Klimatizace nejspise problem

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

calibros
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 03.06.2016 20:13

Klimatizace nejspise problem

Příspěvek od calibros »

Zdravim vsechny,chci se zeptat pripada mi ze mi nejede klima jak ma. Nedavno sem koupil pasika tak se stim seznamuju spise celkove s tdi atd. Nechal jsem doplnit klimu resp vymenit napln. A ze zacatku chladila ale ted ne. Koukal jsem na kompresor ktery po zmacknuti auto sepne a toci trubky ale vlazne. Dale sem zjistil ze se netoci vrtulka po laborovani uhliky kdyz na ni zaklepu rozjede se. A dalsi vec co me stve videl sem pri startu jak mi blika celi klimatronic uplne vse po dobu 5 vterin. Poradi mi nekdo co stim?
Klimatizace chladi pouze pokud jede vetrak?ten mensi? Proc nemam chladne trubky a proc blika obcas climateonic.?
prosim nekoho o rady atd a byl by ochotny sem prispet nejakym komentem a radou dekuji koc vsem

calibros
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 03.06.2016 20:13

Re: Klimatizace nejspise problem

Příspěvek od calibros »

Jinak chyby na climatronicu 4f9 a 2c1...

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Klimatizace nejspise problem

Příspěvek od M@ty »

Teď na tel. se mi nechce louskat co tam máš za chyby :lol: ale ten el. ventilátor stejně oprav (vyměň uhlíky) popř. dej jiný.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

calibros
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 03.06.2016 20:13

Re: Klimatizace nejspise problem

Příspěvek od calibros »

Zdravim a hezky vecer . Dnes jsem koupil ventilator ale nedal jsem ho tam ponevadz zitra budu delat rozvody takze celo pujde pryc tak k tomu budu mit hezky pristup. Ale dle.meho si myslim ze ventilatorem to nebude. Dle meho z tohoto jsem v koncich a kord v techto vedrech

calibros
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 03.06.2016 20:13

Re: Klimatizace nejspise problem

Příspěvek od calibros »

Zdravim a hezky vecer . Dnes jsem koupil ventilator ale nedal jsem ho tam ponevadz zitra budu delat rozvody takze celo pujde pryc tak k tomu budu mit hezky pristup. Ale dle.meho si myslim ze ventilatorem to nebude. Dle meho z tohoto jsem v koncich a kord v techto vedrech

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace nejspise problem

Příspěvek od d.d.t33 »

klima ti chladi i kdyz ti nejede druhy vetrak ale jakmile vystoupa teplota automaticky vypne,loni jsem mel tento problerm jizda ok ale kolona teplej vzduch pri kontrole zjisteno ze obcas netoci sahara druhej vetrak pri rozebrani kratky uhle vymena za jine a chadi jak diva akorat je to lepsi delat ze spoda protoze ten kabl vede v sahare v tom odemykani kapoty a pristup na pikacu z vrchu

calibros
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 03.06.2016 20:13

Re: Klimatizace nejspise problem

Příspěvek od calibros »

Ahoj vetrak sem opravil uhliky to lci ok ale stejnak nic kapalina doplnena relatko scvakne klima kompresor na rezim auto se roztoci ve stredu ale chlad zadny trubky vlazny... sprominutim ku*va drat

calibros
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 03.06.2016 20:13

Re: Klimatizace nejspise problem

Příspěvek od calibros »

Jako kdyz sepnu na auto mod. Lehce ale fakt malilinko klesnou otacky milimetr ale ze by sel hlad se rici neda vlazno o neco chladnejsi nez econ na low ale neznatelne v 29 stupnich

calibros
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 03.06.2016 20:13

Re: Klimatizace nejspise problem

Příspěvek od calibros »

Kdyz dam auto mode na low jaky ma jit vzduch ledovy?

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace nejspise problem

Příspěvek od d.d.t33 »

otevri kapotu a sahni na ty dve trubky u kabinaku(leva strana od otevreni kapoty) jedna musi byt ledova a orosena a pak ti klima jede jestlize neni je nekde problem a jinak kdyz das klimu na auto 18 stupnu tak uz cca po 15s ti musi jit chladnej vzduch coz citis v dnesnich teplotach.A kdyz sepne kompresor tak me se drzi spotreba na cca 1.1l misto 0.6l

calibros
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 03.06.2016 20:13

Re: Klimatizace nejspise problem

Příspěvek od calibros »

Ahoj tak jsem zkoumal trubky u baterky nez jdou dovnitr a ovsem ze studene nejsou vlazne ... takze nevim co stim kompresor sepne toci se klapky slysim rele sepne...

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Klimatizace nejspise problem

Příspěvek od M@ty »

Můžeš vyzkoušet přivést na konektor elektromagnetké spojky kompresoru 12V. Je to zelený jednopólový konektor na podu sahary u příčky. Rozpojit a dodat 12V za běhu motoru.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

calibros
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 03.06.2016 20:13

Re: Klimatizace nejspise problem

Příspěvek od calibros »

Ahoj zkusit urcite mohu ale zeptam se jaky to mam vyznam.. kdyz se mi el.spojka toci po zapnuti cudliku auto.nemyslim remenici ale stred tak jak ma

calibros
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 03.06.2016 20:13

Re: Klimatizace nejspise problem

Příspěvek od calibros »

Jo kdyby tady clovek v okoli mel nekoho kdo by pomohl ja fakt klime nehovim a ani nevim kam sahnout a kupovat veci pokus omyl se mi nechce

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Klimatizace nejspise problem

Příspěvek od M@ty »

Pokud se kompresor přes řemenici točí a chladiva je dost tak mě napadá že je ucpaný redukční ventil. Ale to už musí vysvětlit někdo znalejší. Já to ještě rozebraný neměl... :sorry:
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“