PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od michall »

Jj, v zásuvce je mechanický kontakt, který by měl říkat, že je připojen vlek. A měl by jednak vypnout zadní mlhovky a druhak by měl říct řj parkasistenta, aby "hodil bobek" na zadní senzory. Jestli si dobře pamatuju, tak jsou to jen pružné plíšky vystavené vnějším vlivům. Zkus rozebrat, vyčistit, složit a doufat :-)
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Ján Porada
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 09.07.2009 18:42

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od Ján Porada »

Jasné, skúšal som ale tie skrutky sú fakt zapečené samá hrdza :roll: . Odvŕtam a uvidím. Myslel som na nejaký menej agresívny spôsob. Každopádne ďakujem a dám vedieť výsledok. :baseball:

Uživatelský avatar
jenda.master
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 21.01.2010 21:33
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od jenda.master »

Ahoj,
mohl bych tě poprosit, jestli teda máš originální parkovací asistent, přední i zadní a aktivaci tlačítkem.
Mohl by ses podívat na do jednotky parkovacího asistenta na její kódování? Pořád se mi nedaří nakódovat detekci připojení vleku. Drátování mám hotový, ale kódování mi to pořád nechce vzít.

Jinak v zásuvce je mechanickej přepínací kontakt, má 3 piny. Pořadí pinů může být jiné, záleží na spínači.
1 kabel k zadní mlhovce
2 zadní mlhovka (propojení z kudly v zásuvce - na autě zadní mlhovka nesvítí, jen na vleku)
3 parkovací asistent

při zapojení vleku se propojí 1 a 3 (a tím ukostří) a na základě toho PA detekuje připojení vleku.
Ford Galaxy 1,9TDi 2001 85Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2009 103Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2016 110Kw DSG

Ján Porada
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 09.07.2009 18:42

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od Ján Porada »

Je potrebná diagnostika s PC ? Tú nemám, mohol by som sa zastaviť ak sa mi nepodarí spojazdniť zástrčku v servise ak ti to nesúri tak o dva týždne. :thanks:

Uživatelský avatar
dejdar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - západ

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od dejdar »

Kódování jednotky parkováků mám 00117, ale v kódování vůbec nevolíš vypínání přívěsu to musí jít automaticky jakmile připojíš na 5. pin 16-ti pinového konektoru na jednotce PDC kostru. V kódování jde pouze zvolit manuál/automat a zvuk při zařazení zpátečky.
Sharan II 2006 + Tabbert Rossini

veškeré autoelektro, diagnostika-nejen VW, opravy příhřevů, přestavby na nezávislé, opravy MAXIdotů, apod...

Uživatelský avatar
jenda.master
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 21.01.2010 21:33
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od jenda.master »

Ahoj, kodovani mam stejne, zapojeni mam snad taky spravne, ale kdyz zaprahnu vlek, tak pri zarazeni spatecky zadni cidla porad signalizujou prekazku...
Jestlize je moje predstava spravna, tak se parkovaci asistent pri pripojenem vleku automaticly neaktivujou, jdou aktivovat rucne a fungujou jen predni? Zkusim jeste prekontrolovat, jestli na tom pinu 5 je opravdu kostra. Na aute dodelavali pri prodeji v autorizaku tazny, ale jaksi vubec neresili vypinani mlhovky na aute a vypinani parkovaku...

V diagnostice od delphi je prave kodovani parkovaciho asistenta, vychazi mi kod 10117, ted tu tabulku nemam u sebe, ale pak ji sem prilozim.

Jinak zatim diky 8)
Ford Galaxy 1,9TDi 2001 85Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2009 103Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2016 110Kw DSG

Uživatelský avatar
dejdar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - západ

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od dejdar »

PDC systém se aktivuje vždy automaticky (i při připojeném vleku), ale s vlekem se aktivují pouze přední senzory.
Svítí ti zadní mlha na autě, nemáš tam prasklou žárovku? ....Ta kostra tam jde přes tu žárovku z mlhovky.
Sharan II 2006 + Tabbert Rossini

veškeré autoelektro, diagnostika-nejen VW, opravy příhřevů, přestavby na nezávislé, opravy MAXIdotů, apod...

