Brzdy-přední, zadní

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Frank Mc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 02.06.2012 15:04

Brzdy-přední, zadní

Příspěvek od Frank Mc »

Zdravím, nějak jsem si nepohlídal zadní destičky a už brzdím kov na kov a potřeboval bych poradit jaké pořídit nové brzdy (destičky+kotouče). Vyměnil bych rovnou i předek. Je to Passat B5.5 2003 96kW. Nechtěl bych žádnou čínu, něco kvalitnějšího, nebránil bych se i vrtaným kotoučům. Děkuji za Vaše typy :).

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Brzdy-přední, zadní

Příspěvek od trhac »

Ate,brembo,textar nebo trw. jinak je toho tady napsanýho mraky..

Uživatelský avatar
t0mas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 15.06.2016 08:29

Re: Brzdy-přední, zadní

Příspěvek od t0mas »

Ahoj VWmaniaci :) prosím poraďte, už jsem z toho na prášky.
B5.5 96kw PD 2004 předokolka - přibržďovalo pravé přední kolo, takže proběhla výměna hlavního brzdovýho válce, pravého třmenu, předních kotoučů a destiček, na pravé straně hadice k brzdiči. Nátrubek tandemu utěsněný, průchodka k posilovači i hadičky se zdají ok. Při jízdě po městě je vše zdá se normální, ale když jedu meziměsto, brzdový pedál začne být brutálně citlivý, už na dotyk nohy účinek. Dnes jsem si všiml ohřátých předních kol (obou stejně) aniž bych nějak prudce brzdil, ale ruku na nich i na třměnech udržím. Po našlapání pedál změkne na "normál" co jsem byl zvyklej před problémem. Po chvilce jízdy zase šílená citlivost na dotyk. Posilovací účinek se zdá v pořádku, po našlapání změkne, ale pořád brzdí dobře. VAG nic, ABS spíná normálně. Začínám mít strach s tím jezdit, aby někde něco neprasklo a nepřestalo to brzdit až bude potřeba. Forum prolejzám už měsíc, ale podobný příznaky snad nikdo nepopisuje, nebo jsem nenašel. Zkratka čím míň brzdím tím je pedál citlivější, až se pak lekám jak moc to brzdí. Začalo se to projevovat cca po 500km od výměn. Jestli píšu na špatný místo, tak naposled. Děkuji za každej nápad.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Brzdy-přední, zadní

Příspěvek od M@ty »

Takže pro upřesnění - ty přední brzdy ti ohřívají kola nebo saháš přímo na kotouče? Pokud seti při normálním brždění (nepočítám ze 150km/h na nulu :lol: ) neadekvátně ohřívají př. disky tak bych vyčistil př. brzd. třmeny, vyměnil těsnění a prachovky popř. i pístky. Měl jsem problém s jedním repasovaným třmenem kterému jsem věřil a nesral se do něj když jsem ostatní tři repasoval a hajzl se mi vždy po citelnějšíím brždění při větším prohřátí začal hůř vracet. Repas byl udělán na pendrek a musel jsem si vyčistit začátek díry válce třmenu k zápichu pro těsnící kroužek. Nejspíš se to po zahřátí kouslo a pístek se nevracel i přesto že s ním problém nebyl. Jinak ale nevím co by mohlo způsobovat nárůst tlaku (pokud to dobře chápu z tvého popisu). Nebudu plácat že by to mohlo být jednotkou ABS... :roll:
Přílohy
DSC04684.jpg
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
t0mas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 15.06.2016 08:29

Re: Brzdy-přední, zadní

Příspěvek od t0mas »

S tím ohříváním kol už je to asi schíza, po 40km jsem si na kotouče netroufl šáhnout, ale na třmeny jo a to nebylo nějak závratně ohřátý, taky pršelo a žádný odpařování vody se nedělo. Jinak dneska po příjezdu jsem na to dupnul na mokrý trávě lehce ve smyku a ABS i ESP zafungovalo řekl bych normálně. Ještě takovej poznatek, když zastavím, vypnu motor a šlápnu na brzdovej pedál, tak z prostoru kolem posilovače foukne a to jako že FOUKNE. Zkoušel jsem to u známího na starším B5 a tomu to jen jakoby zasyčí. Po třetím šlápnutí už to neudělá. Když stojím během startu na pedálu tak povoluje hodně pozvolna. Jinej známej říká, že by to mohl dělat i posilovač. Ten pravej třmen měl zadřenej pístek a teď je tam komplet novej třmen i s pístkem a na levý straně šel pístek zamáčknout růčo. Takový ty vodící tyčky na třmenech jsou promazaný a běhá to (při montáži běhalo) dobře. Na mírném kopci i po delší jízdě se to samo rozjede. Přesně jak píšeš, nárůst tlaku, není tam nějaká regulace?

