadzuje tuto chybu. pokial by bola prasknuta hadicka veduca od motora k jednotke tak by si asi pocul sykot a auto by padalo do nudzaku najskor s chybou nedosiahnuteho tlaku popripade zistena diferencia medzi plniacim a pozadovanym tlakom....

Radek 70
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 27.05.2012 20:24
Bydliště: Opava

Re: VAG, NAČÍTÁNÍ: komfortní jednotky v 304, chybové hlášky

Příspěvek od Radek 70 »

Díky za info. Už je mi to více jasné. O víkendu na to mrknu a dám vědět jak to dopadlo. Ještě se zeptám jelikož jsi asi s Vagem zkušený a já nyní začínám. Jak změřím nyní výši podtlaku Vagem?
Díky.

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: VAG, NAČÍTÁNÍ: komfortní jednotky v 304, chybové hlášky

Příspěvek od hiero »

akeho podtlaku...

Radek 70
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 27.05.2012 20:24
Bydliště: Opava

Re: VAG, NAČÍTÁNÍ: komfortní jednotky v 304, chybové hlášky

Příspěvek od Radek 70 »

Tak jsem tu ŘJ vytáhnul a byla tam mini prasklinka na hadičce. Vymazal jsem chyby a příští víkend to nechám projet Vagem tak jen doufám, že se chyba neobjeví. Ještě se chci zeptat jelikož mám problémy se startováním teplého motoru jak se zvyšuje ta startovasí dávka. Je to někde detailněji popsáno jak se to dá Vagem zvýšit? Musím startérem více protáčet, aby to chytlo. Vím, že doporučovali repasovat startér, ale ten mi funguje normálně tak nevím jetli bych něčeho dosáhnul. Máš s tím nějaké zkušenosti? Jinak díky za poskytnuté rady člověku to ušetří spoustu času i financí.

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: VAG, NAČÍTÁNÍ: komfortní jednotky v 304, chybové hlášky

Příspěvek od hiero »

zvysenie davky je to najjednoduchsie ale nemusi to pomoct. vprvom rade treba zistit ci uz nie je na maxime. postup zhodny aj s jej zvysenim pripojis sa vagom na jednotku motora, kliknes na login cislo okna 11 sa mi zda a tam do okna zadas cislo 12233 a potvrdis okno sa Ti zavrie a potom kliknes na prizposobenie cislo okna 10 sa mi zda otvori sa Ti okno v ktorom mozes listovat v jednotlivych kanaloch bud po jednom prejdi do kanalu 5 alebo rovno v okne kanalu prepis hodnotu na 5 a potvrd pricom sa ti pod oknom kanalu objavi nastavena hodnota a ta v zaklade by mala byt 32768 ked nie je a je tam 33268 tak davka je uz nastavena na maximum. ked je tam zaklad tak v okne nova hodnota treskni to najvacsie cislo uloz a vyskusaj inak tu je postup http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=4291. pokial nechces investovat do startera, baterky, kontroly vstrekov, cerpadla a nedaj boh do upravy softu tak je najvyhodnejsie ak vies obsluhovat spajkovacku spravit si rele s odporom ktory sa pri starte zapaja do serie s cidlom teploty co sposobuje ze pri starte si jednotka mysli ze motor je studeny sprav to podla tohoto http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=1932 co pisal huml. stalych 12 mas na cerpadle a D+ Ti ide z alternatora tem modry vodic...

Radek 70
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 27.05.2012 20:24
Bydliště: Opava

Re: VAG, NAČÍTÁNÍ: komfortní jednotky v 304, chybové hlášky

Příspěvek od Radek 70 »

Díky za vyčerpávající odpověď. Dneska jsem na Vagu dávku zvýšil (bylo tam základní nastavení na 32768) tak uvidím co to bude dělat až se to zahřeje. Dám vědět.

Radek 70
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 27.05.2012 20:24
Bydliště: Opava

Re: VAG, NAČÍTÁNÍ: komfortní jednotky v 304, chybové hlášky

Příspěvek od Radek 70 »

Po zvýšení dávky Vagem na max. hodnotu se startování za tepla trošku zlepšilo, ale 100% to není. Zatím to tak asi nechám jelikož nevím zda bych zapojení relé zvládnul a zda rozdíl bude až tak znatelný. Ještě jsem projížděl Vagem blok hodnot (teprve s tím začínám) a nevím co jsou to za hodnoty v polích 1-10. Víš o tom něco?
Přílohy
Blok hodnot.jpg

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: VAG, NAČÍTÁNÍ: komfortní jednotky v 304, chybové hlášky

Příspěvek od M@rty74 »

Ani jedno, ani druhé už v tomto tématu nemá co dělat... Respektuj pravidla této sekce...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“