Mokro v autě

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

undertabler
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 04.05.2013 22:45

Re: Mokro v autě

Příspěvek od undertabler »

Zdravim,

jako vetsina lidi resim problem s vodou (nyni uz jen vlhkosti v aute). Vycistil jsem odtokove kanalky pod baterkou -> teklo dal. Pretesnil jsem kabinovy filtr, zasilikonoval vsechny dvere -> koberce uz nejsou nacucle vodou, ale stale pod ridicovou sedackou, kde je vlastne nejnizsi bod, citim mirnou vlhkost. Cetl jsem, ze jeste byva problem kolem lanka otvirani kapoty. Kde presne je to potreba pretesnit?

Dekuji za radu!

Uživatelský avatar
Mirek.Sluka
Člen klubu
Příspěvky: 368
Registrován: 24.01.2013 23:55
Bydliště: Ostrov u KV

Re: Mokro v autě

Příspěvek od Mirek.Sluka »

undertabler píše:Zdravim,

jako vetsina lidi resim problem s vodou (nyni uz jen vlhkosti v aute). Vycistil jsem odtokove kanalky pod baterkou -> teklo dal. Pretesnil jsem kabinovy filtr, zasilikonoval vsechny dvere -> koberce uz nejsou nacucle vodou, ale stale pod ridicovou sedackou, kde je vlastne nejnizsi bod, citim mirnou vlhkost. Cetl jsem, ze jeste byva problem kolem lanka otvirani kapoty. Kde presne je to potreba pretesnit?

Dekuji za radu!
Bez po lanku od kapoty az ke sklu..tam kde zajizdi lanko do kastle je gumava zaslepka mozna ji mas uz zpuchrelou... kup novou..v servisu me stala par korun...
VW Passat 1.9tdi 96kW 2002 kombajn...

Uživatelský avatar
kvasky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chotěboř, Praha

Re: Mokro v autě

Příspěvek od kvasky »

A o víkendu mě to taky čeká :( :( . Skoro po 3 letech mám v autě mokro (předpokládám), dnes mi přestalo svítit stropní světýlko + řidičovi dveře :(. Kabely asi uhnily... :evil:

Uživatelský avatar
Druss81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 27.04.2013 12:45

Re: Mokro v autě

Příspěvek od Druss81 »

Nemohol by sem prisim Vas niekto hodit cislo dielu na tu zaslepku pre tiahlo kapoty? Mam Passat 2001 variant, 1,9 74kw. Dakue
Volkswagen Passat 2001, 1,9 Tdi 74kW

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Mokro v autě

Příspěvek od magmuss »

8D0 823 591 A
průchodka 26,5/4mm (dle ETKY)

Uživatelský avatar
Druss81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 27.04.2013 12:45

Re: Mokro v autě

Příspěvek od Druss81 »

Ďakujem
Volkswagen Passat 2001, 1,9 Tdi 74kW

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Mokro v autě

Příspěvek od magmuss »

Není zač, u nás v ČR na internetovém e-shopu stojí do 30kč
http://www.amd-autodily.cz/karoserie-na ... apoty.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Druss81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 27.04.2013 12:45

Re: Mokro v autě

Příspěvek od Druss81 »

Ja som ho dnes kupil v autorizovanom servise za 1,15... dikes este raz

Edit: tak som dnes vyhodil RJ, v tom prechode bol tmel akysi cierny, kamos mi vravel ze tam ma byt penovy tesnenie. Nevadi, vytiahol som to, dal som silikon, hned som presilikonoval aj prechodku na lanko /mam kupene nove ale nevedel som ako sa vymiena/ a presiel som aj dvere. Samotnu RJ som neodfotil, iba kde bolo mokro pod kobercom. Našťastie komfortka bola uplne sucha, ale myslim ze rovnaky problem mali uz skor, pretoze kable do komfortky boli tiez zasilikonovane;).

Tak hadam bude uz suchoObrázekObrázek
Volkswagen Passat 2001, 1,9 Tdi 74kW

Uživatelský avatar
Melys
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 27.07.2008 23:40
Bydliště: Lovecká
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro v autě

Příspěvek od Melys »

Cus tak sem mel taky mokro v aute. v zadu za spolujezdcem .Cetl jsem ze to muze byt stahovackou tou to nebylo pak ze to muze byt tesnenim kabinovyho filtru taky ne . Po odhrnuti koberce jsem zjistil ze je v podlaze pruchodka ven pod auto a ta byla zpuchrela takze asi kdyz prselo tak to tam pekne cakalo. Posilam par fotek treba nekomu pomuzou.
Přílohy
20160404_152839.jpg
20160404_152850.jpg
20160404_152903.jpg
20160404_152915.jpg

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Mokro v autě

Příspěvek od M@ty »

Nebral bych to jako hotovou věc že se ti tam voda dostávala tou průchodkou v podlaze. Zkontroluj si to ještě jednou po nějakém větším dešti jestli tam není opět voda.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Mikusacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 14.02.2016 18:53