Dík :good:

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Brzdy-přední, zadní

Příspěvek od M@ty »

Regulace tlaku zadku zde není, to mají jen auta bez ABS (takže se to Passata 3B/3BG netýká). To odfouknutí posilovače odzkouším u sebe. Dvojitý může dělat větší zvuk než jednoduchý u B5.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
t0mas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 15.06.2016 08:29

Re: Brzdy-přední, zadní

Příspěvek od t0mas »

Snad to nezakřiknu :baseball: , ale dnes bez problému, žádný změny v pedálu a auto se téměř celej den nezastavilo. Že by pomohlo jak jsem včera potrápil ABS na zahrádce? Napadá mě jedině, že v systému mohla cestovat ještě nějaká bublinka. Děkuju M@ty, uvidím další dni.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Brzdy-přední, zadní

Příspěvek od M@ty »

I to je možné. V každém případě jsem se ani neoptal zda máš ESP a jakou kapalinu DOT4 máš v okruhu? Obyčejnou nebo tu speciální pro ASR/ESP? Sice jsem o tom ještě neslyšel že by s tím byl problém ale nějaký rozdíl nejspíš ve viskozitě bude.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
t0mas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 15.06.2016 08:29

Re: Brzdy-přední, zadní

Příspěvek od t0mas »

Takže jsem to úspěšně zakřiknul.
Jinak ESP mám a kapalina se dolívala nějaký standard, určitě ne spešl pro ESP. Podařilo se mi přes známého položit dotaz mechanikovy v Porsche Plzeň, prý se tam s tím setkali a že to bylo způsobeno při výměně hlavního brzdového válce. Jsou tam nebo někde u něj nějaký tyčky, na které se nemá sahat, že v nich má být velká vůle a když to někdo rádoby "došteluje" a odstraní tu vůli, tak se to takto chová.
Co myslíš? Diks!

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Brzdy-přední, zadní

Příspěvek od M@ty »

Tak pochopil bych kdyby nebyla vůle mezi táhlem posilovače. Můžeš na to mrknout.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
t0mas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 15.06.2016 08:29

Re: Brzdy-přední, zadní

Příspěvek od t0mas »

ok, vyměním kapalinu a omrknu to táhlo. Dík M@ty!

DeWWoRcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13.01.2016 15:41

Re: Brzdy-přední, zadní

Příspěvek od DeWWoRcz »

Ahoj, nechci zakládat nové téma. Tak to s dovolením píchnu sem. Seká se mi přední třmen, prachovka je sežraná. Tak to vyměním, ALE nevím jaký mám vzít průměr opravné sady. Jak to zjistím ? Prodávají se 54mm a 57mm. Mám passat syncro 2.8 1999. Děkuju moc

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Brzdy-přední, zadní

Příspěvek od trhac »

DeWWoRcz píše:Ahoj, nechci zakládat nové téma. Tak to s dovolením píchnu sem. Seká se mi přední třmen, prachovka je sežraná. Tak to vyměním, ALE nevím jaký mám vzít průměr opravné sady. Jak to zjistím ? Prodávají se 54mm a 57mm. Mám passat syncro 2.8 1999. Děkuju moc
Odšroubuj třmen a posuvkou změř průměr pístku.myslím že to není nic těžkýho

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Brzdy-přední, zadní

Příspěvek od M@ty »

2.8 V6 v B5 má brzdy s kot. 288mm a třmen má pístek oprům. 57mm. Dělal jsem i "návod" s fotkami. Mohu ti dát odkaz (není zde na fóru).
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Dejmall
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Portland, OR
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy-přední, zadní

Příspěvek od Dejmall »

Ano prosim o ten navod. Potrebuji menit zadni brzdy. Musim nutne mnenit i kotouce?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“