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od michall »

... nebo LEDžárovka v mlhovce :-). Z hlavy nevím, ale VAG by snad měl ukázat, zda je spínač v poloze "vlek připojen".
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
jenda.master
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 21.01.2010 21:33
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od jenda.master »

tak jsem to včera dal dohromady... žárovky mlhovkách OK, žádný ledky, na diagnostice nebyl vlek videt... takze sedacka ven pro lepsi pristup a mereni... na vedení od zásuvky se po připojení vleku ukázala kostra, takže rozebrat konektor - a ejhle, chybicka se vloudila, sáhl jsem po špatnym PINu a nebyl kontakt s jednotkou, po výměně je vše OK, na diagnostice je videt "prives rozpoznan - ano", a aktivujou se pouze přední senzory.

Jen je škoda, že na to nejsi nějak upozorněn, protože kdybych tam čistě omylem nechal redukci nebo zustal vyset ten spinač, tak ani nevim, že senzory nejsou aktivní.
U galaxy jsem měl neoriginál senzory, který se po připojení vleku odpojili, tudíž to ani nepíplo, tady to při aktivaci pořád pípá.

Jinak díky za rady
Ford Galaxy 1,9TDi 2001 85Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2009 103Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2016 110Kw DSG

marioxxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 23.08.2015 14:24

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od marioxxx »

Zdravim vsechny. Mel bych dotaz, teda spise takovy prekladatelsky orisek;-) Parkovaci system mi funguje perfektne, ovsem pouze do te chvile nez nastaruju. Pote mi hlasi prekazku i kdyz tam zadna neni. Na diagnostice vse OK. Pamet bez zavad, odezva 0.9-1.1ms. Nemel by nekdo napad kde by mohl byt problemek? Predem dekuji za kazdou odpoved.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od kubenec »

Spinave cidla. Mel jsem to same v zime.

Odesláno z mého ASUS_Z00ED pomocí Tapatalk

marioxxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 23.08.2015 14:24

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od marioxxx »

Zkusim je precistit, ale nevim jestli to pomuze. Nejsou nejak exstra spinave. Mozna bych to spis videl na nejaky predreny kablik. Ale proc to nenastartovane funguje a kdyz se rozbehne motor zacne to hlasit bludy? Kazdopadne diky za typ.

Uživatelský avatar
jenda.master
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 21.01.2010 21:33
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od jenda.master »

mam něco podobného po dešti.
Pod prostředníma čídlama na předku jsou LED denní svícení, jakmile se čidla namočej a svítim jen LEDkama, tak přední senzory detekujou překážku (podle diagnostiky pouze prostřední). Jakmile rozsvítim parkovačky, teda zhasnou LEDky, tak je ticho a vše funguje normálně.

Ze začátku jsem z toho byl nešťastnej co s tim pořád je, dneska už to neřešim, buď čidla tlačítkem vypnu a když čidla potřebuju, rozsvítim parkovačky :smoke:

Měl jsem chvilku nutkání, že LEDky připojim přes relátko, aby se zhasli když je aktivní parkovací systém, ale nějak není čas :-D
Ford Galaxy 1,9TDi 2001 85Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2009 103Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2016 110Kw DSG

marioxxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 23.08.2015 14:24

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od marioxxx »

Taky bezva zavada. Tohle bych videl na spatnou kostru k tem LEDkam. Taky jeste prolezu vedeni nebo zkusim napojit nove ukostreni cidel.

Vladimír55
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 09.02.2013 12:31
Bydliště: Česká Lípa

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od Vladimír55 »

Zdravím , pročetl jsem celé vlákno , ale tady se jedná více-méně o poruchy parkovacího systému , což je velice zajímavé a potřebné , leč nikde není "rada", jak tento parkovací systém instalovat do vozu , kde není . Samotná instalace není vůbec složitá , problém je (pro mě) kudy protáhnout vodiče od čidel v zadním nárazníku do prostoru levé zadní kapsy , aniž by se musel demontovat zadní nárazník , nebo vrtat nějaké otvory do karosérie . Domnívám se , že u mého "šarana" bude pod zadním nárazníkem "výztuha" a demontáž nárazníku mě nemine . Nemám tažné .
V úplně zadní části podlahy je na koberci "nerezový" plech , je možno tento bez poškození sejmout a dostat se pod podlahu ? Tam by snad byla možnost protáhnout vodiče od čidel do levé zadní kapsy . Nemohu opomenout , že vodiče od čidel by měly být zabezpečeny proti samovolnému pohybu a proti povětrnostním vlivům , obzvláště v místě vývodu od čidel .
Uvítám každou radu , hlavně kudy protáhnout vodiče od čidel .

Vladimír

MODEDIT : Přesunuto... 3 roky jsou na prostudování pravidel málo ? Zejména BOD 2 ...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“