Nesvítí kontrolka otevřených dveří

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Buřton
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 16.09.2009 10:07
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Nesvítí kontrolka otevřených dveří

Příspěvek od Buřton »

Zdravím tuneři.. mám menší otazku. Všiml jsem si u GIV že má v poli kontrolek i kontrolku otevřených dveří. Mě teda nesvíití, když jsou otevřené jakekoliv dveře. Přitom interiérové osvětlení na otevírání normálně reaguje. Ptám se tedy, jestli ja tato kontrolka jen u některých ferzí GIV, nebo mám jen spálenou žárovku kontrolky?? Díky.. H@NS

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nesvítí kontrolka otevřených dveří

Příspěvek od xerxes »

kukni tady :wink: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=33&t=176&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Buřton
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 16.09.2009 10:07
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí kontrolka otevřených dveří (VYŘEŠENO)

Příspěvek od Buřton »

No tam jsem koukal, ale nic k mému problému jsem nenašel. Když jsem ale dneska rozebral budiky, zjistil jsem, ze tam tu kontrolku ani nemam :P , tak je asi jen u polodotu a maxidotu. Takže vyřešeno... Dík :lol:

Uživatelský avatar
Biblbrox
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4252
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kněžpole
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí kontrolka otevřených dveří

Příspěvek od Biblbrox »

Já mám maxidot a kontrolku taky nemám. Jen se mi na maxidotu zobrazuje otevřeníá kufru.
ObrázekObrázekNEPROPADEJTE PANICE

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: Nesvítí kontrolka otevřených dveří

Příspěvek od kanec.h »

Biblbrox píše:Já mám maxidot a kontrolku taky nemám. Jen se mi na maxidotu zobrazuje otevřeníá kufru.
Já mam polodot a kontrolku taky nemam.jen se mi na polodotu zobrazuje otevřený kufr!
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Uživatelský avatar
Buřton
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 16.09.2009 10:07
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí kontrolka otevřených dveří

Příspěvek od Buřton »

Tak teď už to vůbec nechápu. Mám to někde na fotce v TuningMagazine, borcovi tam v GIV svítila pod kontrolkou rezervy paliva uplne vlevo červená kontrolka auta s otevrěnýma dveřma. Ale aspoň mě to už netrápi, já tam tu kontrolku nemám vůbec:) Kufr mi taky svítí v pozadí otáčkoměru;)

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nesvítí kontrolka otevřených dveří

Příspěvek od xerxes »

Buřton píše:Tak teď už to vůbec nechápu. Mám to někde na fotce v TuningMagazine, borcovi tam v GIV svítila pod kontrolkou rezervy paliva uplne vlevo červená kontrolka auta s otevrěnýma dveřma. Ale aspoň mě to už netrápi, já tam tu kontrolku nemám vůbec:) Kufr mi taky svítí v pozadí otáčkoměru;)
siganlizace otevřených dveří má 3 ti generace

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nesvítí kontrolka otevřených dveří

Příspěvek od Goauld »

Já mám zas kontrolku na otevřenej kufr, ale na kufr nereaguje. Nepřišel sem na to jak to zprovoznit. Spínač dobrej, kabely dobry a kontrolka stejně nejde, svítí jedině na vagu :(
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: Nesvítí kontrolka otevřených dveří

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Zdravíčko, oživím tohle téma, protože mám problém. Dnes jsem vytahoval pár věcí z auta ( auto v garáži ve tmě ) a všiml jsem si že mi nesvítí osvětlení kufru. 2 roky zpět se mi stalo že jsem kufrové dveře neotevřel, tak jsem jel do servisu a prý byl zaoxidovaný zámek, opraveno a fungovalo,ale né na dlouho. Po měsíci jsem jel na týden do Polska, kdy jsem si na rušné ulici všiml, že když zamknu auto, tak normálně kufrové dveře otevřu a auto začalo vřískat, takže jsem byl zabobkovaný celý týden aby mi auto neukradli ( v cizině chodím kolem auta a zkouším zda je zamklé ). Příčinu jsem po Polsku naše pomocí otázek zde a tedy byl utrhlý kabel v husím krku. Ted opět po roce příčina znovu. Vnitřní osvětlení funguje, ale kurfové ne. Mám polodot, který má snímač na kufrové dveře, tak jsem tedy otočil klíček do starovací polohy, otevřel kufr a nic. Zkusil jsem tedy ještě jednu věc a tu že jsem otevřel kufr, zamčel auto a následně odemčel. To se po 30ti vteřinách i s otevřenýma kufrovýma dveřma zamklo. Mám tedy počítat že je zámek v kufrových dveřích definitivně KO ? Zvládne výměnu běžný garážník svépomoci ? Děkuji
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nesvítí kontrolka otevřených dveří

Příspěvek od Goauld »

Spíš bych to viděl na kabeláž zase v tom husím krku, motorky moc neodchází, ale stat se muže. Pokud by to byl motorek, výměnu zvládne průměrná lama. Ale ani spravení té kabeláže není nic složityho, dokonce na to de koupit opravná sada, kdyby se ti nechtělo nic pájet a dělat náhradní kabely. http://www.aci.cz/vw-vw-golf-iv-8-1997- ... 81469.html" onclick="window.open(this.href);return false;
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Nesvítí kontrolka otevřených dveří

Příspěvek od Dymák »

možná taky mikrospínač zámku kufru, kterej dává signál o poloze dveří
návod na opravu najdeš ve FAQ
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nesvítí kontrolka otevřených dveří

Příspěvek od Goauld »

Ten nemá vliv na motorek zámku, jenom na světýlko, nebo kontrolku na palubce.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Nesvítí kontrolka otevřených dveří

Příspěvek od Dymák »

no však, já teda z popisu problému pochopil, že problém se servomotorem zámku se vyřešil opravou kabeláže a nyní jen zlobí osvětlení a poloha dveří
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nesvítí kontrolka otevřených dveří

Příspěvek od Goauld »

Jasně, já sem si to z toho dlouhosáhlyho popisu závady zapamatoval obráceně :lol: Takže ano opravit spínač v zámku kufru, případně zkontrolovat kabeláž v husově krku :lol:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: Nesvítí kontrolka otevřených dveří

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Děkuji kluci, zatím nebylo moc času se na to mrknout ( malá garáž a převážně cestování a i vyřizování, však to znáte ), každopádně už má být hezky a mrknu na to, shodím dekl a podívu se jak funguje zámek a taky rozmotám husí krk ( děkuji za odkaz, vypadá to pěkně a rozhodně lépe než to mám do ted :D ) a když bych uvažoval o té opravné sadě do husího krku, tak ja to provést ? Vypadá to že se ustřihne stávající kabeláž, nalisují se dutinky a vzájemně se to propojí ? A předem se omlouvám za předchozí ) ZDLOUHAVÝ článek,ale též se v nejistotě přikláním k mikrospínači. Jak jsem pravil,mechanika ( zamykýní/odemykání ) funguje, jenom nejde lampa a tedy nespíš snímač polohy dveří, který neukazuje na budících ( jak slovně, tak ani kontrolka autíčka ) a s návodem si poradím :) Děkuji Vám, potom ještě podám info co jak bylo.
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“