Motor se při startu zatřepe

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fuggy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 27.01.2014 19:41
Bydliště: Prostějov

Motor se při startu zatřepe

Příspěvek od Fuggy »

Ahoj všichni. Potřeboval bych poradit.
Při startu, kdy motor naskočí, se mi motor celý zatřepe. Někdy to dělá víc, někdy míň, někdy třeba vůbec.
Máte stím někdo nějaké zkušenosti? Co by mohlo být špatně? Silentblok motoru nebo příliš paliva při startu?
Díky za pomoc Marek

amd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 09.01.2015 10:24

Re: Motor se při startu zatřepe

Příspěvek od amd »

co třeba setrvačník? :)

Uživatelský avatar
Lukas.cc
Pilot
Pilot
Příspěvky: 726
Registrován: 02.03.2013 10:20
Bydliště: Orlová

Re: Motor se při startu zatřepe

Příspěvek od Lukas.cc »

Vadná tryska...
(Passat Variant, 103Kw CBAB DSG bývale) nyní Peugeot 508 RXH Hybrid 120kw

kovec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 30.04.2016 08:05

Re: Motor se při startu zatřepe

Příspěvek od kovec »

Ja mam ten isty problem.zotrvak nepomoze menil som celu sadu aj vsetky silentboky motora.ale skvor pri teplom starte.asi uz len zvysit starvovaciu davku.hadam tu niekto da dobru radu.

Šeba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 22.04.2014 19:05

Re: Motor se při startu zatřepe

Příspěvek od Šeba »

vstřik, dvouhmota vyloučit... Osobně se přikláním k silentblokům převodovky a motoru :-)
BMPčko 400k km

www.battery-import.cz / www.battery.cz / http://www.battery-import.sk

Kdyby přístroje, které lidé během doby vynalezli, ještě taky fungovaly - to by byl příjemný život!

Uživatelský avatar
Fuggy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 27.01.2014 19:41
Bydliště: Prostějov

Re: Motor se při startu zatřepe

Příspěvek od Fuggy »

Dvojhmotu jsem už měnil a silentbloky vypadají dobře. Ale je možný, že nějaký špatný bude a nebo ta tryska. Každopádně díky za každou radu.

Šeba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 22.04.2014 19:05

Re: Motor se při startu zatřepe

Příspěvek od Šeba »

pokud se ti motor "zatřepe" jak u mě, tak ti trysky nepomůžou, sám je mám cca půl roku po repasu a je to stále stejný :-)
BMPčko 400k km

www.battery-import.cz / www.battery.cz / http://www.battery-import.sk

Kdyby přístroje, které lidé během doby vynalezli, ještě taky fungovaly - to by byl příjemný život!

Uživatelský avatar
Fuggy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 27.01.2014 19:41
Bydliště: Prostějov

Re: Motor se při startu zatřepe

Příspěvek od Fuggy »

Tak že by ve finále ty silentbloky? :-)

Šeba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 22.04.2014 19:05

Re: Motor se při startu zatřepe

Příspěvek od Šeba »

těžko říct ano :-) Nejjednodušší je je vytáhnout a dát na stolici, pak je můžeš vyloučit :-) U mě je to skoro jasný, páč se mi i lehce hýbe šajtl páka a motor po puštění plnýho plynu cukne ( může to být i převodovka - ale to doufám, že nee :-D ) auto má 250tkm tak to už ty držáky mají něco za sebou
BMPčko 400k km

www.battery-import.cz / www.battery.cz / http://www.battery-import.sk

Kdyby přístroje, které lidé během doby vynalezli, ještě taky fungovaly - to by byl příjemný život!

Uživatelský avatar
Fuggy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 27.01.2014 19:41
Bydliště: Prostějov

Re: Motor se při startu zatřepe

Příspěvek od Fuggy »

Já taky cítím i při jízde, když rychleji pustím plyn, tak motor cukne. Tak snad to tím bude.
Kdy to budeš měnit? Abych se případně mohl inspirovat :-) Já mám najeto o něco málo, cca 227tkm.

MLOKMLOK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 14.12.2015 14:57

Re: Motor se při startu zatřepe

Příspěvek od MLOKMLOK »

Jsem na tom úplně stejně, mám BKP 2006

studený motor startuje na cvrnknutí, teplý zatřese celým autem (jako když jsem měl špatný vstřik), někdy jen protáčí jako benzíňák v zimě, někdy startuje hned bez problémů, vždy jsem ale zatím do 5s nastartoval. Žádný dým z výfuku, žádný nerovnoměrný běh po startu nic takového.

V autorizáku na nic nepřišli, závada se jim prý neobjevila, když jsem byl u Jirky. s jinou závadou tak se to při několika startech projevilo, jednou to třáslo, jednou nic a jednou jen lehké protočení. Závadu jsme neřešili ale diagnostika ukázala na jednom vstřiku mírně vyšší hodnoty maximum bylo asi 0,8 mg, to prý ale není žádná extremní hodnota.

Včechny vstřiky včetně lišty mi měnili v Rakousku na kulanci/svolávačku přesně před 2 lety.

Na 2. 3. snad i 4. RS mi to po rychlém sundání nohy z plynu taky cukne, až jsem se bál jestli to není dvojhmota.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“