Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od majrek001 »

tak vzadu nic není, ale někteří zalepují přední vložky tak že vyndají vložku a dajií místo toho záslepku a občas to zlobí.. ale zamykat a odemykat můžou jen přední zámky takže bych hledal tam nebo nějaký dráty nalomený, zkrat atd
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od Goauld »

Origo zámek to většinou nedělá, protože mikrospínače sou dost silny, ale ty čínsky náhrady mají mikrospínače jiny a tam se to spínání stává, dokonce když je volnější vložka, de odemknout čímkoliv, nejenom klíčem :lol:
Takže tipuju, že máš některej z předních zámků čínu.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4746
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od srotty »

vwkali píše:Myslíš,že by tam mohl být skřípnutý kablík ? Jak bych to rozebral a to bude potřeba nechat dát někam proměřit to asi sám neopravím co ?
Asi bude přeskříplý káblík,proměřovat nemusíš,pokud ho poznáš. Pak jen spojíš.To bys mohl zvládnout.

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od sedli01 »

Pánové zdarec, jeden dotaz :)

Klasika spínač - nesvítí osvětlení intouše ani bezpečnostní ve dveřích, jinak vše funguje jak má. Spínač kupovat nebudu, jsou to pro mě špagety, už bych do dokupy nedal a nikoho jsem na to nesehnal.

Tudíž - vyměním celý zámek ( to se snad povede. Našel jsem tento : http://www.pietro-eshop.cz/katalog/cz/l ... a#75784408 otázka zní - bude to on ? Jsou tam kaalogový čísla, ale to mám psát do VW ať mi dají kat.číslo ? Nedočkal bych se odpovědi. Podle označení by to být mělo ( GIV 2001 ), spíš půjde o ten počet PINů, je jich 8 ? Díky ! :)
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od Goauld »

Výměna celyho zámku je v podstatě stejná práce jako oprava staryho, akorát že ještě zámek rozebereš, propájíš kontakty a opravíš nebo vyměníš mikrospínač. Nejhorší práce je rozebrání a složení dveří, rozebrání a složení zámku je chvilka. Ale hlavní věc na tom je to, že když koupíš ten zámek za necelých 800kč, tak musíš počítat s tím, že je to čína a že funkčně nebude tak dokonalej jak tvůj starej originální zámek. Po dvou letech ten zámek můžeš měnit znovu a budeš zase rozebírat dveře a zámek bude samozřejmě už po záruce. Často ty náhražky špatně zamykají safe polohu, rozpadají se jim převody, nebo se vylamujou vnitřní plasty co převody drží, do vlastního auta bych si to nikdy nedal.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od sedli01 »

Dobře, někde jsem tuto informaci četl, že bych s tím mohl mít po pár letech problém zase. Takže dál shánět mechanika/servis, kde s tím mají zkušenost a nenabídnou také pouze výměnu celého zámku z Číny.
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od Goauld »

Tak on se dá koupit celej origo zámek, ale stojí přes 4 tisíce a kvůli vadnymu mikrospínači to podle mě smysl nemá, zvlášť když to de opravit cely doma, jenom se toho nesmíš bát :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od sedli01 »

Byl jsem se stavil ve VW půl roku zpět a 4000 kč mi bylo taky sděleno + samozřejmě práce, že ano :) Natolik si ojetiny za 70 litrů nevážím, abych nechal opravovat zámek kvůli interiérovýmu osvětlení za částku přes pět litrů :) To mi příjde neekonomický.
Zámek bych vymontoval, ale samotný rozdělání, výměna vrchní části spínače nebo celýho spínače mi není jasná a to jsem sjížděl i video-návody na Youtube. Bohužel i když mám moto, bez auta se neobejdu, tudíž to nemůžu rozhodit a týden laborovat a zkoušet, zda jsem to složil a spájel správně :)

