NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od smolda »

Mě to dělal vnitřní homokineťák
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
richard-richard
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 05.09.2010 11:22
Bydliště: chomutov

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od richard-richard »

Zdroj pazvuku nalezen........ :cry:
Přílohy
DSC_0849-1.jpg

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od smolda »

Tak hlavně s tím už nejezdit a hned opravit, je to docela vo průser.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
richard-richard
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 05.09.2010 11:22
Bydliště: chomutov

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od richard-richard »

to jo...ale teď kde koupit tu hřídel...na netu jsem našel ale buď vyrobeno ve španělsku...2000 kč PRŮMĚR TISÍCIHRANU 33mm POČET ZUBŮ 26 nebo vyrobeno v EU...2950Kč:1.9 TDI 96 130 1896 4 11-2002 03-2010 ASZ
1.9 TDI 4motion 85 115 1896 4 04-2000 03-2010 AUY, BVK a nebo výrobce Maxgear :3850kč 1.9 TDI 96 130 1896 4 11-2002 03-2010 ASZ
1.9 TDI 4motion 85 115 1896 4 04-2000 03-2010 AUY, BVK tak nevim jinak prodejce je http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; jestli má někdo zkušenosti s tímto prodejcem a jinak to nabízí i APM za 5118kč..ale není podle katalogu na skladě....:/

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od smolda »

Já tam mám tohle: http://aukro.cz/poloosa-hridel-sharan-a ... 45673.html" onclick="window.open(this.href);return false; už druhým rokem a zatím OK
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
richard-richard
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 05.09.2010 11:22
Bydliště: chomutov

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od richard-richard »

na to jsem koukal a je tam toho docela dost jen najít to správný za rozumný peníz...a jak jsem dával ten odkaz tak ptodává i samotný ložisko a to se mi zdá zbytečný protože se může stát že dám ložisko a odejde ta prodlužka poloosy..

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od smolda »

Nemá cenu kupovat jen samotný ložisko
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
juraseq
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 21.03.2011 18:45
Bydliště: Pardubice

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od juraseq »

Zdravim klubáci. Pozorně jsem četl veškeré příspěvky k tématu, ale svůj problém jsem nevyřešil.
Z přední nápravy se mi ozývá kovové bouchaní. Za studena dalo by se říct klid(neslyším skoro vůbec), ale jakmile se trochu ohřeje tak to bouchá. Nejvíce při drobných nerovnostech i při mírném zatočení doleva i doprava můžu jet 10km/h nebo i 60km/h se zařazeným stupněm nebo i bez. Když vytočím hodně kola doprava, tak není slyšet skoro vůbec. Cítím to do volantu a zároveň i trochu z podlahy.
Všechny čepy včetně stabilizačních tyček a axialních táhel jsou OK, tlumiče, vrchní uložení, puky i ostatní silenbloky měněny.
Už jedině co mě napadá je výměna převodky řízení.
Nějaké vaše typy? Ja jsem už v koncích. Díky za rady.
VW Golf I 1,6D 40kW
VW Golf I Cabrio 1,6 GTI 81kw
Ford Galaxy 1,9 TDi 81kW
Škoda Superb 2,5 TDi 114kW

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od BigBang »

Vím, že to asi bude tak trochu lamadotaz, ale budeu měnit ložisko horního uložení a má otázka zní - vyměnit obě strany? Vím, že by to bylo záhodno, ale zase vím, jakej je k tomu přístup v autě a jak vypadaj závity na tlumičích, proto se mi zase nechce pokoušet osud na zatím zdravé straně. Aby se nakonec nepodařilo zku.... závit na tlumiči na zdravý straně jenom kvůli tomu, že jsem chtěl bejt pečlivej.

