Problémy s jednotkou ABS

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
kemo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Reichenberg

Problémy s jednotkou ABS

Příspěvek od kemo »

Zdravím,
nedávno mi začala blbnout jednotka ABS, sporadicky na budíkách svítí ABS a bliká kotrolka brzd. Napíchnul jsem to na VAG a vyběhne mi chyba spojení řj ABS s přístrojovu deskou. Něco jsem tady početl ale nejsem z toho moudrý. Moje poznatky jsou tyto:

- jednotka má v názvu quattro,má pouze ABS a EDL
- nabil jsem baterii....stále chyba
- když není možné se dostat do řj ABS, tak zároveň ani není možné se do stat do motorové řj
- ráno to vždy funguje ! když jedu z práce, nebo večer tak pokáždé nefunguje
- když zapnu klíček do první polohy, odpojím konektor tak do kenektoru jde jak zem tak 12,2V na pinech 17 i 18. Takže šťáva do jednotky jde.
- Dělal jsem i pár pokusů...se zapnutým zapalováním ojsem odpojil konektor a znovu ho zapojil. Z abs se ozvalo pár krát cvaknutí a kontrolky na budíkcáh zmizeli. Jednotka fungovala. Takhle jsem to udělal 3x a bylo vše funkční. Potom už to nefungovalo, po zapojení konektoru už ABS ani necvaklo. Druhý den ráno opět záhadně fungovalo.
- zkoušel jsem i pár krát zahýbat kabelama a na chvilku to fungovalo

Je tedy možné že do jednotky jde šťáva, ale kvůli jiným špatným kontaktům prostě nefunguje, protože když je chyba na budíkách, tak ABS při jízdě opravdu nefunguje. Je tedy možné že by to bylot akhle v kabelech, když tu a tam to hýbnutím nebo vypojením na chvilku funguje? Nebo to prostě bude řj v hajzlu? Prosím pomozte, jsem z toho zoufalej a zatím to jednotku nechci posílat na repas, když nevim jestli to můžou být ty kabely. Díky moc.
Přílohy
pin.jpg
EX Passat Variant Syncro B5 , 1.9 AFN 81kw (lenochod)
EX T3 Caravelle, 1,9 Wasserboxer DG 57 kW (rv.1985)
VW Lupo 1.4 TDI & BMW X5 E53 3.0D
----- Ein Volk, ein Reich, ein Wagen -----

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Problémy s jednotkou ABS

Příspěvek od FandaTDI »

proměřit, okouknout konektory a nezřídka se stává, že to je třeba i prasklá pojistka (ne přepálená, ale opravdu prasklina, na první pohled třeba neznatelná...), event. v jednotce, tam zas často problém v drátcích zalitejch v nějaký tý zalejvací hmotě...

Martincito
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2088
Registrován: 31.07.2011 22:30
Bydliště: Zlín

Re: Problémy s jednotkou ABS

Příspěvek od Martincito »

Nazdar kemo, jak jsi dopadl? Já mám stejný problém, kontrola ABS a brzdy...je mi to 3x zapípá už hned po nastartovaní a ABS mi už nefunguje.

Uživatelský avatar
kemo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Reichenberg

Re: Problémy s jednotkou ABS

Příspěvek od kemo »

Byly to dráty z konektoru do PCB v řj ABS. Otestuje se to vcelku jednoduše. Sežeň si někoho druhého ať se ti kouká na budíky jestli zmizí kontrolka ABS a ty mezitím zkoušet zatlačit z boku na konektor do ABS jednotky. Já na něj zatlačim směrem k motoru a na chvilku se to vždy chytlo. Sejnal jsem jsem jiné ABS a vyměnil pouze elektroniku abych nemusel ovzdušňovat brzdy. Tady je pěknej návod...

EX Passat Variant Syncro B5 , 1.9 AFN 81kw (lenochod)
EX T3 Caravelle, 1,9 Wasserboxer DG 57 kW (rv.1985)
VW Lupo 1.4 TDI & BMW X5 E53 3.0D
----- Ein Volk, ein Reich, ein Wagen -----

triangl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 22.10.2012 14:14

Re: Problémy s jednotkou ABS

Příspěvek od triangl »

Taky mám stejný problém na mém pašíku sedanu B5,5 vyměnil jsem abs jednotku mechanickou a elektronickou a brzdy odvzdušnil. nefunguje to tak se domnívám že bude voda v podlaze tak vytahnu sedačku a podivam se pod koberec jestli nejsou vyhnite dráty. Je elektronika pod sedadlem řidiče? ABS jednotka mi totiž nekomunikuje s VAGem tak bude problem v kabelech. Má někdo další tipy?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“