Psal jsem 2 týdny zpět e-mail s konkrétním dotazem, zda jsou schopni opravit výměnou mikrospínače tuto známou závadu a ve dvou případech bez odpovědi, ve třetí mi jako odpověď přišla nabídka na akci doplnění klimatizace, takže asi tak.
Bohužel mám rád věci ve 100% stavu, ale toto bude větší oříšek, než jsem myslel. Budu shánět další alternativy.

výhra by pro mě byla kontakt na někoho v Brně / okolí do 50 km, kdo si přivydělává takovými věcmi, nebo na majitele co si problém sám vyřešil a byl by ochoten mi mikrospínač vyměnit za dopoledne, prostě ve stanovený termín. Tomu bych rád zaplatil nějakou rozumnou částku, pak ho tu vychválil a užíval si pocit, že mi konečně funguje interiérové osvětlení ! :)
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od Goauld »

Hele, tak si kup na aliexpress novej origo levej mikrospínač http://www.aliexpress.com/item/OEM-Door ... ce73bfddef" onclick="window.open(this.href);return false; a udělej si to za víkend sám. Za mikrospínač dáš 180kč a za prácu nikomu nemusiš platit.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od sedli01 »

Dobrý, objednávám to, snad to zvládnu, přepájet 2 káblíky snad půjde bez problému a složit zpět :) Dík za odkaz
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od Goauld »

To zvládneš, hlavně klid při rozebírání, dobře pročíst návody a postupy, případně se mrknout na nějaky videa jak se ty dveře a zámek kuchají a bude to v klidu.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od sedli01 »

Tak prodejce mi z nějakého důvodu zrušil objednávku na mikrospínač, tudíž jsem se rozhodl že nebudu čekat a objednal jsem ten celý zámek od značky SKV z českých stránek za 8 stovek i s poštou. I kdyby vydržel ty dva roky co bude v záruce. Tak vyměnit celej zámek snad bude hračka, aspoň nic nepodělám při výměně mikrospínače. Dám echo, zda se povedlo vyměnit :)
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od Goauld »

Tak si hlavně schovej ten originální zámek a rozhodně ho nevyhazuj.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od sedli01 »

Tak chlapi,POVEDLO SE, FUNGUJU ! :)

Dnes jsem se do toho pustil a je to celkem funny story, golf spojuje lidi :)

Zkouknul jsem video a vyrazil do boje. tapec no problemo dole, pak povolit a vysadit okno, no problemo, sundán plech a zbýval zámek. Ale ! Na povolení 2 šroubů je potřeba torx, ale větší jak T30, neměl jsem. Proto dojel kamarád s přítelkyní, že sadu torxů má, i větších. Bohužel, sřouby byly tak utažený, že nešlo a strhnul se. Do toho dorazil další kamarád od motorek i s kolegou, to nedalo sousedovi a přišel taky na čučku, tak nás na to bylo hned šest. Majzlík nepomáhal, tak se podala malá flexka a hlavičky šroubů se líznuly, udělala se drážka pro velkej plochej šroubovák a nakonec se povedlo. Šrouby totiž byly zakáplé loctitem. Pak už jen nasadit plech a zkouška...napojen konektor na tapec pro světýlko ve dveřích a nic... wtf ? Zkusit zavřít a otevřít, nic. Zoufalství, esi problém není jinde. Ale stačilo zapojit konektor na motorek stahování oken, obvod se uzavřel a budiž světlo ! :) Takže paráda. Deset minut a vše složeno, radost nehorázná.
Shodou okolností v lednici naložený maso na zítra, tak se využilo dnes, hodilo na gril a šli jsme to oslavit pivem/nealkem a masíčkem k ohni, tak proto že GIV - connecting people :)

Dík moc za rady tady, původní zámek nechám. Sice kravina, ale já mám z toho ohromnou radost.
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od Goauld »

Šrouby sis ztrhl proto, že se to nepovoluje torxem, ale XZN M8. Ale jinak vidíš, zvládls to. Radost chápu, protože pokaždé, když to spravuju, nebo cokoliv co zpravuju, tak mám radost, že se to povedlo :good:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“