Druhej problém je ale horší v tom, že nevim, co to způsobuje. Je to periodický bouchání závislý na rychlosti a projevuje se jen v momentě, když jedu ustálenou rychlostí po rovině. Jakmile začnu brzdit motorem nebo zrychlovat, ustane to. Jde to cítit lehce i do řízení a podlahy, ale v podstatě kdokoliv komu jsem to ukazoval to neslyšel/necítil, avšak vím, že to takový zvuky dělat nemá :D Dělá to přibližně mezi 60-100km/h, ze začátku to bylo cca od 80km/h. Myslel jsem, že to dělá prodloužení poloosy, ale ani po výměně se to nezměnilo. Ve videu to je slyšet, ale ne moc zřetelně, i když to trochu ten držák kamery zesílil a ten zvuk je krapet zkreslenej. V reálu je každý to klepnutíá zřetelnější, kdežto na videu to je jak ložisko. Přibližně od 28 sekundy to je nejzřetelnější ;) Má někdo nějakej tip? Oba vnitřní klouby mají přibližně stejnou vůli, na můj vkus ne malou, ale prej jsou z výroby už s vaklem. Ozývá se to jakoby z pravé strany (od spolujezdce).

Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

pyronovak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 30.05.2016 17:42

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od pyronovak »

Ahoj. Byl jsem tu kdysi(2008) dávno se svým VW Sharan 2005, 1,9 automat. Sharan stále slouží, jen poslední rok se mi děje taková nemilá věc. Při delší, plynulé jízdě po dálnici se mi při sjezdu z ní a následně, ozývají takové kovové zvuky, něco jako ťukání. Nepravidelné. Jednou jsem to jel ukázat mechanikovi, ale musel jsem na 30min zastavit doma, pak když jsem za ním dorazil, už to nedělalo. Další jízdu z dovolené jsem protáhl až k němu, ale na nic a odkud to jde jsme nepřišli. Nechal jsem vyměnit poloosu, zkontrolovat čepy atd, nerozumím tomu, a stále to klepe. Někdy to začne po 200km, jednou až ve Slovinsku, posledně zhruba po 80km. V ten den ale bylo velké vedro. V zásadě to nedělalo v zimě, to jsem ale nikam daleko nejezdil, nedělá to když jezdím kolem ,,komína" a ani při kratších pojížďkách. Teď mi říkala žena, že se jí zdá, že to klepe když je velké teplo. Včera nic, dnes prý ano. Tak snad se to začíná projevovat častěji, abychom na to přišli. Pokud to shrnu, tak se to začalo projevovat až po delší, rychlejší jízdě, vydrželo to na dojezd domů a druhý den nic. Pokud jsem nejel dlouhou, tak jsem o tom třeba 3měsíce nevěděl. Sharan jede normálně, na dálnici není nic slyšet, nemá na to vliv točení volantem, a asi ani brždění. Prostě začne to až po určité době a pak pokud jedu přes město pomaleji, je to slyšet jakoby zepředu u řidiče. Takový nepravidelný klepání. Díky, za každé info.

Uživatelský avatar
ONGBAC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 17.08.2011 23:08
Bydliště: Domažlice - Plzeňský kraj

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od ONGBAC »

Dobrý den,

je možné že bych měl špatné horní uložení tlumičů když je auto na zvedáku tak když hýbám předním pravým kolem jako kdybych zatáčel tak se ozývá skřípavý zvuk z horní oblasti tlumiče/pružiny? Také kolo když je na zvedáku mohu zvednout cca 2-3cm a hýbe se při zvedání i taková ta miska nahoru a dolů jak je v prostoru pod kapotou auta nad tlumičem.

Auto také samo zatáčí doprava a při pomalejší jízde např. na parkovišti jde slyšet zvuk z pravého předního kola jako by se otírala guma o kov nebo guma o gumu.

Jsou tohle příznaky špatného horního uložení?
Stačí poté vyměnit tohle:
Obrázek ?

Děkuji za rady
VW Bora 1.6SR AKL 74KW 1999.

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od BigBang »

vypadá to na horní uložení (vč. ložiska)...
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

fabia04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.07.2010 08:50

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od fabia04 »

Prostrikej vrsek wedeckem a uvidis vic.

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od BigBang »

pokud mu i ta vrchní miska pochoduje ty 2 cm, tak není moc co řešit...
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

fabia04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.07.2010 08:50

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od fabia04 »

Pokud je auto na zvedaku,tak to bude vzdy pochodovat,horni gumove ulozeni doseda do misky v karoserii vahou auta na zemi,nijak tam neni uchycene.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“