Re: Mokro v autě

Příspěvek od Mikusacek »

Zdravím pánové, mám dotaz, mám vadné těsnění kolem kabinového filtru viz foto. Psal jsem do VW a borec mi psal že se nedá objednat samotné těsnění ale komplet celý plastový box. Může mi někdo potvrdit že se vážně nedá sehnat ? Cena celého dílu je 700 to envím jestli se mě chce dávat. Četl jsem že to hodně lidí řeší silikonem no tak nevím.
Přílohy
IMG_20160529_112116.jpg
image001.png

Uživatelský avatar
MVM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 31.08.2011 12:15

Re: Mokro v autě

Příspěvek od MVM »

Měl jsem ten samý problém a to těsnění se dá nahradit tímto...AKD49701004R10
Zatím to drží :good:
Přílohy
AKD49701004R10.jpg
VW Passat 1.9 Tdi/96kw variant 4Motion 2004, EGR ON :-), JAWA 350/634 r.v 1974

Majklus85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 10.05.2014 16:53

Re: Mokro v autě

Příspěvek od Majklus85 »

Mikusacek píše:Zdravím pánové, mám dotaz, mám vadné těsnění kolem kabinového filtru viz foto. Psal jsem do VW a borec mi psal že se nedá objednat samotné těsnění ale komplet celý plastový box. Může mi někdo potvrdit že se vážně nedá sehnat ? Cena celého dílu je 700 to envím jestli se mě chce dávat. Četl jsem že to hodně lidí řeší silikonem no tak nevím.

Také jsem měl tento problém, mimo jiné jelikož se to nemění to těsnění tak jsem to přilepil na tvrdo lepidlem na autoskla. namazal obě strany Primerem pak zamatlal precizně lepidlem a už 2 roky mám v autě sucho.vždy když zapršelo tak hned mokro u spolujezdce pod nohama a pod palubkou nacucana ta houba . pak mi tam teklo ješte dveřmama kdyš sundám tapec ze dveří. tak dole bylo špatně těsnění. zase stejné řešení lepidlo a čus. :)
Passat AVF 120 KW.EGR Off, Kat. Off.

Mikusacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 14.02.2016 18:53

Re: Mokro v autě

Příspěvek od Mikusacek »

Majklus85 píše:
Mikusacek píše:Zdravím pánové, mám dotaz, mám vadné těsnění kolem kabinového filtru viz foto. Psal jsem do VW a borec mi psal že se nedá objednat samotné těsnění ale komplet celý plastový box. Může mi někdo potvrdit že se vážně nedá sehnat ? Cena celého dílu je 700 to envím jestli se mě chce dávat. Četl jsem že to hodně lidí řeší silikonem no tak nevím.

Také jsem měl tento problém, mimo jiné jelikož se to nemění to těsnění tak jsem to přilepil na tvrdo lepidlem na autoskla. namazal obě strany Primerem pak zamatlal precizně lepidlem a už 2 roky mám v autě sucho.vždy když zapršelo tak hned mokro u spolujezdce pod nohama a pod palubkou nacucana ta houba . pak mi tam teklo ješte dveřmama kdyš sundám tapec ze dveří. tak dole bylo špatně těsnění. zase stejné řešení lepidlo a čus. :)

Já jsem právě pršel ty odtoky pod baterkou a jsou v pohodě, pak jsem přišel na to těsnění pod filtrem tak jsem ho zatim jenom otočil tou lepší stranou. Příští víkend to zadělám silikonem a bude. Ještě jsem četl nějaký odtok nebo těsnění pod řídící jednotkou, může tam být taky nějaká zrada ? + těsnění okolo lanka na otevírání kapoty. Teď jsem ale zjistil že mi tam právě teče ještě přes obě pravé dveře. Už mi to teklo u řidiče a právě mi to v servisu zadělali. Myslíte že na ty dvěře taky bude stačit jen silikon nebo ne ? ( prvně to dělali v praze v servisu kam už nikdy nepáchnu) Pak mám další dotaz jak se oddělává ta vnitřní prahová lišta abych se mohl podívat pod ten koberec jestli tam není nějak moc vody ? Bojím se za to nějak hodně zabrat. Okna jsem trochu naprasáka zatím zvenku zadělal úzkou izolepou aby nemohla voda téct po okně a tam je zatím klid než dostanu auto do servisu. Já si a to nějak nerisknu to odělávat. Vždy něco podělám.



+ Tady(foto) mám pod autem dnes ráno trochu vody a furt malilinko asi kape- je to známka že tam je voda někde pod kobercem ?? Je to na podlaze straně na straně řidiče. Je tam nějaká průchodka která je pořád vlhká.
Přílohy
IMG_20160602_125926.jpg

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro v autě

Příspěvek od KaCzaba »

je zbytecny se tu tak dlouze vyptavat. Poznas to jen a pouze, ale za to ihned, kdyz odehnes koberec. Lista je jen nacvakla.
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“